şükela:  tümü | bugün
  • bugün saat 17.00 sularında yeğenimle birlikte bu berbat yere oturup sipariş verme gafletinde bulunduk. oturduktan yaklaşık bir on dakika sonra mekanın istiklal caddesi'ne değil de ara sokağa bakan tarafında ve bizim hemen dibimizde şiddetli bir patlama sesi duyuldu. hepimiz yerimizden sıçradık doğal olarak ancak dışarıda bu mekanın çalışanları vardı ve gülüyorlardı.

evet, evet. işletme çalışanları müşterilerin üzerlerine doğru torpil patlatıp sonra hiçbir şey olmamışcasına gülüyorlar ve bizden de yemeğe devam etmemizi istiyorlar. içerideki garsonlar da bu aptallığı yapan arkadaşlarına gülüyorlar falan. böyle leş bir ortam.

mekan sahibi veya işletmecisi, her kimse, dışarıdaki mal sürüsüne tek kelime etmedi. müşterilere tek kelime açıklama yapılmadı, özür dilenmedi. ben kalktım, dışarıdakilere "bu olan biten gülünecek bir şey mi? burada bir kaç ay önce insanlar canlı bombayla havaya uçuruldu." sözlü tepkisini gösterince gülüşmeler kesildi. "biz yapmadık abi, başkası yaptı" moduna geçildi.

masadan kalktık. önünde bir şeyler patlatılan ve kimsenin buna tek kelime etmediği bir yerde yemek yiyemeceğimizi söyleyerek siparişleri iptal ettik. taksim meydanı'na doğru 100 - 150 metre ilerlemiştik ki mekan çalışanlarından birisi koşarak geldi. özür diledi. torpil patlatan çalışanlar hakkında işlem başlatılacağını söyledi. ben de bunun umrumda olmadığını, mekana geri dönmeyeceğimizi söyledim. gitti.

burada iki önemli hususun altını çizmek istiyorum. ilki, lan hani esnaf kan ağlıyordu? adamlar gelen müşterileri korkutup kaçırmak için özel yöntemler geliştirmişler. sikerim böyle esnaflığı. ikincisi bizle birlikte bir çift daha kalktı mekandan. diğer masalarda ne bir yakınma, ne bir tepki. aynen devam ettiler. afiyet olsun onlara.
  • güzel rezalet ancak biraz eksik.
    o torpillerden biri garsonun götünde patlatılmalıydı.
    puanım 10/10
    torpille şaka yapmayı ben 10 yaşımda bıraktım. sanırım bu mekanda çocuk işçi çalıştırılıyor...
  • çok acayipmiş lan, müşteriye torpil atmak!!

komikli rezalet. ama trajikomik olarak.

puanlama 10/10.