şükela:  tümü | bugün
 • tüzüğün değiştirileceği kongredir. tabii şimdi mhp yönetimi çıkıp bu kongre yapılamaz, biz zaten 10 temmuz'da kongremizi yapacağız derse yeni tartışmalar çıkması muhtemel.
 • mhp yönetiminin tanımadığını açıkladığı kongre. imzalar teslim edildiğinde verecektin o kongre kararını bahçeli. gittin gemerek'ten karar çıkarttın. iş yine mahkemeye gidecek, uzayacak ama bu sefer otelin önüne polis yığamayacaklar ve er yada geç sonuçta çıkacak olan karar yine bu kongrenin tanınması olacak.
 • dört gün kaldı, gerçekleşecek mi?
 • sinan oğan kurultay daveti yaptigi tuzuk kurultayi cagrisi.

  https://www.youtube.com/watch?v=mct-o_josji
 • sike sike yapılacaktır. tüzük değişecektir. birkaç aya da meral akşener'i başkan olarak görürüz.
 • olacak şeyi söylüyorum. mhp kongresini yapacak ve bu olağanüstü kurultay olduğu için tüzük değişikliğine gidecek ve seçimli bir kongre için tarih belirleyecekler. eğer bu tarih "hemen" şeklinde belirlenir ve "hemen" muhalif adaylar arasında bir seçim yapılırsa bahçeli mahkemeye başvuracak, hatta aday olduğunu, kongre tarihini belirleme yetkisi bulunduğunu ve aday yapılmadığını falan bile söyleyecek ve yeni başkanı kamuoyu nezdinde tanımadığını ilan edecek, iki başkanlı, içi karışık bir parti görüntüsü ortaya çıkacak.

  sanırım bundan ötürü de mhp kurmayları ikinci ve seçimli olacak kongre tarihini "hemen" değil bahçelinin belirlediği o ileriki tarihe göre ayarlayacaklar. böylece bahçeli oyunbozanlık yapıp sonradan olayı karıştıramayacak.
 • şimdi bugün balgat çetesi çıkacak, yok efendim 3te2 çoğunluk lazımdı da yok genel başkan konuşma yapmadan kongre olmaz da bikbikbik, vallahi ne enerji var bu dedelerde ben yoruldum lan bunların mızmızlanmasından.. biz yine şu kanun maddelerini şuraya bi yere ekleyelim de elimizin altında dursun.

  siyasi partiler kanunu:
  "madde 14 : büyük kongrenin toplantı yeter sayısı, büyük kongre üye tamsayısının salt çoğunluğudur. ilk çağrı üzerine yapılan toplantıda toplantı yeter sayısı bulunamıyorsa, ikinci çağrı üzerine yapılacak toplantıda toplantı yeter sayısı aranmaz. büyük kongrenin karar yeter sayısı, kanunda veya parti tüzüğünde daha büyük bir sayı gösterilmediği hallerde, hazır bulunan üyelerin salt çoğunluğudur."

  türk medeni kanunu:
  "madde 81- genel kurul kararları, toplantıya katılan üyelerin salt çoğunluğuyla alınır. şu kadar ki, tüzük değişikliği ve derneğin feshi kararları, ancak toplantıya katılan üyelerin üçte iki çoğunluğuyla alınabilir."
 • meral akşener'in genel başkanlığına giden yolun başlangıcı olacaktır.

  https://twitter.com/…fali/status/743935359227142148

  şuradan kongre gelişmeleri takip edilebilir: https://twitter.com/mbdincaslan (arpad'a selam olsun)