şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaşlar dizide polis emrah görevini yapan polis memuruna harita çıkarıp yer beğen diyip hakaretleri sıralıyor ve polisi yerin dibine gömüyor.sinirimden yazamıyorum affola.izleyen yorumlamak isteyen arkadaşlar doldursun başlığı benden paso.

edit: çukurun instagram profili buradan çaylak arkadaşlar bu yanlışı dile getirebilir,senaristten özür bekliyoruz.tüm polis teşkilatı ve türk halkından
    link bu da senaristin şahsi profili basın şikayetleri

milli edit:türk polisine laf söyleyen işsiz yazarlara söylüyorum kurban olun türk polisine köpek soyları.ne yaparsanız yapın zılgıtlar çekin,zıplayın hoplayın başaramayacaksınız itibarsızlaştırmayı.

edit3:kurgu o kurgu neden takıyosun diyenlere bir örnek vereyim, bir dizi olsun ve bu dizi alevilerin hepsinin şerefsiz olduğunu dile getirsin veya bir dizi olsun müslümanlığın dünyanın en kötü dini olduğundan bahsetsin ,bir dizi çıksın desin ki mustafa kemal şerefsizdir??? ne diyeceksin kurgu mu?? değer yargısı diye bir tamlama var arkadaşım,ülkenin değer yargıları ve ayarları ile oynamayacaksın yoksa böyle g.t korkusuna puhu tv den o sahneyi silersin.boş yapmayın
  • gerçek hayatta daha büyük ayıplar yapılıyor yiğidim sen buna takılma.

tanım: suni bir duyarın hezeyanı olan cümle.
  • senarist yeni türkiye'yi çok güzel anlatmış. ben de senaristi bu sahne için tebrik ediyorum. ya nasıl anlatmasını bekliyorsunuz lan, sınırsız yetki. yalan mı? sınırsız yetki yok mu?
  • çomaristanda yeni bir gün daha. tv'den resmen magandalık pazarlanıyor.
    edit: gerçek hayatta daha kötüleri var diye olayı savunan var. oha diyorum. madem size gerçek lazım, gerçek hayatta tecavüz falan da var, o işleri de dahil etsinler senaryoya bari de tam gerçek olsun.
  • ne olursa olsun trafik polisi görevini yapıyordu. hiçbir şekilde çakar lambası veya işaretli olmayan bir araç ile trafikte makas gibi tehlikeli hareket yapıyor ve herhangi bir göreve de gitmiyor. senaristlerden o sahnede emrah adlı polisin paşa paşa cezasına razı olmasını yazmalarını beklerdim.
  • polis teşkilatına hakarettir. ne kadar senaryo gereği de olsa bizim fethi sekin olarak hafızalarımıza kazıdığımız trafik polisine bunu yapmamalıydın
    (bkz: fethi sekin)

yapılan yorumlara cevap niyetine edit:
    dizinin en fazla 3 bölümünü izlemişimdir. bu bölümde baştan aşağıya saçmalıklarla doluydu hummer’lı polis in olduğu bütün sahneler kötüydü ama hiçbiri bu sahne kadar düşüncesiz değildi.

- yabancı dizi ve filmlerde kat kat fazlası var diyenler olmuş.

yok kardeşim böyle saçma bir sahne o dizilerde bulamazsın filmlerde hele hiç bulamazsın çünkü film bitmeden genelde kötü polis bir şekilde cezalandırılır. düşünsem yüzlerce örnek bulabilirim ilk aklıma gelen brightfilmi ---
    spoiler ---

filmin ortasında will smith bütün kötü polisleri haklamıştı
    --- spoiler ---
    bu tarz filmlerin 100 de 99 u bu şekildedir.
    hadi o 100 de birlik kısma girsin bu da
    ama bu film değil güzel kardeşim dizinin bir bölümü...
    sen bir bölümde bu karakterin iyi mi yoksa kötü mü olduğunu izleyenlere yerleştirmeden bu sahneyi çekersen bu eleştirilere de katlanmak zorundasın.
    kaldı ki ben bile o sahnede kötü polis vurgusu yapıp aynı zamanda bu eleştiriyi düşündürmeyecek 100 farklı diyalog yazabilirdim.

kötü polis içeren bir yabancı dizi düşünelim şimdi de örneğin the person of interest
    fusco karakterini hatırladınmı yiğidim.
    hah işte o karakter bile başlarda ezik bir imaj çizmesine rağmen kötü polislere karşı kendini zekice hamlelerle kollayan bir polisti.
    ee bu dizide el pençe divan durup kekeleyen trafik polisiyle nesini benzettin.
    ki o dizide
    --- spoiler ---

fusco bütün yozlaşmış polislerin hakkını eline vermişti dizinin sonlarında
    --- spoiler ---
    sen şimdi bu trafik polisinin ilerleyen bölümlerde komser emrahın karşısına çıkıp “beni hatırladın mı ?” diyerek zekice bir hamle yapacağını mı düşünüyorsun.
    tekrar söylüyorum bu dizide daha emrahın kötü polis olduğu yedirilmedi bile
    bu dizinin, her yaştan izleyicinin olduğu bir saatte yayınlandığını ayrıca hatırlatırım.
    (bkz: kendini pokemon sanan çocuk)
    (bkz: izmir'de yanlayarak makas atan maganda)
    bizim halkımız bu güzel kardeşim.

- polisleri sıraya dizen milletvekiline niye tepki göstermedinciler.

nerden biliyorsun güzel kardeşim göstermediğimizi. olaya odaklan olaya.

daha yazılacak çok şey var da saçma bir dizinin en saçma bölümünü yorumladığım için benden bu kadar.
  • dizi lan o.

lost’taki ada da yok mesela gerçekte.
  • harbi ayıptır çukur ne amk?

açın kurtlar vadisi ilk 55 bölümü tekrar tekrar izleyin.

100 kere hatmetmiş olsam
    "böyle ... püsür yeni bir dizi mi yoksa 101. kez kurtlar vadisi ilk 55 bölüm mü?" deseler ,
    derim "ya bi siktirin gidin 200. tekrardan sonra sorun bari".