şükela:  tümü | bugün
  • akp'li bursa büyükşehir belediyesi 19 mayıs afişlerinden 19 mayıs atatürkü anma gençlik ve spor bayramı ibaresini kaldırıp yerine 19 mayıs gençlik ve spor bayramı yazıyor..

2429 nolu kanunun 2. maddesi der ki, 19 mayıs günü atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramı günüdür.

ulan 100 yıl geçmiş be adını bile anamıyorsunuz. hoş o pis ağızlarınızla kirletmeyin zaten nasılsa hepsinin hesabı sorulacak.
    edit: duyuru yayımlamışlar
    3 tasarım içinden yarım kalan taslak kullanılmışmış. tamam siz çok zekisiniz de bu milleti de o kadar salak sanmayın ya.

bu arada #şuleçetiçinadalet
  • adamların elinde bir bursa kaldı. ellemeyin son çırpınışları dediğim durumdur. 5 sene içinde tüm resmi ve dini bayramlar olması gerektiği gibi kutlanacak. şov ve kin bizden uzak olsun.

ha unutmadan #herşeyçokgüzelolacak
  • yarın rte, atatürk açılımı yaparsa ki sıkışınca her şeyi yapacağını hepimiz biliyoruz*, fetöcülükle suçlanacak kişiler için delil oluşturmuş olan afiştir.
  • bu kadar kansızlık olmaz diyorum ama akp'li isen oluyor işte.
  • derhal duzeltilmelidir!

kurucu liderine bu kadar kin besleyen baska bir insan toplulugu olduguna inanmiyorum dunyada.

yaziklar olsun!
  • atatürk'ün bursa nutkundan bir kesit:
    türk genci, devrimlerin ve rejimin sahip ve bekçisidir. bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve inkılapları benimsemiştir. bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu "bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır." demeyecektir; hemen müdahale edecektir. elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır.

tüm samimiyetimle bir soru sormak istiyorum:
    milli bayramın adını bile kırpacak kadar ne ara orospu çocuğu oldunuz siz?
    ayrıca eserinle gurur duy bursa halkı. bunu sen istedin.
  • bursa layigini secmistir nokta!
  • "samsun'a çıkan atatürk değildi bizdik biiz." diye açıklama yapsa şaşırmam zaten.
  • kaydettik.
  • bu başkan amca 19 mayıs falan bilmez kutlu doğum haftası bilir. malum zata övgüler dizmeyi bilir, hizmet evlerini ziyaret eder oradaki şahısları bilir.

bursa layığını seçmiştir diyen yazar arkadaşım;

istanbul telaşesinden birileri bizim sesimizi de duysaydı, kamoyunda yeterince yer bulsaydı bursa'da da kazanmış olabilirdik. burada yaşıyorum, şam'dan farkı kalmadı. yer gök arap! hitler'i artık çok daha iyi anlıyorum.

tanım: siyasal islamın son kalesi olan ilde uygulanan son çırpınışlardır. malum #herşeyçokgüzelolacak