• hasta gün itibariyle rize'den trabzon'a sevk edilmiş.

yalnız virüs türkiye'de 81 il varken rize'de zühur ettiğini fark edince biraz hayal kırıklığına uğrayabilir.

https://twitter.com/…tatus/1230087284365692929?s=20

edit: yerel haber kaynakları haricinde resmi kaynaklardan henüz bir doğrulama yok.

edit2: hasta sevk formunun tam görüntüsü.

https://twitter.com/…tatus/1230086774405443584?s=20
  • dezenformasyon olup olmadığı hemen sorgulanmalı.
    bir mesaj geldi.aynen kopyalıyorum:
    merhabalar, sevki yapan doktorun ve aynı hastanede çalışan insanların aktardığı bilgiyi size aktarayım, bilgi kirliliğini engelleyin lütfen. uzakdoğu seyahati olması ve grip semptomları olması nedeniyle şüphe sonucunda sevk edilmiş. test materyali henüz ankara'ya ulaşmamış bile, kısacası ortada şimdilik bir corona durumu yok. inkübasyon yani virüsün vücuda girmesinden sonra semptom vermeye başladığı süre hastanın verdiği bilgiler neticesinde corona'yı dışlıyormuş. test sonuçlandığı zaman kesin tanısı konacaktır, kamuoyuna da duyurulacaktır. iyi günler dilerim.ben de trabzonda görev yapan bir hekimim bu arada
    son edit= mevsimsel hastalık çıkmış haberlere göre. korkulan olmadı.
  • allah corona virüse yardım etsin.
    edit: instagram’da, twitter’da gördüğünüz corona virüs espirilerine gülüp beğenirken burada yazılanlar niye bu kadar zorunuza gidip duyar kasmaya başladınız arkadaşlar hayırdır ? başka ülkede salgın olunca sorun yok da kendi ülkene gelince mi sorun oldu ?
  • rize'nin trabzon'la birlikte paket yapılıp karantinaya alınmasını gerektiren şüphedir. mümkünse şüphe ortadan kalkınca da karantina devam etsin. *
  • rizeden yine bir yiğit doğuyor
  • run
  • horona'dır o *
    şaka bi yana umarım corona değildir, allah şifa versin.
  • rize ve trabzon il sınırları derhal dikenli tellerle karantina altına alınmalı, bir 10 yıl o şekilde dışarıdan tedavi edilmesi gerekir. dikenli teller sayesinde içeri giriş ve çıkışlar hiçbir şekilde yapılamaz ve virüs diğer insanlara bulaşamaz. sadece açılan güvenli bölgelerden tıp adamları girerek hem psikolojik, hem de fiziksel olarak tedavi uygulamalıdır. haber doğru ise hepimizin sağlığı için bu yapılmalıdır.

edit: konuyla ilgili sağlık bakanlığına mail attım cevap bekliyorum.
  • corona'yı karantinaya almak lazım, rize çok tehlikeli bir hastalık
hesabın var mı? giriş yap