şükela:  tümü | bugün
 • inanılmaz ama hala boris johnson bir önlem almadı. 12 haftada durumu lehimize çeviririz diyor.

  rahat bir adamın çözüm yolu.

  https://www.theguardian.com/…oronavirus-in-12-weeks
 • bu satrançta atını mı feda edersin filini mi gibi bir durum. bir yanda herkesi karantinaya alıp ekonomiyi öldürmek, virüsün yayılım hızının azalması ama yine de yayılacak olması. diğer tarafta ölen ölsün kalan sağlar bizimdir diyip hayatı akışına bırakmak. muhtemelen ölecek çok sayıda yaşlıya karşın ekonomiyi kurtarmak. insan canı sonuçta evet ama uzun vadede hangi tarafın yaptığı hamle daha iyi sonuç verecek, en azından geride kalanlar için, ben de merak ediyorum.
 • 2. italya vakası olacaklar.
  edit: bizde de durum pek hayra gitmiyor.
 • kimse, hele ki ingiltere, bilinmeyene kumar oynamaz. vardır emin olduğu bir şey.
 • bu adam bu işi biliyor. zaman haklı olduğunu gösterecektir.
 • ulan şunu çin yapsa insanlık düşmanı diktatör rejim halkını öldürüyor dersiniz.

  ingiltere'de ise yok ekonomiymiş zartmış zurtmuş. ekonomi kimin ekonomisi sanki? burjuva diktatörlüğünün ekonomisi.

  edit: yıllarca patronlarını zengin etmek için insanlar çalışıyor, posası çıkıp emekli olunca da "lö burjuvazinin ekonomisine zeval gelmesin" denilerek güçlü olan hayatta kalsın deniliyor. işte tam da bu sebeple henüz güçten düşmeden bu yılanların kafasını ezmek gerekiyor yoksa; sendikasızsan, örgütsüzsen, yaşlıysan, çocuksan, azınlıksan yani güçsüzsen bunlar posan çıkana kadar sömürüp sonra çöp öğütücülerine atarlar.

  sonra da buradaki kendi başlarına ne geleceğinden habersiz avanaklarla koro halinde sistemlerini güzellemeye devam ederler. bu yaşlı nesil yine görece daha "sosyal devlet" döneminde çalışıp, sosyal güvenceler elde etti şu anki durumları bu. bizim neslimizi siz daha iyi bir gelecek mi bekliyor sanıyorsunuz?
 • şikayet sonucu doktora gelen ihtiyarları evlerine gönderiyorlar.
 • ingiltere yakın çağda neredeyse hiç yanlış ata oynamamıştır. o yüzden burnuma kötü kokular geliyor. bakalım hayırlısı.
 • karantina uygulamasına dünya ne kadar dayanacak? kaç gün kaç hafta kaç ay dayanacak? evlere ekmek götüremezsek virüsten daha çok kişide olumsuz etkisi olmaz mı? karantina yerine toplumsal bir seferberlikle yoğun bakımların arttırılması daha mantıklı olabilir. hastaneler yapmak gerekli ekipmanları ürütmek
 • bizimkiler de aynı yolda.
  peki ya anarşi olursa...
  ingilterede olmaz ama burda anası babası ölen adam devletin alnını karışlar.
  siktiğimin hayatında onursuz bir orospu çocuğu olarak yaşayacaksak ölelim daha iyi.
  bu memleket sağmal z kuşağından ibaret değil...üstteki onursuz köpeklerden belli z kuşağının durumu. sen de yaşlanacaksın orospu çocuğu, belki yaşlanmadan seni de tutacak boğularak öleceksin hayvanoğlu hayvan, siktiğimin liboşu, o at da götüne girsin fil de ekonominiz de.