• bozuk ürünü bile bile satıp ardından bin bir takla attıkları internet alışverişi rezaletimdir. 250 tl'lik bir ürün için bu kadar takla şaşırtmıştır.

kış ayının gelmesiyle güzel ve uygun fiyatlı bir ısıtıcı almaya karar verdim. araştırma sonucu ürünün mediamarkt'ta satıldığı öğrenince kargo beklemeyip direkt gidip alayım dedim. izmir'de sadece forum bornova'da stokta az olarak görünüyordu. boşuna gitmeyim diyerek müşteri hizmetlerini aradım.

- stokta var mıdır? ayırabilir misiniz? dedim.

stokta 4 adet olduğunu ayırma yapamadıklarını söyledi. tamam dedim. düştüm yola. şubeye gidince çalışanlara ürünü sorup almak istediğimi belirttim.

- stokta görülüyor ama o ürünlerin hepsi arızalı. merkezin haberi yok, ondan var demişlerdir. internetten söyleyin şehir dışındaki diğer mağazalardan gönderirler. 2 iş günü içinde ulaşır, sorun olmaz. yanıtını aldım.

o kadar ayaklarına gittim internetten söyleyivereyim. koskoca mediamarkt yanlış olmaz herhalde diye düşünüp sipariş verdim.

29 ekim sabahı gelen maille şaşkına döndüm. kargo çıkışının forum bornova üzerinden yapıldığı yazıyordu. müşteri hizmetlerini arayıp

- mağaza ile daha dün gidip görüştüm. ürünün ayıplı olduğunu söylediler. bozuk ya da teşhir ürün gönderiyor olamazsınız değil mi? diye sordum. verdiği yanıt:

- sistem otomatik olarak size en yakın bölgeden çıkış yapmıştır. kısa süre içinde manisa, denizli vs. yakındaki şubeye yönlendirirler. dedi.

açıkçası ikna oldum. koskoca mediamarkt 250 tl için beni öpecek değil ya dedim.

30 ekim sabahı gelen maille ikinci kez dumur oldum. e-arşiv faturasının forum bornova şubesinden kesildiğini fark ettim. görsel

tekrar müşteri hizmetlerini aradım. durumu açıkladım.

- kargo geldiğinde, kargocu arkadaşın gözünün önünde açacağım ve eğer bir sorun varsa anında paramın iadesini yapacaksınız değil mi? diye sordum.

- tabi efendim. zaten üründe sorun yoktur. cevabını aldım.

ardından 2 kasım sabahı kapı çaldı. kapıyı açtım. o da ne? karşımda mediamarkt çalışanı!? ürününüz deyip bıraktı direkt asansöre binip gitti. ne oluyor mk 250 tl için elden teslim etmiş olamazlar herhalde dedim.

ürünün kutusunu açıp inceleyince şaşırdım mı? hayır. metal aksamın üzerinde çizikler görsel ve ayaklarında kırık vardı görsel.

haliyle tepem attı. müşteri hizmetlerini aradım. bu nasıl bir rezilliktir. sizi arayıp söylememe rağmen bile bile bana bozuk ürünü itelediniz! dedim. net olarak bu cümleyi kurdum. operasyon müdürüyle görüştüm, size dönüş yapacak dedi. dönen olmadı. tekrar aradım. arayacak dedi, arayan olmadı. 3. aramadan sonra şu cevabı verdi:

- beyfendi. kargo teslim ederken ürünü incelediniz mi? tutanak tutmanız lazım ya da ürünü geri iade edin kargo şirketine dedi.

kargo şirketinin değil, personelin getirdiğini söyledim! kayıtlardan bakıyorum dedi ve sessizlik oldu. hangi kargo şirketiymiş buldunuz mu? diye sordum. haliyle cevap yok. bence mediamarkt kargo şirketi getirdi dedim. sessizlik. 250 tl büyük para değil ancak bu yaptığınızı alttaki esnaf yapsa kafasına vururdum ısıtıcıyı. bu yaptığınız çok ahlaksızca, uyarmış olmama rağmen bile bile bozuk ürünü sattınız. kargo şirketi getirirse tutanak tutacağımı belirttiğim için personelinizle gelip kapıma bırakıp kaçtınız. insanı aptal yerine koyuyorsunuz ve hiçbir şey olmayacağını biliyorsunuz. yazık dedim. kapattım telefonu.

veeee bugün 19 kasım 2020 günü telefonuma mesaj geldi. nasıl yaptıklarını bilemiyorum ancak geriye dönük kargo sipariş kaydı oluşturmuşlar. tebrik ediyorum kendilerini. mesela bugün benim kargom yola çıkmış mesaja göre. mesaja tıklıyorum diyor ki 2 kasım 2020'de teslim edildi. 19 kasımda çıkan kargo 2 kasımda teslim edildi. harika.

mediamarkt'ın zamanda yolculuğu icat ettiğini duyurmak adına da yazıyorum bunları. gerçekten büyük başarı. böyle büyük bir şirketten bu beklenirdi ancak. görsel

ek: kargo bilgisinden adres ve isim soyisim bir kısmı çıkıyormuş. uyaran arkadaşlar sağ olsun, değiştirdim. ama olay gerçektir yani (:

destek için teşekkürler, çok şaşırdım onca yazıyı görünce. 250 tl şey için değmez bu kadar yazmaya diyenler olmuş. değer arkadaşım. bugün 250 yarın 1250 sonra 12250 tl olur. yozlaşmada herhangi bir kırmızı çizgi yok. düzensizliğin sınırı yok yani. pişman değilim.

