şükela:  tümü | bugün
 • 29 eylül tarihli resmi gazete'de yayınlanmıştır.
  13/ç maddesine dikkat.
  vatana millete hayırlı olsun ne diyelim.

  http://www.resmigazete.gov.tr/…16/09/20160929-3.htm
 • ankara'lı ve istanbul'lunun izmir'e göçmesi için bir başka sebep.

  sıralı tam liste:

  --- spoiler ---

  amasya, antalya, bartın, burdur, çorum, izmir, karabük, kastamonu, kayseri, kütahya, malatya, ordu, rize, samsun, sinop, tokat, uşak, yozgat ve zonguldak.

  --- spoiler ---

  edit: melali anlamayan nesle aşina değiliz.
 • buradan hakkında detaylı bilgi alınabilir.

  eskiden ailemin anlattığına göre, üretilirmiş köylerimizde. sonradan uyuşturucu olarak kullanılıyor diye yasaklanmış ama uyuşturucu yüzünden değil başka nedenlerden dolayı yasak getirilmiştir.

  denetimini eğer afyon gibi güçlü bir şekilde denetlerlerse güzel para kazanılabilir. tohumu, yağı vs. çiftçilere gelir olacaktır.

  edit: sonuna kadar okudum, hukuki yaptırımları aynı afyon yetiştiriciliği gibi yol izliyor. millet sanıyor ki al hemen ek oh mis. yoo dostum o iş öyle değil.

  bağlı bulunulan ilin tarım müdürlüğüne gidilir, çiftçi olduğun belgelenir, tapuları gösterirsin, bu arsaya ekeceğim diye izin alırsın. tarım müdürlüğü o bölgeye bakan alt müdürlüklerden ya da direkt il müdürlüğünden teknik personel gönderir. inceleme ve kayıt altında tutulur.

  eğer bir kaçak yetiştirme görülür, şikayet gelirse ... yapan adamın canına okurlar. insanların bilmediği şey şu: afyon kenevirden daha tehlikeli bir bitki. ama yasal olduğu için göze batmıyor. ha birde şu var; uyuşturucuya çevirmek zor.

  bence çiftçiler bunu yetiştirmeli. eskilerin dediğine göre hayvanlara tohumundan üretilen yemler verilirmiş ve hayvanlar sağlıklı, güçlü bir yapıda olurlarmış.
 • doğu ve güneydoğu anadolu'da izinli üretim adı altında uyuşturucu üretenlere karşı alınmış önlemdir. pkk ve bazı aşiretlerin gelir kaynağını kurutma amaçlıdır.

  ileriki dönemde kenevirin medikal kullanımı yasallaştırılıp elbetteki yandaşa ihale edilecektir.
 • listede hiçbir doğu iline yer verilmemiş olması dikkat çekmiştir.
 • sevindiren haber, daha iyi haberler almak ümidiyle.
 • bu 19 il neye göre seçilmiş?

  toprak analizi mi yapılmış? havasına göre mi? sulama imkanına göre mi? kayıtlı çiftçi sayısına göre mi? insanının güzel yüzü için mi?

  neden 19 il? neden bu iller? deli sorular yemin ediyorum.

  adana neden yok mesela, mersin neden yok? ülkenin tarıma en verimli toprakları çukurova, adanada bu işte tecrübeli abiler de vardır elbet, alırlar bi çiftçi lisansı bildikleri işi alasıyla yaparlar daha önce para kazanamadıkları şeylerden de, tohum yağ gibi, para kazanmaya başlarlar.

  tabi bir şey bildiğimden değil uyuşturucu tü kaka haram töbe bismilla.