şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 29 ekim 2011 cumhuriyet bayramı kutlamaları'nın iptal edilmesi gibi, yine bir bahaneye sığınılarak yasaklanmıştır. "insanın, ulusunun belli başlı özel günlerini kutla(ya)maması, ne zamandan beri ilericilik oldu?" diye sorardım ama, ileri demokrasinin ne boyutlara ulaştığını gördükçe, bu sor da anlamını yitiriyor artık.

  bahane de komik: çocuklar soğukta (mayıs ayazı herhalde!!) hasta oluyorlarmış;
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19668763.asp
 • ankara soğuğunun uydurma bir soğuk olduğunun ispatı. çünkü sadece ankara'da kutlanacakmış.

  "bununla birlikte, günün anlam ve önemi ile uygun kutlamaların okullarımızda ve öğrencilerimizin katılımıyla icra edilmesine devam edilecektir. başkent dışındaki il ve ilçelerimizde yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelik arz eden gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesi, bu kapsamda il ve ilçe kutlama komiteleri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak çalışmaların anılan yönetmelik hükümleri uyarınca yürütülmesi hususunda gereğini rica ederim."

  http://www.posta.com.tr/…s_yok.htm?articleid=104634
 • önce milli bayram olan günlerde sgk provizyon vermeye başladı ki bu özel sektör ile beraber devlet sektöründe de hizmet verilebileceği anlamına geliyor, ardından 19 mayıs törenleri yasaklandı. demekki artık milli bayramlar resmi tatil de olmayacak.

  tanım: bu durumun kimin hörekesini ilgilendirdiğini tartışmak lazım gelen durum.
 • nedense hiç şaşırmadığımdır. yakında resmi tatilden de çıkarılır..
 • atatürk'ü anma bayramı olduğu için yasaklanma olasılığı yüksektir. aynı gösteriler t.b.m.m'nin kuruluşunun kutlandığı 23 nisanda da yapılıyor.

  neyse birkaç yıl sonra tayyip erdoğan'ı anma ve gericilik bayramı adı altında yeni bir kutlama yürürlüğe gireceği için, bu tür kutlamaları çok fazla özlemeyeceğiz.
 • "alınan duyumlar" ile hareket etmekten imtina eden hükümet organlarının, konu 19 mayıs olunca bu duyumlara itibar göstermekten imtina etmemelerini şiddetle kınıyorum! gençlik ve spor bayramında spor yapmayan bir gençliğe önerilerini de yazılı olarak bildirmeliler bence. zira okullardaki kutlamalarda ne yaptıracakları merak konusu.. şiir mi okuturlar yoksa spor olsun diye namaz mı kıldırırlar?
  (bkz: spor olsun diye namaz kılmak)
  19 mayıs aynı zamanda atatürk'ün doğumgünü kabul edilir..ata'nın ruhuna da mevlüt mü okutsalar acaba hazır kutlamalar okulda yapılacakken?
 • robot gibi yetistirilen ergenlerin, guzel bir sosyal etkinliklerini ellerinden almak olur bu. zorunlu diye gosterileri kaldirmaya ne gerek var? bir seyin zorunlu olmasi sorun yaratiyorsa, zorunlulugunu kaldirirsin. okuldan kaytarmak icin de olsa bir cok ogrenci yine katilir gosterilere. en azindan hayatlarinda degisik bir anilari olur, akranlariyla kaynasirlar.

  askerlik zorunlu diye orduyu lagvetmek neden gelmedi kimsenin aklina madem?
 • tüm dünyada devlet zoruyla stadlara öğrencilerin ve memurların doldurularak kutlama yaptıran rejimler alay konusu olmuşken olumlu bir uygulamadır. her kararın altında bit yeniği arayan yurdum insanı komplo teorileri kurmaya devam edecektir. "içinde atatürk geçiyor diye ***yasaklıyorlar***" vs.
  sanırsın ki her 19 mayısta koşa koşa stada gidiyor ya da tv den gösterileri izliyor.
 • çayır çimen geze gezeyi kıraçin sesinden 3 bin kez dinleyerek jimnastik hareketleri yapmaya çalışmanın nasıl bir azap olduğunu bilmeyenlerin karşı çıkacağı olay.
247 entry daha