şükela:  tümü | bugün
  • fotoğrafını çekemedim içinde bulunmakla meşguldüm.

herkesin bildiği gibi gfb her 19 mayıs, 23 nisan, 29 ekim gibi günlerde anıtkabir'e adeta çıkarma yapar, bugün anıtkabir'e gidemesem de, yakınındaki bir kafede işlerimi yaparken muhteşem bir taraftar şöleni izledim, hemen ayrıntılara giriyorum.

saat 12 sularında beşiktaşlı dev bir grup anıtkabir'in arka kapısından çıktı, sloganlar ile bütün bir mareşal fevzi'yi yürümüşler, biz de duyuyorduk zaten, sonra arkalarından gfb ekibi geldi, 30-40 kişi vardı, "mustafa kemal'in askerleriyiz" sloganıyla olaya dahil oldular, omuz omuza marşı söyleyip dağılırlar derken, yanımdaki arkadaşımla "bizim taraftar yok aq ne çomarız" bilmem ne diye konuşurken ön kapıdan çıkmış galatasaray ekibi izmir marşı ile girdiler.

hepsi birlikte bütün beşevler, bahçeli, tandoğan üçgeninin inlediğine eminim, çok güzel görüntülere sahip oldu bugün, o kadar işim var; kalktım ben de gidip marş söyledim.

ankaragücü ve eskişehirspor taraftarının minik grupları da olaya dahil olunca, "türkiye, türkiye" diye bağırdık, o kadar güzeldi ki...

en son bu kadar, gezi parkı sırasında gururlanmıştım. dün 94 sonrası neslin çöp olduğunu söyleyen gruba bir dip not koyalım; bu grupların %70 civarı liselilerden oluşuyordu.

orada olan her arkadaş gelsin yeşillendirsin beni, hepsiyle seve seve arkadaş olurum.

ne diyorduk "bu sene, o sene; bundan sonra her sene samsun ruhu bizimle!"