şükela:  tümü | bugün
 • piyasanın içinden geçecek açıklamalardan biri daha...

  "abd hazine bakanlığı, türkiye merkezli finans kuruluşu olan al-fay company'e işid'e para aktardığı gerekçesiyle yaptırım uygulayacak."

  vay anam vay neler dönmüş serhat ya... şehirlerimizde bombaların patlamasına sebep olan, askerlerimizi yakan oç topluluğuna türkiye cumhuriyetinin adını da kirleterek böyle bir işe kalkıştılarsa onlara hakkımı gerçekten helal etmiyorum.

  https://twitter.com/…glu/status/1394741732722495490
 • haydut devlet olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğimizin resmidir.
  ab ülkesi olacağız, avrasya'nin abd'si olacağız derken çakma afganistan olduk.

  bilmeyenler için rogue state yani haydut devlet tanımı:
  küresel barışı tehdit eden, ne yapacakları önceden tahmin edilemeyen, kendi halklarına merhametsizce davranan, komşularını tehdit eden ve katı bir şekilde tarafı oldukları uluslararası antlaşmaları ihlal eden, terörizmi destekleyen, hatta bunu siyasetlerinde bir araç olarak kullandıkları iddia edilen devletler için uluslararası ilişkilerde kullanılan bir terim.

  edit:
  evet arkadaşlar bu tanım sizin bana küfrederek yazdığınız mesajlardaki bazı devletlere de uyuyor. ettiğiniz hiçbir küfür türkiye'nin ilk başta ışid ile ticaret yaptığını, ışid yöneticilerini türk hastanelerinde tedavi ettiğini, hala öso gibi kurucu kimliğine ters non-state actor yani devlet dışı aktörlerle cirit attığını, hatta şu an gündemde olan mafyanın hükümet adına bu radikal islamcı gruba silah gönderdiğini, hükümetin türk halkına zulmettigini, ülkede demokrasi olmadığını, laiklik olmadığını, diktatörlük olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. çuvaldızı kendimize de batırdıgimiz zaman bana küfretmeyi bırakırsınız belki.
 • hemen can dündar'ı yakalayın.
 • ulan ülkede gündem o kadar çok ki birini okurken yenisi geliyor, kafamız karıştı artık.

  bu gidişle türkiye: (bkz: ibrahim abi kapıyı açmıyorlar)
 • abd hazine bakanlığının resmi açıklamasına şu linkten ulaşılailir. alaa khanfurah isimli bir şahsın, 2019 ve 2020 yılları arasında, türkiye merkezli bir para transfer şirketini kullanarak ışid'e binlerce dolar para aktardığını belirtiyorlar.

  google da yapılan aramayla sakarya merkezli şöyle bir firmaya rastlanıyor. sözkonusu firma bu mudur bilemiyorum. başka bir sonuca rastlayamadım.

  bu konuyla ilgili ivedi olarak açıklama yapılması lazım. bu ülkenin içişleri bakanı ne yapar? neye yarar? twitter'dan muhalefete kara propagandayla laf dalaşına girmek midir işleri? bu bağlantıyı neden ve nasıl bulamadılar? hemen bugün açıklama yapılması lazım. ben araştırdım, herhangi bir habere rastlayamadım.

  bu ülkede ışid terörü yüzlerce insan katletti. kutsala koydukları askerleri canlı canlı yaktılar. ve bu ülkeden ışid'e adamın biri 1 yıl oyunca bilfiil maddi destek sağlamış. bu kabul edilemez.
 • bu tarz kirli kuruluşlar her ülkede çıkar, yaptırım uygulanır vs. birleşik devletler’de, ingiltere’de yok mu sanıyorsunuz? ama ortaya çıktığında ne şirket kalır, ne ilişkililer. ama kimse de çıkıp bu şirketle bizim devleti yönetenler arasında kesinlikle bir bağlantı yoktur diyemiyor ya, asıl tehlikeli olan bunun olmasıdır. umarım yoktur, çünkü son dönemde bu tarz kirli işlere girenlere bedel ödetmek yerine, bu kişileri korumak kollamak gibi bir gelenek oluştu. bu da topyekün millete bedel ödetilmesine yol açıyor.
 • sağlam bir uluslararası yaptırım gelmezse inandırıcılığı olmayan haber niteliğine düşer
 • akıyor bu akşam..
 • (bkz: syntax error)