*

şükela:  tümü | bugün
  • forumdan bir arkadasın ricası üzerine konuyu buraya, ekleme yapmadan aktarıyorum.

konu'nun linki ; https://mobile.donanimhaber.com/…ezaleti--126350560

--- spoiler ---

20 mayıs editi: değerli arkadaşlar,

koçtaş, üzerine düşeni ve kendilerine yakışanı yaptı. biraz önce müdürlükten arandım. firma adına özür dilendi. yetkili servisin keseceği fatura karşılığı tüm zararımın karşılanacağı iletildi. tüm sorumluluğu üstlendiler. kendilerine teşekkür ettim. ama öncelikle burada bana destek olan, konuya yazan, özel mesaj atan tüm forum arkadaşlarıma teşekkür ederim. allah hepinizden razı olsun. aracımı yaptırdaktan sonra gelişmeleri paylaşacağım.
    --- spoiler ---

değerli arkadaşlar herkese merhaba öncelikle herkesin 19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramını kutlarım.

bu hafta başımdan çok tatsız bir hadise geçti, sizlerle paylaşıp fikir alışverişi yapmak istiyorum. aynı zamanda bu olayın duyulmasını istiyorum.

13-14-15 mayıs tarihlerinde eşimin aracıyla tatile çıktık. benim aracım herzaman ki gibi sitemizin açık otoparkında kendi daire numaralı park yerimizde, yerdeki çizgilere uygun bir şekilde park halindeydi. 16 mayıs salı günü döndüğümde ise aracımı ön tamponu ezilmiş, çarpılmış ve ön panjuru kırık bir şekilde buldum. hiç bir not vs yoktu. tabi o anda yaşadığım üzüntüyü zarif edemem, aynı zamanda da çok sinirlendim bir not bırakılmamasına. sizlere de olmuştur illa ki bu şekilde vur kaç olayları beni anlayabileceğinizi düşünüyorum..

aracın tamponundaki siyah izlerden çarpan aracın siyah olduğunu ve belki istemeden bir komşunun vurabileceğini düşünüp, sitedeki siyah araçların tamponları kontrol etmeye karar verdim. akşam tüm araçlar gelince yaptığım kontrollerde hiç bir araçta hasar vs yoktu.

bunun üzerine 17 mayıs çarşamba günü 4 günlük kamera kayıtlarını inceledik. aracıma vurup kaçan aracın koçtaş ' a ait nakliye aracı olduğunu gördük. sizlerle videoyu paylaşıyorum:

link

görüntülerdeki mercedes cls araç bana ait olan. videonun 1:30 dan sonrası farklı bir açıdan daha gösteriyor olayı.

aynı videodaki aracın üzerinde yazdığı gibi:

koçtaş

biz taşıyalım
    biz kuralım
    biz vurup kaçalım!

çok sert ve net bir şekilde aracıma vuran koçtaş 'a ait 35 kıg 32 plakalı ford transit şöförü inip bakmıyor bile ve hemen olay yerini arka kapıdan terk ediyor. aracımı yaklaşık 4-5 cm oynatan bu şiddetli çarpışma neticesinde ön tamponda plastik tamir gerektirecek hasar, tampon komple boya, ayrıca ön panjurda ezikler oluşmuştur. panjurun tırnaklarıda kırılmıştır.

aslında ilk etapda bu durumun bir komşu ile değilde koçtaş'ın kendi aracı ile olması nedeniyle rahatlamıştım. nede olsa karşımda kurumsal(!) bir firma vardı. videoları bilgisayarıma yükledim. bu tarz kurumsal(!) firmalarda şikayet formu vs doldurulduğunu bildiğim için kendim gitmeden bir dilekçe hazırladım ve ertesi gün (18 mayıs perşembe) koçtaşın yolunu tuttum. tabi koçtaşa gitmeden önce izmir mercedes yetkili bayi olan has otomotiv den hasar tespit istedim. eksperin yaptığı hasar tespit neticesinde parça ve işçilik dahil toplam 2500tl masraf olduğu ortaya çıktı.(not: tamponu sökünce başka şeylerde çıkabilir bu ön teklif dendi) bu teklif formunu kaşe imza yaptırarak koçtaş balçovanın yolunu tuttum.

