şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte sürekli kargo firmaları hakkında rezaletler okuyorum. normalde rezalet başlığı açacak bir kullanıcı değilim ancak olayı duyduktan ve darpta bulunan şahıs hakkında doğru düzgün bir işlem yapılmadığını öğrendikten sonra sosyal medyaya taşımanın etkili olacağına karar verdim. özet isteyenler için, darp olayı dün arkadaşımın başına geliyor. mng kargo çalışanları önce arkadaşımın annesine hakaret ediyor sonra da arkadaşımı darp ediyor. şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmış, mng kargo ise konuyla ilgili bir geri dönüşte bulunmuyor. arkadaşımın ifadesiyle olay şöyle gerçekleşmiş.

  --------------------

  arkadaşım sorunu çözmek adına kendisi ile iletişime geçtiklerini ve konuyu daha fazla uzatmak istemediğini söyledi. olumlu yaklaşımları sonucu entry'yi arkadaşımın açıklamasıyla birlilkte tekrar düzenliyorum.

  üst edit: mng kargo müdürlüğü tarafından iki ayrı türkiye sorumlusu arayıp özür dilediler. darp sorumlusu şahsın abisi de polismiş, numaramdan arayıp özellikle özür diledi. mng kargo, ilgili işlemleri başlattıklarını ifade etti. şube müdürü ve iki mng çalışanı (biri darp eden) tatlı alıp özür dilemeye geldiler. annemden, babamdan ve benden özür dilediler. iki çocuk babasıyım zor geçiniyorum affedilemeyecek bir hata yaptım ancak sizin insafınıza bırakıyorum dedi. kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir niyetim olmadığı için emniyete gidip şikayetimi geri çekeceğim. şahıs artık bizim kargoları bizzat kendisinin teslim edeceğini ve kendini affettirmek için daha iyi olacağını beyan etti. sürecin uzamasını istemediğim ve bu tarz insanlarla uğraşmak istemediğim için konuyu kapatmak istiyorum. ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

  --------------------

  anneme, bahçe için altı sandalyeli, camlı bir masa takımı aldım. çeşme şubesi ürünü üç gün içerisinde, saat 17:30 civarında teslimata getirdi. bu esnada ben çalışıyordum, annem kargoyu almak için aşağıya inmiş, bahçeden dışarıya çıkmış. kargocular elli metre uzağa park etmişler ve sandalyelerin bir kısmını oraya indirmişler. annem de evin önüne getirin diye el işareti yapmış, evin önüne getirsinler ki biz oradan eve taşıyabilelim diye düşünmüş.

  kargocular annemi tek başına görmüş, aracın sürücüsü de aşağıya inmiş ve anneme doğru yürümeye başlamış. biz kimsenin hamalı değiliz, biz buraya bırakırız adresiniz burası diyip kamyona doğru tekrar uzaklaşmış, arabanın içerisinde kalan eşyayı indirmeye devam etmiş atarak. annem de tartışmaya burada girmiş bizim evimiz burası değil, kapımızın önü ilerisi niye buraya bırakıyorsunuz diye.

  ben bağırma seslerini duyarak aşağıya koştum ne oluyor diye, 35 yaşlarında bir adam anneme bağırıyordu. abi sen kimsin, niye bağırıyorsun böyle bu hakkı kim veriyor sana, deyince ben orospuların hamallığını yapmak için girmedim bu işe dedi. abi saçma sapan konuşma, o benim annem kim hakkında konuştuğuna dikkat et dedim, senden mi öğreneceğim birader nasıl konuşacağımı diyerek cevap verdi.

  bu esnada annem panikledi, önüme geçti hemen durdurmaya çalıştı ellerimi tuttu, ben annemi arkama aldım, adamla yüz yüze geldik. adam boğazımı sıktı, bu esnada diğer adam da bana doğru yaklaşmaya başladı, annem ellerimi tuttuğu için gayri ihtiyari olarak yaklaşan adamın ellerini savuşturdum, aşağıya doğru ittirdim. adam biraz geri gitti ve karnıma tekme attı. ben annemi içeriye, bahçeye aldım, onlar eşyaları yere fırlatıp basıp gittiler. ben anneme fotoğrafları çektirdim, ardından polis istasyonuna gittim. eskort eşliğinde hastaneye götürüldüm, darp raporu aldım. benim ve annemin ifade işlemleri tamamlandı.

  ben karakoldayken babam gitmiş görüşmeye kargo şubesine, etrafını bir dolu kişi sarmış. sen burada kiminle konuşuyorsun diye terslenmişler. bu adam mng kargoda beş yıldır çalışıyormuş, birçok vukuatı varmış. polis sadece adamı almış, ifadesinin ardından da serbest bırakmış. mng kargo çalışanlarından bir geri dönüş alamadım. bu adam şu anda dışarıda kol geziyor, ev adresimizi, cep telefonumuzu, beni, annemi, babamı biliyor. biz adamla ilgili sadece facebook hesabını biliyoruz. tekrar gelip bize bir şey yapıp yapmayacağıyla ilgili bir garantimiz yok.

