şükela:  tümü | bugün
  • avrupalı vatandaşlar işide katılmadan önce mastercard ile alışveriş yapmıştır, mastercard'a da yaptırım uygulayabilir misiniz?
    leş siyasetiniz batsın. işid neyse abd odur
  • 10 gün önce gazeteci fehim taştekin şunları söylemişti:

''ışid'in en rahat hareket ettiği, barındığı, örgütlendiği, para transfer ettiği ülke türkiye.''

kaynak
  • burada hala papağan gibi ışid'in abd tarafından kurulduğunu iddia eden çomarlara ne anlatsan az. adamlar ülkende cirit atıyor. senin kapında dışarıya burnunu çıkaramadığın kapanma günlerinde polis korumasında miting düzenliyor, korkmadan çekinmeden bayraklarını açıyor, adam kaçırıyor, doktor tehdit ediyor, kurtarılmış bölgeler kuruyor, ama aptal sürüsüne baksan hepsi amariganın oyunu. neden? çünkü ışid'i koruyup kollayanlar öyle söylüyor.

gerçeğin eninde sonunda gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu vardır. ışid'i bu ülkenin halkının vergileriyle besleyenlerin uluslararası savaş suçları mahkemesinde yargılanacakları günleri de göreceğiz.
  • peker son videolarinin birinde suriye konusuna da değineceğim demişti.ınsan ve silah kaçakçiliği,ışid daha birçok pislik şayet anlatirsa suriye konusunda belli olur zaten.
  • google'a şirketin ismini yazdım ve çıkan 2. linke tıklayarak olayın 19 mayıs değil 17 mayıs'ta amerika hazine bakanlığı resmi websitesinde yayınlandığını kolayca buldum.
    orjinal kaynak

son paragrafta yaptırımları belirtmişler fakat ben öyle ülkeye yönelik birşey göremedim. advance ve üzeri seviye ingilizcesi olanlar bir daha okursa iyi olur.

--- spoiler ---

sanctıons ımplıcatıons
    as a result of today’s action, all property and interests in property of these individuals and entity named above, and of any entities that are owned, directly or indirectly, 50 percent or more by them, individually, or with other blocked persons, that are in the united states or in the possession or control of u.s. persons must be blocked and reported to ofac. unless authorized by a general or specific license issued by ofac or otherwise exempt, ofac’s regulations generally prohibit all transactions by u.s. persons or within the united states (including transactions transiting the united states) that involve any property or interests in property of designated or otherwise blocked persons.

furthermore, engaging in certain transactions with the individuals and entity designated today entails risk of secondary sanctions pursuant to e.o. 13224, as amended. pursuant to this authority, ofac can prohibit or impose strict conditions on the opening or maintaining in the united states of a correspondent account or a payable-through account by a foreign financial institution that either knowingly conducted or facilitated any significant transaction on behalf of an sdgt.
    --- spoiler ---
  • al fayın sahipleri arap ... en büyükleri yani abileri ırak'ta tutuklu
    gebze'de faaliyet gösteriyorlar diye biliyorum
  • ben ışid'in abd tarafından türkiye üzerinden kurulduğunu düşünüyorum ama adamlar öyle bir oyun kuruyor ki işin içine hiç girmemişçesine işin içinden sıyrılaveriyorlar.
  • türkiye ile bir alakası olmayan olay. türkiye dahil birçok ülkede ışid militanları ve sempatizanları oldugu, paravan sirket ve fonlar üzerinden örgüte para transferi yapıldıgı zaten bilinen bir durum. türkiye'de pkk'ya destek veren kurumlar da var, bunların varlıgı devlet destegi olmadıkça türkiye'yi baglamaz.
  • usame bin ladin'i besleyip, büyütüp en sonunda kendi halkına saldırtan ülkenin beyanatı.

biden geldikten sonra tam gaz saldırıya devam. açık açık söyledi zaten iktidarı indirmek istediğini. koşar adım hedefine gidiyor.
  • türkiye düşmanları için yeni bir fırsat doğmuş. bu şirket kimdir, tam olarak tr ile bağı nedir, bu şirketin işid ile nasıl bir bağlantısı vardır vs bunları sorgulamaya hiç gerek yok. yeter ki tr'yi karalayalım, işid ile bağlantısı varmış gibi gösterelim, vakti zamanında bolca yaptılar nasılsa.

işid'e karşı sahada bizzat savaşan tek ülke türkiye olmasına rağmen yaptılar hatta!

beni en çok üzen şey ise bu ülkenin kendi evlatların bile bu yalanların bir parçası olması oldu, siyasetiniz batsın be! önce bir ülkenize sahip çıkmayı öğrenin.

bu arada resmi olarak bu yalanlara karşı vakti zamanında abd'den özür dilemesini talep etmiştik ama bunu kimse doğru düzgün yayınlamadı tabi.
    https://worldbulletin.dunyabulteni.net/…181872.html