*

• iyi o zaman. hadi bana kevser suresinin kurana ait olduğuna ve sonradan eklenmediğine dair 19 sistemiyle bağlantılı bir kanıt ver. iman etmezsem şerefsizim. yorum yapacaksan peşinen söyleyeyim ; bu sistem korunduğuna işarettir gibi farazi bir saçmalıkla gelme.

edit :114 sure var, bu da onlardan birisi, olmasaydı 113 olurdu diyerek gelme.
  • kevser suresinde nereye takıldın thor x?

"ey muhammed!" doğrusu sana pek çok nimet vermişizdir. öyleyse rabbin için namaz kıl, kurban kes.
  • tevbe 128 ile 129 ne olacak şimdi?
  • 1-kuran'ın tanrısal bir mesaj olduğunun en rasyonel delilidir.

2-mevcut mushaflardaki harf/kelime çelişkilerini ya da farklılıklarını tamamen ortadan kaldırır.

3-inkarcılar için bir fitnedir. (sınav/huzursuzluk kaynağı)

4-kitap verilmiş olanları ikna eder.

5-inananların inancını güçlendirir.

6-kitap verilmiş olanlarla, inananların kuşkularını ortadan kaldırır.

7-kalplerinde hastalık olanlarla inkarcılara da, "allah bu örnekle ne demek istiyor?" dedirtir.

bu konuda (isteyen kişi ile) tartışabilecek düzeyde bilgi sahibiyim. tartışmak isteyenler profilden bilgilerime ulaşabilir ve sosyal medya aracılığı ile bana ulaşabilirler.
  • kuran yazanlar eğer böyle bir sistem gözettiyse, kuranın değiştirildiğini söyleyen bir sistemdir, asla ama asla "o iki ayet dışındakiler değiştirilmemiştir, onlar sağlamdır" diyemez. çünkü tırt bir sistemdir ve daha fazlasını söyleyemez.

kelimeleri toplarsın 19'a kalansız bölünüyorsa tamam dersin ama 19 sistemi aranmayan kelimeler korunmuş mu değişmiş mi o konuda bir şey söyleyemez, şans eseri 19 sistemine dokunmayan ayetler değiştirilmiş mi bir şey söyleyemez, o 2 ayetten başka hangi ayetler bozulmuş söyleyemez. mesela 2 değil de 192 ayet fazla olsa 19 sistemi sadece 2 ayet fazla diyebilir, 190 ayet 19'un katı olduğu için 19 sisteminin denetlemesinden geçer. yani 19 sistemi asla 19 fazla var diyemez. işte bu kadar tırt bir sistemdir (insanlık bir tek baytı bile değişse uyarı verecek sistemler üretmiştir)

bu konuyu aklıma getiren bir mesajı paylaşmak istiyorum, arkadaş kuranın değişmediğini 19 sisteminin de bunun delili olduğunu iddia ediyor, o kalan 2 ayeti de enteresan bir şekilde savunuyor, bunu 19'cular da dahil herkes görmeli bence. kendisinden izin alındı.

-19 ile bahsi geçen konuyu şöyle açıklamak istiyorum. kendinin de araştırdığı üzere allah bu kitabın mükemmel bir sistem üzere olduğunu bildiğin bizim gözümüze sokuyor. hatta tüm insanlığa meydan okuma da var. gelin yapabiliyorsanız bunun gibi bir kitap yapın ayet getirin diye.
    o 2 ayeti kurandan çıkartırsan dediğin gibi mükemmel matematiksel bir sistem oluşuyor. o 2 ayet allah'ın bak kuranı değişmeye kalksalardı bu şekil ortaya çıkardı demesi değilmi sence? bilgisayara oyun yüklerken serial keyin yanında bide product key girilmesi istenmesi gibi. 19 sistemi serial key o 2 ayet product key olduğunu düşünüyorum. müderris suresinin 31. ayetinde de yazıldığı üzere
    "onların sayısını da inkâr edenler için sadece bir imtihan vesilesi yaptık ki böylelikle kendilerine kitap verilenler kesin bilgi edinsinler, inananların imanı artsın; kendilerine kitap verilenler ve müminler şüpheye düşmesinler; kalplerinde hastalık bulunanlar ve inkârcılar da, "allah bu sayı misaliyle ne demek istemiş olabilir?" desinler. " benim imanımı arttıran birşey bu.-
  • tanrı’nın asal bir sayıyla kuran’a imzasını atarak yaptığı şaheser. 19sistemi.com
  • ibrahimi dinlerin tanrısının kur'an'da kodladığı sayı.
    incilin ilk versiyonunda kodlandığının güçlü kanıtları var bu aynı tanrının yolladığına işaret.
    tanrı bu sistemi kur'ana koyarak neyi amaçladı bilmiyorum ama bence bir mucizedir. kur'an inerken savaş ortasında muhammed peygamber o kadar derdin içinde istese bile bu sayıyı kodlayamaz. insan yapımı olma şansı yok anca bilgisayar ve yazılım yapar bunu o zamanlarda da bilgisayar yok malumunuz.
    tanrının amacı bence şu;
    19 ilk çıktığınında sünniler savundu biliyorsunuz. tanrı sünnilerin savunmasını istemediği için emevi hükümdarı mervana tevbe son 2 cümleyi ekletti. ekletti ki herkes inanamasın şeyhlere hadislere tapanları aradan çıkardı yani.
hesabın var mı? giriş yap