şükela:  tümü | bugün
 • 29 eylül tarihli resmi gazete'de yayınlanmıştır.
  13/ç maddesine dikkat.
  vatana millete hayırlı olsun ne diyelim.

  http://www.resmigazete.gov.tr/…16/09/20160929-3.htm
 • ankara'lı ve istanbul'lunun izmir'e göçmesi için bir başka sebep.

  sıralı tam liste:

  --- spoiler ---

  amasya, antalya, bartın, burdur, çorum, izmir, karabük, kastamonu, kayseri, kütahya, malatya, ordu, rize, samsun, sinop, tokat, uşak, yozgat ve zonguldak.

  --- spoiler ---

  edit: melali anlamayan nesle aşina değiliz.
 • buradan hakkında detaylı bilgi alınabilir.

  eskiden ailemin anlattığına göre, üretilirmiş köylerimizde. sonradan uyuşturucu olarak kullanılıyor diye yasaklanmış ama uyuşturucu yüzünden değil başka nedenlerden dolayı yasak getirilmiştir.

  denetimini eğer afyon gibi güçlü bir şekilde denetlerlerse güzel para kazanılabilir. tohumu, yağı vs. çiftçilere gelir olacaktır.

  edit: sonuna kadar okudum, hukuki yaptırımları aynı afyon yetiştiriciliği gibi yol izliyor. millet sanıyor ki al hemen ek oh mis. yoo dostum o iş öyle değil.

  bağlı bulunulan ilin tarım müdürlüğüne gidilir, çiftçi olduğun belgelenir, tapuları gösterirsin, bu arsaya ekeceğim diye izin alırsın. tarım müdürlüğü o bölgeye bakan alt müdürlüklerden ya da direkt il müdürlüğünden teknik personel gönderir. inceleme ve kayıt altında tutulur.

  eğer bir kaçak yetiştirme görülür, şikayet gelirse ... yapan adamın canına okurlar. insanların bilmediği şey şu: afyon kenevirden daha tehlikeli bir bitki. ama yasal olduğu için göze batmıyor. ha birde şu var; uyuşturucuya çevirmek zor.

  bence çiftçiler bunu yetiştirmeli. eskilerin dediğine göre hayvanlara tohumundan üretilen yemler verilirmiş ve hayvanlar sağlıklı, güçlü bir yapıda olurlarmış.
 • başka nedenler nedir? hep bir eksik bilgi verme merakı
 • yaşadığım ilde de yasallaştırılan durum. denetlemesi iyi yapıldığında hiçbir sakıncası yoktur çünkü sadece erkek kenevir yetiştirilmesine izin veriliyor, dişiler ise imha ediliyor. tek kötü yanı üreticilerin tarlalarına dikkat etmeleri gerek, herhangibir kök çalındığı zaman başları derde girebilir çünkü bütün kökler kayıda alınıyor ve her ay denetleniyor.
 • doğu ve güneydoğu anadolu'da izinli üretim adı altında uyuşturucu üretenlere karşı alınmış önlemdir. pkk ve bazı aşiretlerin gelir kaynağını kurutma amaçlıdır.

  ileriki dönemde kenevirin medikal kullanımı yasallaştırılıp elbetteki yandaşa ihale edilecektir.
 • listede hiçbir doğu iline yer verilmemiş olması dikkat çekmiştir.