• çarpıp kaçması falan zaten rezalet de

mağdur olay bugün olmuş gibi gösterelim dendiğinde yani sigortayı dolandıralım dediler derken , kendi hasarsızlığı bozulmasın diye kaskoya bildirmek istemiyor. bu da bir nevi dolandırıcılık değil mi ? ikisi arasında bence fark yok.
  • mercedes'e bin, birden fazla araban olsun, lüks sitede otur. avukata üç kuruş verip bilgi alma forumdan tanıdık vasıtasıyla sözlükten öneri iste. yaşadığınız standardın hakkını verin. iyi bir avukat iyi bir mali müşavir, iyi bir sigortacınız olmalı.
  • bir adet, "arabayı satarken sattığım kişiyi dolandırayım (hasar kaydı oluşmasın!?)" ama "koçtaş, sigorta şirketini dolandırmasın yea çok ayıp ediyollar", gibi bişeyler zırvalayan arkadaşın başına gelen rezalet. (donanım haberdeki arkadaşa diyorum)

hasar kaydı oluşmasın ne demek? değer kaybı olmasın diyorsun? yani satacağın adamdan tramer kaydını gizlemek istiyorsun.

iki yüzlülüğün bu kadarı.

rezalet falan değildir. birisi vurup kaçmış, diğeri de satarken sattığım kişi kazayı aman anlamasın da yüksek fiyattan gerçireyim diye kazayı tramere sokmak istemiyor..
  • hadisede dolandırılmaya çalışılan koçtaş. bu kadar kurnaz olmayın. ortada bilinçli olup olmadığı şüpheli olan kabahatli bir şoför var. görüntüyle de sabit olduğundan her halükarda kasko hasarı karşılayacak. adamlar kusurlarını kabul ederek, işi kolaylaştırmak adına raporu beraber düzenlemeyi teklif etmiş, sen hasarsızlığım bozulmasın satarken milleti bayıra karşı tırmalayayayım peşindesin. hadi oradan.
  • rezalet puanım 10/10 arkadaşa geçmiş olsun diyorum.

bundan 2 yıl önce günübirlik ısparta'ya gittim. hiçbir kameranın olmadığı boş bir ara sokakta,geri geri giderken bir araca sürttüm. sokakta kimse yok, aracın sahibini aradım bulamadım. sonra aracın içine bakıp bir kart görüp,karttaki numarayı aradım. adamın işyeri numarasıymış. aracının başına geldi,özür diledim. akşam döneceğimi,fazla vaktimin olmadığını söyleyip,para vermeyi veya sanayiye götürmeyi teklif ettim. sonuç itibarıyle sanayiye gidip, ustadan tutarı öğrenip,karşılayıp çıktım.

o dönem çok normal bir davranış gibi gelmişti bana yaptığım. hatta vurdugum aracın sahibi falan şaşırmıştı. şimdi anlıyorum yaptığımın biraz anormal olduğunu.
  • mağdur olduğunu iddia eden vatandaşın şark kurnazlığında çığır açarak, sigortadan yaptıralım teklifini sigortayı dolandıralım şeklinde lanse ettiği rezaletle uzaktan yakından alakası olmayan hadise. aracı hasarsız satmaya çalışarak elalemi dolandırmak isteyen sensin, koçtaş kimi dolandırıyor? kaza olduğunda arabanı kaskodan yaptırırsın, suçlu sen değilsen kasko bedeli karşı tarafın trafik sigortasından tahsil eder. aracın değer kaybı için de, uzlaşamazsan dava açmak zorundasın. budur. rezalet bu işin neresinde?
  • mersonun dandik bi tampon hasarına 1150 lira işçilik ve toplamda 2500 lira istediğini gösteren vw virali gibi rezalet. perçin 1,3 lira.

olay beceriksiz bir şöförün yaptığı hatadan kaçması. koçtaş ile ilgisini anlamadım. firmanın getirelim tutanak tutalım teklfinin nesi yanlış onu da anlamadım sonuçta onlar da bu sebeple kasko/sigorta ücretleri ödüyor neden sana peşin para versin. ha adamlar dediyse gelelim sanki kusur yarı yarıyaymış gibi yada olandan farklı bir şekildeymiş gibi tutanak tutalım dese eyvallah şark kurnazlığı.

mağdur arkadaşa önerim belliki uğraşacaksın, bari arabam otomatik darbe esnasında şanzuman da hasar görmüş onun da değişimini istiyorum de (servise çok rahat kabul ettirirsin) 30-40 bin daha geçir geçirmişken. belliki sende de bir miktar kurnazlık var.

edit: hızımı alamadım servisede önerim var. 550 kaporta sök tak ve düzeltme, 450 boya ve 150 elektrik ya, macun için de ayrı para alabilirsiniz lan onu unutmuşunuz. 150 de boya öncesi macun ve zımpara için alın.
  • terbiyesizligin dik alasini yapan bir firma çalışanı. yasal mevzuatı bilmem ama konuyu koctasin genel merkezi vs. gibi bir yer varsa bildirmekte fayda var. geçmiş olsun.

not: umarım yazar zararının karşılanması şartıyla bu entry sini silmez. malum, son zamanlarda sözlük bir tehdit aracı olarak kullanılır hale geldi.
  • çarpan kişi kamera olduğunu bilse durum değişirdi. kameradan habersiz olduğu için bu yolu seçti. e bunun adı nedir? uyanıklık, umursamazlık, bananecilik. o halde veriyorsun mahkemeye, sonra sende banane diyorsun. bu kadar basit.

işin içinde iyi niyet, hata, pişmanlık varsa canımı yesinler yoksa alayına gider!!!
  • hiç uğraşma kasko'ya ver onlar parasını çatır çatır alır.

bu devirde haklı bile olsan mahkeme süreci çok yıpratıcı maalesef.
hesabın var mı? giriş yap