şükela:  tümü | bugün
  • üstedit: 1. entri ve 3. entri silinmişti, şimdi geri gelmiş ikisi de, güzel olmuş.

(bkz: su veren itfaiyenin hortumunu)

reina’da ölümden kaçan insanlardan, atatürk havalimanında işıd katliamından canını kurtarmaya çalışanlardan, inönü’deki bombalardan uzaklaşmak isteyen insanlardan binlerce lira istemeseydiniz belki diğer rutin kalleşliklerinizi unutup bir sahip çıkan olurdu size ama yok dostum açlıktan geberseniz umurumda değilsiniz.

edit: hatırlamak isteyenlere (bkz: reina saldirisinda 5 bin tl isteyen taksiciler)(bkz: 28 haziran 2016 taksicilerin firsatciligi)
  • şey değil mi bunlar ya ubercileri müşteri gibi çağırıp, köşede sıkıştırıp döven; havaalanı saldırısı olduğunda milleti soymaya çalışıp insanlığı ayaklar altına alan topluluk?

hmm itfaiyeli bi söz vardı hatırlayamadım şu an.

edit: bir üstteki arkadaşla hemen hemen aynı entariyi giymişiz. ben yazarken o entry yoktu. bence çok güzel olmuş, ne kadar yazılırsa o kadar hatırlamış oluruz.
  • plaka rantını bitirip, şoförün kendisine ruhsat çıkarılması ve kendi sırtlarından para kazananlardan kurtulmaları için bir şans. bunu da değerlendiremezseniz kendi aptallığınızdan aç kalacaksınız. o zaman da (bkz: svihs)
  • burda taksicileri kiracı olarak düşünürsek her kiracı gibi ağlamaları normal. kendi ellerinde olmayan sebeplerden para kazanamıyorlar ve ödemeleri gereken bir kira var.
    dükkan açan esnaf da aynı durumda avmdeki mağaza da pazarcı da market de.
    dua edin atlatacağız. çünkü yapabileceğim tek şey bu.
    edit: dua edin derken ironu yaptim. hala ozelden kufur eden caylaklar var. sizin gibi cahillerin uyeligini onaylananin ben amq.
  • zarar yapmayan sektör mü var, bir ikisi hariç?! geçiniz.(bkz: indi bindi)
  • (bkz: örgütlü arsızlık)

turist biner dil bilmiyor diye soyar, türk biner yol bilmiyor diye soyar, küfür eder, trafikte taciz eder, işime engel oldu der çete kurup adam döver, sonra gün olur devran döner ve ''para verin'' diye ağlarlar. benden duymuş olmayın; ama muhtemelen yardım alacaklar. çünkü bu memlekette eşkıyalar, haramiler her zaman kazanır.
  • uber yapan garibanları ekmeğinden ettiniz, üstüne birde adamları sıkıştırıp ölümle tehdit ettiniz yetmedi toplanıp dövdünüz, her fırsatta turistleri kazıkladınız. savunulacak bir tarafınız yok.

iyi niyetli taksicileri tenzih ederim.
  • uber kendi çalışanlarına sahip çıkmış ve farklı işlere yönlendirmiş uber eats'e çekmek gibi. böyle bir haber buldum mesela : pazarlamasyon haberi . tabi bu dediklerim yurt dışında oluyor. çünkü taksiciler bencillikleri yüzünden uber'i kovalattılar. o dövdükleri uber sürücülerinin ahı çıkıyordur.

he edit : 2 sene önce gecenin bir yarısı elimde çantalarla beni maslakta 10 tllik yere götürmek istemeyip, bomboş yolda beşiktaşa müşteri bekleyen taksici sen de feryat edenlerdensindir umarım. buz gibi havada başka taksi peşinde koşmuştum o saatte .
  • kimsenin ekonomisinin bozulmasını istemem ama size de üzülemiyorum birader siz nasıl bir imaj bırakmışsınız yıllarca akıllarımızda.