  --------------------

  arkadaşımın fotoğraflarını ek olarak entry’ye koyuyorum. günümüz koşullarında çok alıştık belki bu rezaletlere. ifade alımı ardından serbest bırakma standart ve prosedüre uygun bir işlem belki ama kurumsal bir firmanın, böyle ciddi bir olayda sessiz kalmasını ve müşterisinin yanında olmamasına şaşırmasam da kabullenemiyorum.

  edit: görseller eklendi.

  görsel
  görsel
 • tebrikler, nur topu gibi bir fobi kazandırdınız literatüre: kargo çalışanı fobisi.

  şimdiye kadar kapıyı açarken geriliyordum, şimdi kapının önüne açık alana çıkarken de farklı senaryolarla küçük korku filmi seansları yaşarım.
 • oha!! bu ne rezillik bu ne şerefsizliktir!
  şubenin elemanı mng'yi temsil eder!
  tez zamanda gündem olmalı ve ilgili franchise şube kapatılmalı!
  aşağılıkça bir rezalettir!
 • kargo şirletlerinin ucuz iş gücü için it kopuğu istihdam ettiğinin kanıtı olay.

  cebine 2-3 lira koyup fırına yollamayacağınız insanlar bu şirketlerde yeri geliyor binlerce lira ödediğiniz eşyaları taşıyor.

  kimseyi suça teşvik edecek değilim ancak benim başıma gelse şuan kan aldırıyordum bu çalışanın kaba etinden. detayları bana kalsın tabii...
 • millet iyice alışmış serseri mayınlığa. ulan hakaret, saldırı aynısı bana yapılsa muhtemelen orada kan çıkar. bunlar hep alttan alındığı için, bu orospu evlatlarının yanına kar kalmayacak, pısmayın kimseye. bazen düşünüyorum, değer mi; ama kötülüğe karşı pısmayacaksın, adli olarak başın derde de girse o piçi pişman edeceksin.

  not: geçmiş olsun.
 • çok geçmiş olsun. hepimiz iş hayatındayız. kolay kolay müşteriye bağırmayız değil mi? bu kurye kesinlikle haklı değil lakin kimse bir anda müşterisine bağırmaz. kim bilir nasıl bir olay yaşandı. keşke iki tarafı da dinleyebilseydik.

  tekrar ediyorum kurye şiddet kullandığı için hatalı.
 • rezalet ötesi. ne demek orospuların hamallığı ya? annemiz eşimiz ablamız kardeşimiz bunlarla muhatap demek öyle mi? işin için de darp var bir de...

  mng kargo acilen cangıl mezunu elemanı için uygulayacağı yaptırımını açıklamalı ve özür dilemeli bir şekilde. takipçiyiz, geçmiş olsun.
 • oğlum böyle şeyler benim başıma niye gelmiyor..iyi bir sopalayım böyle o.ç larını..gidiyim o kargo şirketini başlarına yıkayım..

  edit: şiddete karşıyım..yanlız böyle bir durumda tepkimi en sert şekilde gösteririm..özelden vur kır parçala mesajları geliyor..öyle bir adam değilim..sadece kendimi arkadasin yerine koydum ve çok sinirlendim..
 • geçmiş olsun umarım mng bu pisliği temizler.
  üstte bir yazar da söylemiş, bunlar hep alttan almaktan, efendi mülayim görünmekten oluyor barzo bir tip olsaydın abicim derlerdi hemen. sen annene bağıran orospu diyen adama "ne diyorsunuz kardeşim" dersen o daha da üste çıkmaya çalışır. tek yapacağın eline bir sopa falan alıp bu piclerin üstüne küfürler ederek saldırmak. yok ben hümanistim ya da aman tadımız kaçmasın diyorsan yapacak bir şey yok kanunlar da onlardan yana olacaktır bir bardak soğuk su iç.
 • neden bana böyle tipler denk gelmiyor acaba diye düşündüğümde bir anda arkadaşımın söylediği aklıma geldi, ''abi sana selam verdiğim bir sabah linç edilmekten korkuyorum. ''

  kısacası bu ülkede tanımadığınız, dahası size hizmet vermekle mükellef birine demek ki benim yüz ifademle yaklaşmak gerek, katledilme korkusuyla yani.

  zira ne yazık ki masum görünen ve alttan almaya çalışan herkes bu ülkede ezilmeye mahkum.

  rezalet puanım 10/15.
464 entry daha