şükela:  tümü | bugün
  • annem tuşlu telefon kullanıcısı. malum pandemi dönemi 3 ay görüşemedik. bayram yaklaşıyordu, bende hem anneler günü hem de bayram hediyesi olsun diye anneme sürpriz yapmak istedim. dedim akıllı telefon alayım da sürecin ne olacağı belli değil görüntülü konuşuruz.

13 mayısta yerli ve milli markamız ! vestel'in venüs e4 markalı telefonunu n11 üzerinde sipariş verdim. tabi ben sürpriz yapacaktım ama abim ağzından kaçırmış benim hediye alacağımı. kadın da heyecanlanmış, sevinmiş.

siparişim hemen onaylandı ve bekleme süresine geçtim. annemle görüşüyoruz bana soruyor ne zaman gelecek diye tabi ben de vesteli arıyorum. bana her sorduğumda 'merak etmeyin beyefendi ürününüz gelecek, malum süreçler anlayışınızı istirham ediyoruz' diye defalarca maval okundu.

aradan 36 gün geçmiş beni arıyorlar 'beyefendi üretimimiz bu üründe durmuştur size paranız iade edilecektir' ürünün gelmeyeceğini 36 gün sonra öğreniyorum.

türkiye şartlarındayız malumunuz aradan geçmiş 36 gün aynı ürün şu an n11 üzerinde 1299 lira. ben 1000 liraya anlaşmışım, aynı fiyata farklı ürünler varken yerli olsun demişim vesteli seçmişim, üstüne de defalarca ürün gönderilecek diye bana dönüş yapılmış. ürünü alabilecek gücüm var fakat kendimi kandırılmış hissettiğim için çok aşırı üzüldüm.

hukuken vestel haklıdır haksızdır inanın bilmiyorum ama etik olarak yerli marka diye servis edilen vestel'in yaptığı çok üzücü. bu içeriği hiçbir beklentim olmadan yalnızca temiz vicdanlar akis uyandırması için paylaşıyorum.

görsel

edit: mesaj kutumu yeşillendiren, entryleri ile destek veren herkese teşekkür ederim.

bugün mesai bitimine yakın, vestel genel müdürlükten arandım. yaşadığım mağduriyet giderildi.

ilk defa başlık açarak meramımı ifade ettim. hakkı hakkaniyeti buradan aramak, sesimizi duyurmaya çalışmak kendi nezdimizde güzel fakat bu imkanı olmayan insanların her defasında mağdur olduğunu düşününce kendime sevinemiyorum.

ekşi lazer silahı gibi, yerinde ve zamanında kullanmak şartıyla hakkımızı aradığımız nice günlere..
  • türkiye'nin normali olan olaydır maalesef. telefon niyetine ütü kullanırım ama asla malum marka kullanmam. o bok hayatta bir kere yenir.

rezalet gibi rezalettir. 10/10.

edit: kelime değişikliği.
  • aslında daha büyük bir dertten kurtaran rezalettir.

bu telefonlardan ben de babama almıştım. belirli periyodlarda bozulan mikrofonunu değiştirtiyoruz. zaten kaliteden son derece uzak. içinde küçücük bir anakart var. telefonun verdiği hissiyat zaten 5 kavanoz balla satılan telefonlar gibi. iyi ki gelmemiş telefon efendim. daha güzel cihazlar vardır o fiyat bandında. annenizi daha çok sevindireceğinize eminim.
  • türkiye’de üreticisinden satıcısına, bireyselinden kurumsalına herkesin uyguladığı çakallık. üretilmemiş ürünü sat, parasını peşin al, 1 aydan fazla işlet, 1 ay sonra üretim durdu paranızı iade ediyoruz de. hemen ardından aynı ürünü %30 fiyat artışı ile piyasaya sür. istanbul bilişim’den ne farkın kaldı vestel, soruyorum sana.

hem yerli hem de milli markamıza ait olduğu için 20/10’luk rezalettir.
  • vestel'den alışveriş yaparsan yaşayacağın sorunlar aşikar. rezalet değildir bilinçli olarak bindiğin dalı kesmektir.
  • yahu böyle yerli - milli olacağımıza hiç olmayalım daha iyi.
  • vestelin n11 de mağazası var da bizim mi haberimiz yok. eksik bilgi var. n11 de hangi mağazadan alındı? bekleten kim. görsel çalışmıyor.
    puan 0/10

düzeltme: varmış mağazası. arkadaş da o mağazayı tercih etmiş. görsel hala gidik.

puan düzeltmesi: 7/10
  • ortamdaki tek rezalet senin annene vestel telefon alman. zibilyon tane akıllı telefon var ve sen annene vestel' i layık görüyorsun. hayır ucuz olsa neyse.

t: olmayan rezalet.
  • rezalet puanım 10/10
    yerli marka telefon tercih eden yazar, telefonuna kavuşsaydı bile kendini cezalandırmış olacaktı.
    annem e ucuz diye casper via1 alan babam,
    şebeke sinyali hafif azaldığında telefonun çekmediğini görünce şok geçirdi.
    (telefon şebeke sinyali hafif azaldığında çekmiyor. yani tüm telefonlar çekerken çekmiyor)

100 numaralı adam filmi bugün çekilmiş olsaydı,
    vestel ve casper nasibini alırdı.
    ama bugün bu durumlarla dertlencek senarist,
    bunu önümüze getiricek yapımcı yok.
  • telefonda vestel tercihi asıl rezalet.