koçtaşa şikayet dilekçem: (şahsi bilgilerimi sildim)

dilekçe

koçtaş müşteri hizmetlerinde durumu kısaca anlattım hiç sinirlenmedim, bağırıp çağırmadım. elinizde kamera kaydı var ise yetkiliyi çağıralım yoksa çağırmayalım dendi bende tabi var dedim. daha sonra kendisini nakliye müdürü olarak tanıtan cem bey geldi. kendisine dilekçemi verdim, videoları izlettim, hasar raporunu gösterdim. cem bey tüm bunları telefonundan istanbul genel müdürlüğe iletti. (not: bu aşamaya kadar çarpıp kaçan personelleri ve firmaları adına en ufak bir özür, kusura bakmayın vs yok) tek isteğimin hasarımın karşılanması olduğunu, bu olay için kaskomu bozmak istemediğimi, hasar kaydı oluşmasın istediğimi, tamamen kendilerinin suçlu olduğu bu olay için şikayetçi olmayacağımı cem beye defalarca ilettim.

ve sözde kurumsal(!) koçtaş'ın genel müdürlüğünden gelen yanıt:
    ''bizim şöförün haberi yokmuş vurduğundan''
    dedim tabi haberi olmadığını söyleyecek, ne diyecekti evet müdürüm vurdum kaçtım mı? neyse dedim kamera görüntülerinde şiddetli bir şekilde vurduğu görünüyor haberi varmış yokmuş beni alakadar etmez, siz çalışanınızın arkasında durup benim hasarımı karşılayacak mısınız?

cevap:
    biz ancak olay bugün olmuş gibi aracı getiririz tutanak tutarız siz bizim sigortadan yaptırırsınız. (sigortayı dolandıralım diyor yani)
    kurumsal firmaya bakın, çakalların yapacağı tarzda işler teklif ediyorlar bana. dedim kesinlikle kabul edilemez birşey bu, kamera kayıtlarında tarih saat var, apartman görevlisi aracınızı siteye girip çıkarken görmüş ben böyle birşey altına girmem. ayrıca bu durumda bile benim hasarsızlığım ve kaskom bozuluyor aracım hasarlı duruma düşüyor.

bende bu tekliflerini(!) kabul etmedim ve başka yapacakları birşey olmadığını ilettiler. tüm bu görüşmeleri de cep telefonum ile kaydettim. ve bakın tüm görüşme boyunca tek bir kişi bile yaşanan bu olay için özür dilemedi, kusura bakmayın demedi. aynı vurkaç yapan şöförleri gibi olayı kapattılar.

bende bunun üzerine site otoparkına polis çağırdım ve görüntüleri izlettim, 8 de 8 suçlu koçtaşın şöförü ve maddi hasarlı kaza, olay yeri terk olarak tutanak düzenlettim.

elimdeki evraklar:
    1- çok net plakaların gözüktüğü kamera kaydı
    2- polis tutanağı
    3- ses kayıları

sonuç olarak arkasında koç holding gibi türkiye'nin en büyük holdingi bulunan bu şirket tamamen kendi suçları olan bir olay için sorumluluk almıyor ve hasarımı karşılamıyor. sizlerden bu konuda yardım ve destek bekliyorum.

sizce aracı cebimden yaptırayım ve sonra bunlara dava mı açayım?
    dava yoluna gitmem halinde:
    1-maddi hasarımın karşılanması
    2-vurkaç olduğu için %40 oranında tazminat
    3-aracımda yaşanan değer kaybı
    4-tüm dava dosya avukat masrafları
    5-şöför hakkında savcılığa suç duyusu
    taleplerim olacak

yoksa hiç uğraşmayayım kasko dan yaptırayım kasko mu bunlarla uğraşsın? (hasar kaydı oluşacak, yine değer kaybı davası açılması gerekli)

iş bu noktaya gelmesin diye benim tek isteğim has otonun keseceği faturayı ödemeleriydi. köşedeki bakkalın aracı bile vursa abi kusura bakma bir an dikkatsizlik oldu neyse hasarın ödeyeyim dediği bir memlekette sözde kurumsal(!) firmanın yaptığına bakın. hatta şunu deseler ona bile razıydım, bizim kendi çalıştığımız anlaşmalı olduğumuz bir servis var birde ona gösterelim ona göre yaptıralım. ben kendim de koçtaş müşterisiydim ama bundan sonra bırakın alışveriş yapmayı kapılarından önünden geçmem.

