şükela:  tümü | bugün
  • 2017 ales'in sonbahar döneminde yapılacak olanı.
  • başvurulari 26 eylul 2017-4 ekim 2017
    tarihleri arasinda alinacak olan 90 tl'lik sinav.
    18 ekim 2017'de ise geç başvurular yapilabilecek.

tanimimi da yaptigima gore sinava yonelik forumlardan edindigim bilgiler ve bizzat inceleyecegim kitaplarla kaynak tavsiyelerimi toparlayip burayi editleyecegim.

en son 3 yil once girmistim, sinav puanlarini guncel tutmakta fayda var.
  • yeni değişiklikle dört bölümlük 160 soru yerine iki bölümden oluşacak, 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru sorulacak. süre 150 dakika.
    puanlamada ise sayısal ve sözel için puanlama sitemi aynı kalacak, eşit ağırlık türü için fifty fifty (sayısalın %50'si sözelin %50'si) hesaplanacak.
  • reyizin iki dudağının arasındadır. *

yok canım sınava aylar kala böyle bir şey olabilir mi diyorsunuz değil mi? peki reyiz isterse kaldırtabilir mi sorusuna evet demeyecek insan var mı bu topraklarda yaşayan?
  • başvuruları açılmış olan sınav
  • gec basvurusu bugun icin acilan ancak sinav yeri olarak sadece ankara-cankaya’nin zorunlu kilindigi sinav!

bu ulkede gun gecmiyor ki her gun sacma sapan seylerle karsilasmayasin!kac kisi ankara’ya gidebilir? o zaman hic acma gec basvuru zimbirtisini! bir seyi de dogru yapin be kardesim.

edit: osym sesimizi duymus olacak ki gec basvurulardaki sinav merkezinin ankara olmasi zorunlulugunu bugun itibariyle kaldirmis. tebrikler...

kaynak
  • sınava giriş yerleri açıklanmıştır. her zamanki gibi kuş uçmaz kervan geçmez bir yer çıkmış. valla her sınavda kağıthane çıkıyor. bıktım.
  • amasya tercih etmeme rağmen beni tokat'a sürgüne gönderen sınav. sabah 2.5 saat araba kullan, sınava gir. allah belanınızı versin. gitti 90 telem.
  • artık ales gediklisi birisi olarak gireceğim, yine hiç çalışmadığım bir başka ales sınavı. sistem değişikliğini iyi olarak görüyorum ama içeriği de görmek gerekiyor. şöyle üç veya dört puan yükseltirsem tadından yenmez. *
  • ilk kez gireceğim sınav. daha önce çok kez ösym sınavlarına girdim ancak ales ilk olacak.

hangi soruları çözüyoruz? yüksek lisans için ortalama kaç puan lazım? zor mudur? gibi sorularımı yanıtlayacak koca yürekli yazar arkadaşlarımın yeşillendirmesini bekliyorum.