• iki bloğu birbirine eşitleyerek ucuzluğun dibini gören muharrem ince açıklamaları.

bu iki blok birbirine eşit mi güzel kardeşim?

bir tanesi 20 yıldır iktidar, kadrolaşmadığı, eline geçirmediği kurum kalmadı. yasama yürütme yargı arasında ayrım kalmadı, ülke türkmenistan'dan yarım gömlek daha yukarıda, içler acısı bir demokratikleşme seviyesine indi.

sen tutup buna karşı zar zor bir araya gelen partilerden oluşan altılı masayı bunlarla aynı kefeye koyup "iki blok", "macron da bunları yırttı arttı" diye anlamadan etmeden konuşursan millet de seni gömer.

senin gibilerin şansı olabilsin tekrar diye parlamenter rejime dönmeye çalışıyor altılı masa. bu başkanlık denen ucube sistem 2-3 dönem daha giderse daha rüyamızda göremeyiz çok partili parlamenter rejimi.

boy gösterip üç kuruş siyasi güç devşireceksin diye içinde yaşanan somut kouşullar bu kadar kötü mü tahlil edilir?

onu da göndericem, bunu da göndericem diyor. yeterli oyu moyu olmamasını geçtim, başa gelince altılı masanın yapmayı taahhüt etmediği neyi yapmayı taahhüt ediyor muharrem ince?

bir de karamollaoğlu'yla davutoğlu'na laf etmiş. bunlar benim de hazzettiğim isimler değil, iyi de %3 oyunla daha 20 yıl yönetir rte. kılıçdaroğlu da baykal gibi %19-20 alıp keyfine mi baksaydı? önerin nedir birader?

özet: bu rezillik artık sona ersin diye kime basılıp geçileceği belli. böyle "ben de koyacam he" türü çıkışlara prim vermemek lazım. biz bu hikayeyi çok dinledik.
  • bir an inanıp oy veresim geliyor ama o gece aklıma geliyor…

*** gibi ortada bırakmıştı hepimizi, seçim öncesi ysk’ya avukat yığıyorduk.

ben size oy vermeyeceğime o malum gece yemin ettim vekil ince

bunak dediğin adamlardan bir tanesi istanbul’a yürüdü o yaşında, bize yürek lazım konuşmak değil
  • bakın bu adam gerçekten mevcut adaylar arasında en iyi seçenek. bu açıklamasında virgülüne kadar her şey o kadar haklı ki.. bu seçimde pkk'yı da sikip atalım, hizbullahçıları da, fetöcüleri de.. bu kadar kritik bir dönemde kılıçdaroğlu kendi adaylığını dayattı, millete bu zamanda bu kötülüğü yaptı. bırakalım cezasını çeksin. imamoğlu veya yavaş aday olsaydı, millet ittifakı derdim, ince demezdim. ama şu an kılıçdaroğlu anlamalı ki ben adaylığımı dayattım sike sike bana oy verecekler olmasın diye de kırgın ve kızgın olsak da ince'ye tepki oylarını yağdırmak lazım. bu seçim tam anlamıyla hakkedenin hakkettiği yere postalandığı bir seçim olsun.
  • 0- senin! öyle! bir! oyun! yok! aptal orospu çocuğu!!!

1- macron verilebilecek en boktan örnek. exit poll'da macron'a oy verenler oy verme sebebi olarak %91 oranla "le pen olmasın diye" dedi. le pen o blokların parçası değildi, o blokları macron parçalamadı.

2- erdoğan'ın kullandığı "herkes bana düşman" hitabetini kullan, 10 yıldır eski partine karşı tekrar tekrar kullanılmaktan küflenen "x terörle yan yana" safsatasını pkk tarafından suikast girişimine uğrayan eski genel başkanına at, parlamenter sisteme geçişe dair tek söz söyleme üstüne mecliste de partileri buna ikna etmeye dair tüm kapıları kapat, gazetecilere küs, resepsiyoniste küfret, cambridge analytica zırvaları gibi dans ederek oy toplamaya çalış sonra da biz sana oy verelim öyle mi?
  • adamın dediklerine karşılık verebilecekleri bir cevap yok.

anca ne demişler, işine bak. hahahahha lan adamın işi bu ve bakıyor zaten ezik.

yok neymiş ince'ye oy vermek tayyip'e oy vermekmiş...

siz zannediyorsunuz ki kk ve tayyip kalsa, biz kk'ya el mecbur vereceğiz.

vermiyoruz lan vermiyoruz!

küfrederek, iftira atarak, baskı kurarak oy vereceğimizi sanıyorsunuz.

ikinci turda da bu şekilde sittin sene benden oy çıkmaz. hep beraber yanalım amk. ya herro ya merro!
  • bir zamanlar mustafa kemal'in de sesi böyle gür çıkıyordu. o zaman da damat ferit karakterli pembe gotluler böyle desteksiz söylemlerle hain ilan ediyordu onu. ya yeni bir yol yapacağız ya yeni bir yol bulacağız muharrem bey. pilavdan dönenin kaşığı kirilsin.

edit:) ulan amma sahtekarsiniz. adamın sözlerinin doğruluğundan başlığı görmezden geliyorsunuz. bak o demokrat dedeniz size neler edecek.
  • işine bak muharrem
  • tarihimizin en çapsız bakanı olan davutoğlu'nu es geçtiği açıklama.

(bkz: kılıçdaroğlu'nun davutoğlu'na çapsız demesi)
  • altılı ganyan trollerinin ölü taklidi yaptığı açıklamalardır. doğru olduğunu o kadar iyi biliyorsunuz ki...

"o gece" falan diyenler de 12 yıldır seçim kaybedip seçim sonrası 15-20 gün ortadan kaybolup sonra "akpyi bir sonraki seçim yeneceğiz" diye açıklama yapan bir adama destek vereceklerinin farkında değiller sanırım?
hesabın var mı? giriş yap