şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurtuluş harekatı'nın ve kurtuluş savaşının yüzüncü yılının kutlanacağı tarih. umarım o günler geldiğinde artık kurtulmuş oluruz. zira yüz yıldır kurtulmaya çalışıyoruz.
 • dahili ve harici bedhahlarimizin yuz yillik bir derlemesinin yapilacagi bir kitap ismi olacaktir sanirim.. bir benzeri ve cok daha kapsamlisini da bundan 4 yil sonra 29 ekim 2023 isminde gorebiliriz..
 • milli mücadele'nin başlangıcının, bir toplumun, halkın, ulusun ya da her ne olarak anıyorsanız işte o'nun kurtuluşunun başladığı gündür.

  bakalım türkiye cumhuriyeti idarecileri nasıl kutlayacak bu günü?

  normalde çok görkemli bir kutlama yapmamız gerekiyor.

  emperyalizme atılan ilk büyük tokadın kutlanması gerekir.

  bakalım çok değerli hükumetimiz mozoleye çelenk bırakmak dışında bir şey yapacak mı?
 • istanbul’da boğaz’ın altında hem raylı hem de normal taşıtlar için bir tüp geçit yapılacak sanırım. ihale aşamasında diye biliyorum. işte o tünelin temeli atılır.

  konuşma da aynen şöyle olur “ bugün burada temelini attığımız bu tünel adeta bir bandırma vapurunun yoludur. bandırma vapuru bu ülkeye bla bla. bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel bakın bu tünel şöyle iyi şöyle güzel.

  konuşma bitti dağılabilirsiniz. kutlu olsun.
 • pontos soykırımı nın 100. yılıdır. bu soykırım neticesinde 353 bin anadolu rum'u katledilmiştir.
 • kılıç artığı pembe götlü rum eşkıyalarını göstermiş başlık ve tarihtir.

  ingilizlerin kucağına oturup mazlum ve masum insanları katledeceğinize insan olsaydınız. ya insan olup ibnelik/puştluk yapmayacaksın ya yüzmeyi öğreneceksin ya da uçmayı! yoksa yediğin küskü 100 yıl sonra bile bağırtır.

  bağımsızlık mücadelesi vermekten,kendi kaderini tayin etmekten, kendi kendini yönetmekten aciz ve sefilsiniz işte.