şükela:  tümü | bugün
  • cnn in son dk haberi gectigi konudur. paris - kahire seferini yapan ucak radardan kaybolmustur. uçak radardan kaybolduğunda mısır hava sahasınasahasına 10 mil girmiş ve 37000 feet yükseklikte ucmakta imiş. ek olarak ucakta 59 yolcu ve 10 mürettebat bulunmaktaymis. yine egyptair den verilen bilgiye gore ucak airbus 320.

ısin garibi bunu egyptair tweet ile haber vermis. yani ucak kaybolmasi gibi bir konu tweet atilarak haber verilir mi bana garip geldi.

karakter siniri dolayisiyla radardan kaybolmasi olarak acamadim.
  • çoluk çocukda dahil olmak üzere insanların karaterleri yüzünden ölmesini isteyenlerin olduğu gösteren başlık.
  • ms804 sayılı paris-kahire seferini yapan uçak paris saatiyle 23:09'da havalanmış.
  • ucakta 69 kisinin oldugu soyleniyor.

ucak boeing 737-800

ekleme : airbus a320 imis.
  • 37.000 ft deyken kaybolmuş, kalkıştan 2 saat 45 dakika sonra. uçuşun en güvenli bölgesinde.

kötü kokular geliyor.
  • yine bir 737' nin muhtemelen düşmesi vakasıdır.
    teknik arıza olsa bir türlü, terör saldırısı olsa ayrı bir türlü korkutur. dünyada en çok kullanılan uçağın teknik arızadan düşmesi ciddi bir olaydır. değilse; paris havalimanından kalkan bir uçağın terör saldırısıyla düşürülmesi daha da korkunçtur. gerçi tam nerede düşmüş bilmiyorum, eğer uçağın içine bomba yerleştirilmişse vahim bir durumdur.
    yok eğer dışarıdan füzeyle vurulmuşsa daha da vahimdir.
    sonuçta birçok cana mal olmuştur. kalanlara sabırlar diliyorum, çok kötü bir ölüm şekli.
    edit: ilk entry doğruysa, rusya'nın düşen uçağına benziyor. 37000 feette yerden elle atılan füzeyle düşmesi imkamsız, ya içine bomba yerleştirildi ya da füze sistemiyle vuruldu. ya da teknik arıza. ancak teknik arıza ihtimali pek yok gibi, düz uçuşta gidiyor ve herhangi bir acil durum belirtilmemiş sanıyorum.
    uçak ta airbus a320, egyptair resmi twitter adresi teyitli. uyarısı için savagemirage' ye teşekkürler.
    edit2: ulan şurada kendimizce yorum yapmaya çalışmışız, adamlar gelmiş laf sokma derdinde. uzman olduğumu iddia etmedim zaten sayın yazar. ayrıca pilotun canı uçağı düşürmek istedi diye düşen uçaklar da var, uzman değilsin ama uzman gibi sallamayı da en iyi sen bilirsin.
  • egyptair twitter da anlık olarak gelişmeleri yazıyor.
    ekleme : (bkz: airbus a320)
  • pilotlar kokpite yabancı almak gibi bir hata yapmadılarsa paris kalkışlı bir uçakta terör saldırısı ihtimalini düşük görüyorum, akdeniz üzerinde kaybolduysa teknik arıza ya da pilot hatası daha yüksek ihtimal.
  • geçmiş olsun , umarım bi sorun yoktur ama bu tip uçak kayıplarında sorun olmadığını da hiç görmedim ne yazık ki.
  • 2 senede bir uçak kaybediyoruz amk. biri bizimle sağlam taşşak geçiyor ama hadi bakalım.