• kesinlikle olacak olan durum. mesela fenerbahçe - galatasaray maçı türkiye'nin yakın zamanda yönetilen en skandal maçı olmasına rağmen pek konuşulmadı. galatasaray haricinde sesi çıkan kulüp olmadı.

50. dakikada fenerbahçe'nin 9 kişi kalması gerektiğini söylediğimizde herkes bıyık altından gülüyordu. attıkları golde bariz bir faul olduğunu söylediğimizde de aynı şekilde... onyekuru gole giderken skertel arkadan ayağını uzatıp onyekuru'nun ayağına basıyor , ancak faul aleyhimize oluyordu, ayağına basılan onyekuru sarı kart görüyordu. böyle skandal ötesi kararların olduğu maç çok normal karşılandı...

ancak beşiktaş maçında yanlış verildiği iddia edilen bir taç atışı ülkede 2 gün gündem oldu. evet evet yanlış duymadınız, yanlış verdiği iddia edilen bir taç atışı. caner'e temas var mı yok mu uzun süre tartışıldı kameradan izlenerek.

rize maçında ise onyekurunun ayağına bariz şekilde gelen tekmeye ağladılar. hatta fenerbahçeli bir yorumcu çıkıp " ayağına vurmuş rizeli ancak bu müdahale ile düşmez. " dedi. kayseri - fener mçında kayserili futbolcunun eli , serdar aziz ' e değiyor. evet bildiğiniz değiyor ve kayseri'nin attığı gol , faul gerekçesiyle iptal ediliyordu. bu aynı yorumcu da çıkıp " temas varsa fauldür " demişti. herhalde temas fenerliye olursa direkt faul , gs'liye olursa ' bu temas düşürür mü düşürmez mi ' tartışmasından sonra faul verilmesi gerek.

uzun yıllardır karşı cephenin bir olup bu kadar ağladığını görmemiştim. hepsi aynı formayı giyip ağlamaya başlamış. ama benim bildiğim galatasaray hepsini üst üste koyup şampiyon olmasını bilir.
  • olacak olan durum.

boşuna mı tüm davarlar anlaşmış gibi her yerde algı kasıyor ulan iki haftadır?

başakşehir’in ilk şampiyonluğunun bu hafta hakem eliyle ikram edilişini izleyeceğiz.
  • bu sezon tt arenada oynanan konyaspor maçında yaptılar, fenerbahçe maçında yaptılar, rizespor maçında yaptılar ama şampiyonluk maçında 52000 kişinin önünde bunu yapmaya cesaret edebileceklerini sanmıyorum. maça cüneyt çakır' ı verirler, o da ne şiş yansın ne kebap modunda ortadan ortadan çalarak idare eder maçı.
  • yapılan tüm algı operasyonları tüm ağlamalar bu senaryoya hazırlık için olabilir mi? sorusunu sordurtan felaket senaryosu.
  • bu ne saçma başlık lan? eskiden böyle şeyleri sadece beşiktaş taraftarı yapardı, şimdi bizim taraftar da başladı. böyle bir başlığın olay olmadan açılması ezikliktir. olası bir kötü sonuca bahane hazırlamaktır.

türkiye'de her şey olabilir. hakem çıkar 10. dakikada haksız bir kırmızı, bir penaltı verir, daha başlamadan bitirir maçı, mal gibi kalırsın. ama maç öncesinde şunu yapmak ezikliktir.

galatasaray taraftarı takımına güvenmelidir. zira takımından başka güvenecek hiç bir şeyi yoktur. bu takım 21 şampiyonluğu nasıl kazandıysa 22.sini de öyle kazanmayı bilir. bu kadar ezik başlıklara ihtiyacı yok. kendinizden tiksindiriyorsunuz böyle yapınca. şu başlığı açan adam bir de eminim başka başlıkta "ağlak beşiktaş taraftarı" falan diyordur. ne farkı var ki eleştirdiği zihniyetten?

kendinize gelin! bahane üretmeyin, takımın konsantrasyonunu maça yöneltmeye çalışın. daha geçen hafta maç oynamaya değil hakemi etki altına almaya gelen beşiktaş'a laf söylüyorduk. siz böyle yaparsanız sahaya aynen öyle çıkan bir takım bulursunuz.
  • cambaza bak diyorum, halen galatasaray cambazı gösterip sahada mücadele eden rakiplerin emeğini çalıyor. bunu yıllardır yapıyor, gençler hatırlamıyor, arşivlerden sadece seçme görüntüler servis ediliyor. galatasarayın bütün şampiyonlukları böyle. doksanlarda her maçları rize maçı gibi yönetildi.

