şükela:  tümü | bugün
  • süper lige çıkacak son takımı belli edecek maç.
  • erzurum geliyor inşallah.
  • erzurum olacaktır. adana demirsporumuzun altındaydı bir ara lig sıralamasında. adamlar iyi form yakaladı, biraz da siyasi destek olduğu söyleniyor güzel ilerledi. tabi altınorduyu yenmesek şimdi erzurum orada olmazdı tabi. güzel performans sergileyen, güzel şehrin takımı.

edit: ekleme.
  • bursa'da oynanacak ve erzurum'u destekleyeceğim maç.
  • bolu ve ümraniye gibi düzgün stadı olmayan takımları süper ligde görmek istemiyordum, onların elenmesi iyi oldu.

bu eşleşmede iste erzurumun çıkmasını istiyorum. şöyle uzaklarda zor bir deplasman olsun ligde. yazın denk gelen takım şanslı, kışın erzuruma giden takım şanssız olsun. ne ulan bu ? istanbul ve civarında lig dönüyor.
  • cumartesi saat 21:00'da başlayacak karşılaşmadır. bb erzurumspor ve galatasaray'ıma bu anlamlı günde başarılar diliyor, ata'mı saygıyla anıyorum.
  • galatasaray logolu passolig kartımla bilet alamadığım maç. napayım şimdi ben bu maçı bir futbolsever olarak izleyebilmek için illa hayatımda bir daha bana lazım olmayacak erzurumspor veya gazişehir logolu kart mı edinmeliyim, bu ne saçma bir sistemdir?

alabilme şansım varsa nasıl olacağı konusunda beni yeşillendirebilirseniz sevinirim.
  • bb erzurum'un gazişehir gfk'yi eleyerek süperlige çıkacağını tahmin ettiğim maç. keşke şu karşılaşma erzurumspor ile gaziantepspor arasında oynansaydı ama malum zaman çakma şehir takımları zamanı.
  • gönül isterdi ki bu maç gaziantepspor ile oynandaydı ama tüpçü ve yancısı kızıl sağolsun kulübü soyup soğana çevirdiler. şu kadar söyliyeyim, ayhan transferi ile yapıldığı söylenen celal doğan tesisleri dahil kulübün her şeyi bitti. elektriği kesik ve bazı maçlarda yemekleri gazişehir başkanı adil konukoğlu ödedi. şehir 3 yıldır takımı bıraktı ve gazişehir'e sahip çıktı.
  • takımlardan birisi o efsanevi sezonları geçiren gaziantepspor yerine buralara belediye desteği ile getirilen gazişehir, diğeri ise erzurumspor maddi olarak batırılınca yerine amatörden gelen bb erzurumspor. şu anda süper ligde yer alan malatyaspor da aynı şekilde batırılıp yenilenmiş ve borçlarından arındırılmış şekilde ligimizde yer alıyor.

ülke olarak türk futbolunun durumunu çok iyi gösteren bir durumla karşı karşıyayız. beceriksiz ve işini kötüye kullanan yöneticiler yıllardır bilinen kulüplerimizi batırıyor. sonra onların amatöre düşmelerini ve borçlarından arındırılmalarını izliyoruz ve sonra yeniden farklı isimler ile bu kulüplerin süper lige çıkmalarına şahit oluyoruz.

bu akşam belki gazişehir takımının süper lige çıkmasına şahit olacağız ama bizim bildiğimiz gaziantepspor takımı ise 3-4 seneye kadar amatörde unutulan bir isim haline gelecek ve belki de amatöre düşünce gazişehir takımının ismi gaziantepspor olarak değiştirilecek.