şükela:  tümü | bugün
115 entry daha
 • beni iyiden iyiye etkisi altına alan mucizedir. bu, ömer çelakıl gibi metodoloji olmaksızın ortaya atılan bir teori değil evvela. 74. sure olan müddessir (gizlenen) suresinin baştan aşağı bu konuyu ele aldığını ve 19-74 yılına kadar bu sürenin ne anlattığı ile ilgili kimsenin bir bilgisi olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

  kuran’ın ilk iniş tarihi ile keşif tarihi olan 1974 yılı arasında geçen kameri sürenin de 19x74 yıl olması, hayret verici değil de nedir?

  koskoca bir sürenin ele aldığı bir konu var ortada. ayrıca bu sistemin fatiha suresini nasıl koruduğunu anlamak için besmele içerisindeki isim allah rahman ve rahim kelimelerinin kitapta 19’un tam katı olarak geçtiğini bilmek gerekiyor.

  sürenin 1. ayeti olan besmele öncelikle numaralı bir ayet ve devamında yine rahman ve rahim kelimeleri içeriyor. bu yeterli bir kanıt olsa gerek. ayrıca google’a “19 mucizesi ve sad harfi” yazarsanız, çok enteresan bir olayla karşılaşacağınızı size rahatlıkla söyleyebilirim.

  zahmet etmek istemeyenler için özeti şu; 3 surenin başında bulunan sad harflerinin süre içinde geçen adedi toplam 153 sayılır elimizdeki modern mushaflarda. yani 152 (8x19) den sadece 1 fazla.

  yapılan araştırmalar sonucu ulaşılan eski bir mushafı incelediklerinde, doğru yazılışın sad harfi yerine sin harfinin kullanılarak yapıldığını görüyorlar. dolayısıyla sayı 152’ye düşüyor yani 19’un tam 8 katına tamamlanıyor.

  daha bir çok inanılmaz parametre var bu konuda.

  bakalım neler olacak benim için.

  edit : sad harfleri ile ilgili yaptığım bir hatayı bildiren arkadaşıma sevgilerimi tekrar iletirim buradan.
 • sayılar üzerine kurulan gizemlerden biridir.
  anlamadığım ve kafa yoramayacağım sayısal gizemdir.
  araştırması olanların yazması okumaya değer kılacaktır.
 • ilk bakışta mucize gibi görünen ama aslında mucize olmayan, kuran-ı kerim'i bilimle bağdaştırıp yüceltme çabasına girenlerin yanında bir de matematik ve istatistik ile birleştirip ona hava katmaya çalışanların inandığı garip iddia.
1 entry daha