şükela:  tümü | bugün
  • çorum ankara otoyolunda çorum otogarına yaklaşık 35 km mesafede gerçekleşmiş olan kaza. sanırım saat 4:30 civarlarında meydana gelmiş.

fındıkkale firmasına ait bir otobüs devrilmiş durumda. yoldan geçen diğer otobüsler ve araçlar yolun kenarında durmuş ve herkes yardımcı olmaya çalışıyordu.

insanların konuşmalarından anlayabildiğim kadarıyla giresundan kalkmış olan otobüs ankara veya antalyaya gidiyormuş. yine konuşulanlara göre ölü yok ancak çok sayıda yaralı var. ağır yaralı olan var mı veya yaralıların durumları nedir bir şey söyleyemiyorum.

kazanın meydana geldiği yerde birçok ambulansına yanısıra polis, itfaiye ve jandarma araçları var. birçok yaralı ambulanslarla götürüldü.

not: 4'te çorumdan kalkan ankaraya giden kamil koç otobüsün deyim ve yaklaşık 1 saatlik beklemenin ardından tekrar hareket etti otobüs.

sanırım olay anından sonra oradan geçen ilk araçlardan biriydi bulunduğum otobüs. devrilen otobüsten çıkan çıkarılan birkaçı çocuk 5-6 yaralı bu otobüse bindi ve herkes ambuşanslar gelene kadar yaralılara yardımcı oldu.

önceki akşam ve gece yağan yağmur nedeniyle yollar ıslak durumda. otobüsün köprüden aşağı yuvarlandığını söyleyenler var, tahmin mı yoksa kesin bilgi mi bilmiyorum.

telefondan ekran görüntüsü aldım olayın gerçekleştiği yerle ilgili.

http://resmim.org/…54b6c417cffe06297d230cd27c7e.png

not 2: amacım çığırtkanlık yapmak veya kimseyi paniğe sürüklemek değil lütfen herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın.

bulunduğum otobüs durunca birçok kişi gibi ben de 112'yi aramaktan başka bir şey yapamadım. oradan da çok sayıda arayan olduğu ve hatların yoğun olduğunu, araçların yola çıktığını söylediler xaten.

not 3: enteyyi telefondan yazıyprum başı sonu birbiriyle uyumsuz ve zaman anlamında dengesiz bir entry olabilir daha sonra uygun bir zamanda düzenleyeceğim.
  • ölen olmamasını dilediğim kazadır.

otogara 35 km uzaklıkta gerçekleşmiş bir kaza, eğer orda mola vermediyse veya yolcu almadıysa şöförün direksiyonda uyuması çok düşük ihtimal.

muhtemelen önüne herhangi bir yaban hayvanı çıktı. ya da süratten ötürü yolda tutamadı otobüsü.

ek olarak:
    (bkz: fındıkkale)