• 19 nisan 2020 okan üniversitesi yurt ücreti rezaleti olacaktı. karakter sınırına takıldı.
    corona virüsü nedeni ile 2 ay önce tüm öğrencilerin tahliye edildiği yurttan 2 aylık ücret talep etmekte olan okuldur kendileri.
    mail link: link

edit:ben bu okulun öğrencisi değilim şükürler olsun ki. okulda öğrenci olan arkadaşların sesini duyurmak için açtığım bir başlık.ki bunun bir önemi yok. ortada bir haksızlık var elbet sesimizi duyurmak zorundayız.
  • özel üniversiteler kâr amacı güden kuruluşlardır.
  • türkiye'de özel üniversitelere o kadar geniş yetkiler verildi ki hepsi birer bağımsız ülke gibidir. tayyip bile el atamaz.
  • insanlar neden okan, piri reis, gelişim, gedik gibi okullarda/firmalarda okumak için onca parayı gömer?
    bu tür yerlerden gerçekten kaliteli bir eğitim almayı mı umarlar?
  • arkadaşım okan üniversitesine vereceğin paraya işlek yerden çiğ köfteci açsaydın keşke, böyle ağlamazdın buralarda, ekonomiye de faydan olurdu. (bkz: çiğ köfteci)edit:bursluymuş arkadaş.
  • kredi yurtlarda kalıyorum. 200 tl ücretin 100 tlsi ödendi bile. devlet buralara da el atmalı.
  • arkadaşım ben bu üniversitede eğitim almıyorum zaten. oradaki arkadaşlarımın sesini duyuruyorum burada. eyvallah haklısınız kötü bir okul ama insanlar tercih yapmış girmiş ne yapalım yani. hakları mı yensin insanların yanlış okul tercihi yaptılar diye...
  • başlık sahibinin ilgili okulda okuyup okumadığının, okuyorsa neden orada okuduğunun hiçbir önemi olmadığı rezalettir.

kirasını ödemeyen kiracı başlığında çoğu yazarın kira isteyen ev sahibine giydirdiği sözlükte, adına olan odayı işgal etmediği gibi okul yönetiminin kendi aldığı önlemler dolayısıyla tüm konaklayanları bu süreçte işgalden men hale getirdiği bir olayda kimse bir şey dememiş.

ki bu okullar açılırken ses çıkarmayıp, tercih edip orada eğitim alan insanları 'neden orada eğitim alıyorsun' diye eleştirmek de neymiş?

rezalettir. net.

not: bir arkadaş da kyk'lardaki istenen ücretlerden bahsetmiş. her ikisi de rezalettir.

up!
  • rezalet gibi rezalettir. o parayı başka yerden çıkarmaları lazım öğrenciden değil. akademik kadroda olup ana bilim dalı başkanlığı yapan profesörler haftada 1 gün okula geliyordı mesela. onların maaşlarından başlayabilirler.
  • o dükkan kaça dönüyor biliyor musunuz siz
hesabın var mı? giriş yap