şükela:  tümü | bugün
 • türkiye metal sanayicileri sendikası mess ile türk metal sendikası arasında 2019-2021 toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, mess' in %8 zam teklifine sendikanın masadan kalkarak cevap vermesi sonucu, 19 ocak' ta bursa nilüfer' de 100bini aşkın emekçinin toplanıp patronlara bir mesaj vereceği gündür.

  haluk levent ' in de konseri ile iştirak edeceği, 100bin civarı metal işçisinin katılımı beklendiği miting, 19 ocak pazar günü, bursa nilüfer' de, fsm bulvarı hastane alanı' nda olacak.
 • 100.000 emekçi az da değil. umarım istediklerini alırlar, bu iş masada çözülür!
 • 100.000 işçinin toplanması deyince birden tüylerim diken diken oldu yakından takip edeceğim miting olacak.
 • (bkz: bursa)

  (bkz: polisten önce esnafın saldıracağı mitingler)**

  edit: ayrıca where is dı kaynak?
 • sadece başlığı okuyunca gözümün önüne metal müzik dinlemek için toplanan çok büyük topluluklar geldi bir an."arabesk poplara inat, yaşasın metalli hayat!" falan diye miting yapıyorlar, düşünsene.
 • bu süreci detaylı şekilde anlamak gerekiyor. şu anda patronlarla işçiler bir sözleşme yapmaya çalışıyorlar. patronlar haklı olarak enflasyon oranında bir zam vermek istiyor, işçiler ise enflasyon oranının gerçeği yansıtmadığını, %6 (sözleşme 6 aylık dönemlerle enflasyon oranında artışlar içeriyor. yani bu sözleşme asgari ücret gibi senede bir değil 6 ayda bir artış veriyor. o yüzden %12 değil %6) oranı üzerinden bir tartışmanın kesinlikle hayat gerçeklerini yansıtmayacağını söylüyor. işçilerin sesini kimse duymadığı için bu mitingi düzenliyorlar. vicdanı olan herkesin bu emekçilere destek olması ve en azından seslerine sözcü olması gerekli.

  çünkü muhtemelen işçilerin yine popolarını avuçlayacaklar. çünkü grev türkiye’de bir hak değildir. sendika greve çıkacam dese bile bu greve izin verilmeyebilir ve izin verilmeyecektir. kanuna karşı gelen herkesi işveren haklı sebeple işten çıkarabilecektir. tabii ki aklı olan kimse de önden yürümeyeceği için kimse hakkını arayamayacaktır. haluk levent’e ve bu mitinge katılacak her bireye de selam olsun. hepsinin yüreklerine sağlık. umarım seslerini bu şirketlerde çalışan beyaz yakalılar duyar da paradan yana değil emekten yana poziyon alırlar bu insanların önlerindeki bu zor süreçte.
 • hep bir ağızdan manowar şarkıları haykıran işçiler heykel'e doğru yürümekteler.
 • liberal ekonomiyi ve muhafazakar demokrasinin prensiplerini iliklerine kadar sindirmiş, işverenin kötü niyetle hareket etmeyeceğinden adı gibi emin, patronunu kardeşinden ayırmayan bursa işçisi bu oyuna gelmez.
  sayı 3-5 bin falan olur. o da konser monser olayıyla çoluk çocuğunu da getiren olursa.
  geçiniz...
  at fava bekle.
 • pentagram'ın falan yüzünü boyayıp basın açıklaması yapacağını sandım. "büyük" yazacağınıza "sendika" yazın, iyice whatsapp'a çevirdiniz amk yerini.
 • mosh pit'te yer varsa, artı birimle geleceğim etkinlik.