• fikstüre, oynanan oyuna ve aradaki puan farkına bakınca;

gs : %33
    başakşehir: %37
    beşiktaş: %25
    fb: %5

olan ihtimal ve ihtimallerdir.

not : gs
  • galatasaray için tek ihtimaldir.

bunu hala anlamadığınız için hepinizi toplasak bir galatasaray etmiyor ama hatırlatalım; galatasaray tek ihtimali olan insanların hikayesidir. çünkü tek ihtimalli hikayeler, tarihin ta kendisidir!
  • serdar aziz'in performansıyla direkt olarak ilişkilidir. saatli bomba gibi bir adam, ne zaman, nerede patlayacağı hiç belli olmaz.
  • diğerlerine göre en zor fikstür yine galatasaray'da.
    ancak galatasaray'ın şöyle bir avantajı var. oynayacağı 3 büyük maçı da, kendi evinde oynayacak.

bu maçlardan 6 ve üstü puan çıkarması galatasaray'ı şampiyon yapar.
  • yürek lazım bir de fatih
  • başlığı açan arkadaşın değindiği nokta güzel bir nokta. ancak fenerbahçe ve beşiktaş için artık her şey galatasaray ve başakşehir'in elinde. bu yüzden ben ihtimalleri;
    gs: %40
    başakşehir: %40
    fener: %10
    beşiktaş: %10 diye yorumluyorum.

ilk yarıdaki galasataray- fenerbahçe maçından sonra bu iki takım arasında 8 puan fark varmış. ilk yarı 2 puanla bitmiş. yani son sekiz haftada fener +6 yazmış hanesine.
    aynı şekil beşiktaşla arasında da 8 puan fark varmış. beşiktaş +3 yazmış.
    başakşehir ise galatasarayın 6 puan gerisinde iken ilk yarının sonu ile 1 puan öne geçmiş. yani +7 yazmış.
    yani demem o ki, galatasaray ilk yarıdaki son 8 haftada peşindeki 3 rakibinden de az puan toplamış. en çokta başakşehirden az toplamış.

sonuç: galatasaray şu an lider olduğu için en büyük avantaj onda. ancak ufak bir inceleme sonucu galatasarayın fikstür dezavantajının başladığı anlaşılıyor. yani son yılların en değişik 8 haftasını izleyeceğiz gibi duruyor. at gözlüklerinizi çıkarıp keyif almaya bakın.

not: "milliyetçilik osuruk gibidir, herkes kendisininkinin daha güzel koktuğunu düşünür"
    george bernard shaw'ın bu güzide lafını takımlar için de uyarlamak mümkün sanırım. bence herkes anladı, dağılabiliriz.
  • anadoludan bir tır gibi geçersek büyük maçlarında evimizde olduğunun farkında olarak tek alanyaspor ve göztepe depi tehlikeli geliyor o kadar yüzdeler ise şu şekilde gs:%45 başakşehir%35 bjk%19.9 fb%0.1 ihtimal veriyorum
  • 3.93 tldir.

ytd
  • kanatlılar ıslak rüya görmeyin diye söylüyorum, kurdun dişine kan değdi... bu noktadan sonra bırakmaz şampiyonluğu galatasaray.

ofiste bir fenerli arkadaş hala takımının kalan 8 maçı da kazanabileceği ihtimali üzerinde duruyor, yazık üzülüyorum içten içe. elden birşey gelmiyor, fenerli işte diyip içime atıyorum...
  • şampi. reis fatih terim
hesabın var mı? giriş yap