şükela:  tümü | bugün
  • saat 19:00 da başlayacak olan maç.
  • kasımpaşa son 2 maçta kazanmış. trabzonspor'u deplasmanda 5-2, genclerbirligi'ni 3-1 yenmişler. skor tahminim 2-2
  • başakşehir'in kendi evinde kaybetmeyeceğini düşündüğüm maç. ligin ilk yarısında başakşehir deplasmanda 2-1 kazanmıştı. yine kazanır, bir kulağı da izmir'den gelecek maç skorunda olacaktır.
    fifa 18 canlandırması da yayında; https://youtu.be/di8lv9xruzc (maç linki değildir, kamu spotu.)
  • genelde akp tarafından bakılıyor olaya ama kasımpaşa geçen sene başakşehir'e çok sağlam bir çelme takıp, 4-0 yenmişti. son 10 maçlarında denklik var zaten, 4 kez kasımpaşa, 4 kez başakşehir kazanmış.

geçen seneki mağlubiyet önemli zira o maçı kazansa başakşehir belki şampiyon olacaktı. kasımpaşa'nın güle oynayan bırakmasını beklemiyorum.

ancak ligdeki konumlarına bakılırsa, hedefsiz kasımpaşa ile ilk 2 sıra şansını son maça taşıyan bir başakşehir mevcut. ben başakşehir'in kazanacağını düşünüyorum. başakşehir'in ayarını hem fb hem gs'nin öne geçmeleri bozar, o zaman belki beraberlik çıkabilir maçtan.
  • fırat aydınus tarafından yönetilecek karşılaşma

başka bir ifade ile sonucu fırat aydınus tarafından belirlenecek karşılaşma

sonucu belirleyecek etken göztepe-galatasaray karşılaşmasıdır.

galatasaray’ın geçen hafta malatyaspor karşısında olduğu gibi erken goller bularak maçı koparması halinde sayın fırat aydınus son derece hakkaniyetli bir maç yönetecek, jestler, mimikler, gülücükler havada uçuşacaktır.

göztepe-galatasaray maçının sıkışması halinde ise başakşehir’in fırat aydınus’la işi çok zor olacaktır. fırat aydınus, olası bir galatasaray mağlubiyetinde şampiyonluğun fenerbahçe'ye gitmesi konusunda elinden geleni ardına koymayacaktır.
  • ne ağladınız fener fener diye kardeşim yetti artık
  • geçen sezonu beşiktaş'ın dört puan gerisinde bitirmiş başakşehir'in kasımpaşa'ya kaybetmese şampiyon olabileceğini düşünen kafaları gösteren son hafta maçı.
  • geçen sene kasımpaşa'ya kaybettiği hafta ligdeki puan durumu

beşiktaş 44
    başakşehir 42 idi

dendiği gibi kasımpaşa başakşehir'e çelme takarak haftayı lider kapatmasını engellemiş. şampiyonluk yolunda yara almasını sağlamış.

en önemli futbolcusu trezeguet eksik olmasa bu maçta da çelme takabilir diyebilirdim ama hem hedefsiz olması hem de en önemli futbolcusundan yoksun olması nedeniyle başakşehir bi hayli avantajlı.
  • (bkz: ak clasico)
  • başakşehir'in izlediğim son maçı sivasspor'la oynadığı o rezalet maçtı. rezalet olmasının sebebi sivasspor'un kırmızı kart görmüş rakibine karşı gol atmak gibi bir niyetinin olmayışıydı. bugün de bütün gözler göztepe - galatasaray maçındayken yine "cambaza bak" dönebilir bu maçta. hakkında entry bile girilmiyor süper ligin şampiyon adayının son hafta maçı hakkında...