250 tl benim içinde büyük para değil ama burada bir keriz yerine koyulma durumu var. kaç kere aradım hep bir geçiştirme var. bozuk olduğunu bildiğim ürünü direkt gelip elime verdiler (: kabul edilebilir değil. üstelik muhatap ve çözümde bulamadım. şirket içidir, dışıdır ya da birisi ısıtıcıyı evinde kullanıp sonra depoya koymuştur vs. bilemem bunları. operasyon müdürü arayacak sizi demeyeceklerdi. halen çözülür sanıyorum. günler geçti üstünden birde dalga geçer gibi mesaj gelince tepem attı. burada bir şahsa suçlama yok. tüketici olarak yaşadığım mağduriyet var. boşuna gerildim. dakikalarca telefon trafiği yaptım. insanlar bilsin, uyandırayım istedim. saygılar.

ek 2: şüpheci yaklaşanlar olmuş. paylaştığım görsellerde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir (son görseli bilgin çıkıyor uyarısı gelince değiştirdim). tazminat vs. para peşinde değilim. hatta ürünün ayağını tamir ettim çizikleri duruyor. kullanıyorum. gidip yakın, üstüne işeyin diyenler olmuş ya da basını çağırın haber olsun vs.

şov peşinde de değilim. herkes 15 dakikalığına ünlü olacaktır belki ama ben mediamarkt'la bütünleşmek istemiyorum (: gayem, firmalar özellikle internet alışverişinde düzgün iş yapsınlar. yaratılan mağduriyetlerin yansıması olacağını bilsinler. bu tarz davranışların normalleşmemesini diliyorum. 10 lira 20 lira 100 lira 250 lira derken herkes tokatlar oldu. zoruma gidiyor. kazanması kolay değil. bu.

ek 3: mediamarkt'tan aradılar. şikayetiniz üzerine diyerek. olayı tekrar anlattım detaylarıyla. çözüm olarak elinize sıfırı gelirse getirin, bozuğu vereyim dedim. stokta olmadığını söylediler ki biliyordum zaten olmadığını. son kurşunlarını bana sıktılar :))) iade et, al paranı! düşüncesi mantıksız, çünkü şuan kış geldi ve aynı kalitedeki ısıtıcı 350-400 lira civarı ve ben bir şey alacağım zaman excel dosyasında çalışıp 1-2 saat zaman harcıyorum. niye paramı ezdireyim? niye zamanımı vereyim? zaten ayağını tamir ettim. durum bu arkadaşlar. teşekkürler desteğiniz için. milyon siparişten 1 tane hata olur diyenler olmuş, ben şundan eminim; benzer olayı yaşayan 100 kişi vardır, 10'u kafasına takmıştır, 1'i oturup yazmıştır. sağlıcakla.

ek 4: yenisini göndereceklerini söylediler. ne gelen ne giden var şimdilik.

ek 5: aga arayıp arayıp ürün geldi, ama rengi kırmızı. siyah geliyor. az kaldı ucunda. şimdi geliyor. biraz daha. gelecek. az kaldı. saçını çekeyim mi? :)))))) modundayız. aşk olsun mediamarkt. yazın gönder olur mu? küresel ısınmaya katkımız olsun mk.
  • rezalet gibi rezalettir. özellikle elden sipariş teslimi ve sonradan kargo kaydı oluşturulması adeta ekmek kadayıfının üstündeki kaymak gibi olmuş.
  • rezalet puanım 10/10, zaten mediamarkt'ın çok fazla online olarak şikayeti var, başaramıyorlar
  • rezalet değil daha öte bişey bir durum. olmayan kargolama için geçmişe dönük sahte kayıt oluşturmak nedir?

madem ki eleman bırakıp kaçtı media markt'ı ürün kırık geldi diye değil hiç gelmedi diye arardım.
  • 10/10 rezalettir. geçmiş olsun.
  • ahahahah milyarlarca lira ciro yap 250 lira için isminin içine sıçsınlar.

açın davayı bırakın onlar uğraşsın. size teslim edilince imza almaları gerekiyor nerde imza?

telefon kayıtlarını da isteyin.

üzüldüm ama gerçekten komik.
  • 10/10 veriyorum ama şaşırmıyorum artık. çünkü imamın osurduğu yerde cemaat sıçarmış.
    ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor amk.
    ve eminim ki bir rica ile tarihler arası oynamayı yapmıştır ilgili kargo çalışanıda.
    neyseki online alışveriş ve 15 gün koşulsuz iade hakkın var.
    ama uğraşır mısın bilemem. bol şanslar.
  • ağır şerefsizlik içerir. 10/10
  • mediamarkt da bozdu. geçen de bana şarj kablosu aldım ucu tabletin içinde kaldı. hiçbir deformasyon yok ürün kalitesiz veya üretim hatası. garantisi olmasına rağmen değiştirmediler. 1 ay olmadı kullanalı. eskiden olsa direk değiştirirlerdi.
  • rezalet gibi rezalettir.

birileri cikip "omnichannel" ayagina, bu firmalarin vasifsiz yoneticilerini cok pis dudukluyor. olan da her zamanki gibi, nihai tuketiciye oluyor.
hesabın var mı? giriş yap