galatasaray taraftarı da bunu farkında, ve bundan herhangi bir vicdani rahatsızlık duymuyorlar. çünkü onların yaşam felsefeleri bu, hangi yoldan olursa olsun kazanmak için galatasaraylı oldular. kendileri için sadece ne olursa olsun oyunun sonunda kazanmak var.

galatasaraylılar için hakemlerin galatasaray lehine hata yapması gayet doğal, hatta galatasaray lehine hata yapılmaması mantıksız geliyor adamlara. galatasarayın teşvik primi yollaması ya da şike yapması, hakem komitelerini ayarlaması, federasyon kararlarını etkilemesi gerekli ve meşru onlar için. rakiplerin herhangi bir değeri yok gözlerinde. ezilecek böceklerden farklı görmüyorlar, herhangi bir hakları olamaz. ağzınızla kuş tutsanız da onlardan herhangi bir takdir göremezsiniz.
  • ne forma alırım, stada giderim, digitürk vs. aboneliği yaparım, maç izlemek için kafeye otururum. anahtarlık bile almam. kısacası doğrudan yada dolaylı olarak bana hiçbir şekilde etki etmeyen bir sektördeki kavgaları anlayamıyorum.

mesela fener yardım istiyor. oyuncusu da üyeside hepsi milyoner mk, kusura bakmasınlar daha batıyorlarsa batsınlar. mesela fenerliler neden umursuyor?

siz hasta olsanız fenerbahçe ne yapacak?

aynı şekilde çarşı grubu (bkz: kezban). havanız kime mk? siyah beyaz sikindirik bi takımın forması aldınız diye şeref madalyası mı istiyosunuz?

en güzel takım oturduğun şehrin takımı. varsa ilgin git ağzını yaya yaya izle gül eğlen gel eve. banane milletten.

valla insanlar bi tuhaf.
  • saçma sapan iddialarla dolu olan, galatasaray’ın büyüklüğüne, galatasaraylıya yakışmayan, beşiktaş taraftarı gibi konuşan birine ait olan başlık.

galatasaraylı oynanmamış maça hakem bizi doğrayacak diye çıkmaz, acizlik yapmaz, beni doğrayacak hakemi de yenerim diye çıkar. sen beşiktaş mısın, bu kadar aciz misin ki hakrmi konuşuyorsun.

tavuk mu yumurta mı sorusuna polemiğe girmem basar geçerim diyen horozdur galatasaray, sen galatasaraysın, kenetlenirsen hiçbiri karşında duramaz, değil 4’ü 5’i 25’i bir araya gelse fark etmez.

bu sene başından beri tek bir şey söyledim, hakemler kötü ama sen galatasaraysan çıkıp hakemleri de yeneceksin, operasyon falan yok kondisyonumuz kötü olduğunu için hakemi yenemiyoruz dedim nitekim 2.yarı kondisyonumuz düzelince hakemin hata yapmasına izin vermedik.

bu demek değil ki bizi doğramalarına ses etmeyelim, bjk’ya fb’ye başak’a çekilen kıyaklardan bahsetmeyelim, önce biz maçlarımızı kazanalım daha sonra onların ikiyüzlüklükerini yüzlerine yüzlerine vuralım, ben de çoğu entrimde bjk’nın kazandığı haksız puanları yazıyorum.

edit: dediğim gibi bu beşiktaşlı tarzı, bu bize yakışmıyor, başlık altında ağlayan bjklıların ne kadar çirkin göründüğüne bakın ve kendinize bunu yakıştırıp yakıştırmadığınızı düşünün.
  • sadece türkiye'de yaşanabilecek olaylar
    oğlum, bir sakin olun lan!
    daha maç oynanmamış, oynanmasına beş gün var; maçta ne olacağını bugünden dert edip kavga çıkarmanın ne alemi var?
    sado - mazoşist misiniz?
  • bu başlığın altına yazan arkadaşa teşekkür ederim, ona hak veriyorum, cimbomun düşmanı o kadar çok ki, bize mahsustan yaparlar bunu, olsun biz neleri atlatmadık, bizim takımın başarısı yanında, bu bir şey sayılmaz, istatistikler ortada.
hesabın var mı? giriş yap