sizleride uyarıyorum: aracınızı seviyorsanız koçtaş nakliyeden uzak durun:

koçtaşa gitmiyorum, arabamı çok seviyorum...

destek fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

ek ; servisin çıkardığı parça ve işçilik fiyatları

1

2
  • terbiyesizligin dik alasini yapan bir firma çalışanı. yasal mevzuatı bilmem ama konuyu koctasin genel merkezi vs. gibi bir yer varsa bildirmekte fayda var. geçmiş olsun.

not: umarım yazar zararının karşılanması şartıyla bu entry sini silmez. malum, son zamanlarda sözlük bir tehdit aracı olarak kullanılır hale geldi.
  • bence üstlerde kalması gereken başlık. anlatıldığı gibi usulsüzce bir tutanak tutulmak istendiyse gerçekten büyük fiyasko.
  • hiç uğraşma kasko'ya ver onlar parasını çatır çatır alır.

bu devirde haklı bile olsan mahkeme süreci çok yıpratıcı maalesef.
  • --- alıntı ---
    3-14-15 mayıs tarihlerinde eşimin aracıyla tatile çıktık. benim aracım herzaman ki gibi sitemizin açık otoparkında kendi daire numaralı park yerimizde, yerdeki çizgilere uygun bir şekilde park halindeydi
    --- alıntı ---

iki araba, tatile çıkmak, sitede kendine ait ev. kendine ait park alanı.

(bkz: hayat çok mu güzel lan)

tanım: rezalet gibi rezalet. minibüs bildiğin vurup kaçmış. böyle rezaletler yaşamayacak kadar şanslıyım çok şükür. sıfır arabalı ailemle, site olmayan boktan bi apartmanın daha da boktan dairesinde kiracıyım. kendine ait park yeri demeyin, döverim!!
  • kesinlikle rezalettir. işin içinde dolandırıcılık dahi vardır. gereken tepkiyi gerek sözlük olsun gerekse diğer sosyal medya olsun verileceğini umuyorum. çok geçmiş olsun. size tavsiyem o otoparka otomatik bariyer yaptırıp yabancı araç almamanız.
  • sözlük;
    hakkını savunamayanların ağlama duvarı
    yaşadığı hayat standardını gözlere sokma platformu
    yandaş yalaka, kadrolu trol takımının provokasyon alanı
    bu ülkenin kurucu kadrolarına küfür ortamı haline geldi.
    şükürler olsun ki bu taraaklarda bezi olanların tayfasıyla günlük hayatta asla karşılaşmıyorum, denk geldi mi de---zaten adam yerine koyup diyaloğa girmiyorum.
    aslında çok komikler, ama gülemiyorum
  • rezalet gibi rezalettir. bahsi geçen firma ile tekrar çalışmayacak, önünden bile geçmeyecek olmama sebep olmuştur. burada mesele vur kaç veya oluşan hasar değil, kurumsal bir firmanın sergilediği umursamaz tavırdır.

sırf bu sebeple elden geldiğince bütün ihtiyaçlarımı amazon vs ile yurtdışından karşılıyorum. belki ütopik bir hizmet vermiyorlar ama en azından buradaki dangalaklara göre daha bi insan olduğumu hissediyorum.
  • çarpan kişi kamera olduğunu bilse durum değişirdi. kameradan habersiz olduğu için bu yolu seçti. e bunun adı nedir? uyanıklık, umursamazlık, bananecilik. o halde veriyorsun mahkemeye, sonra sende banane diyorsun. bu kadar basit.

işin içinde iyi niyet, hata, pişmanlık varsa canımı yesinler yoksa alayına gider!!!