• bugün 4. levent'teki migros harp akademileri şubesinden son kullanma tarihi mayıs 2020 olan iki paket noba marka basmati pirinç aldık. hatta bir iki saat önce de bir paketini açıp bir kısmıyla da pilav yaptım. üzerinize afiyet bir güzel yedim de.

açtığım paket tezgahın üzerinde ağzı paket mandalıyla kapatılmış şekilde dururken içinde böcek gördüm hemen bir tepsiye döktüm. içinde üç tane daha böcek vardı. dahası açmadığım ikinci paketin de şeffaf kısmından içinden bir böcek görünüyor. videosunu da ekleyeceğim.

kilosu 20 küsur liradan iki paket böcekli pirinç aldığıma mı yanayım yoksa böcekli pirinci yemiş olma ihtimalime mi gerçekten bilmiyorum.

kendilerine twitter'dan yazdım henüz bir cevap gelmiş değil. merakla bir açıklama bekliyoruz.

gelen uyarılar ve tavsiyeler üzerine edit2:

migros'un sattığı üründen sorumlu olduğunu düşündüğüm için başlık içinde 'migros'u kullanmıştım ama birden fazla kişi bunun 'noba' markasının sorunu olduğunu iletiyor. takdiri size bırakıyorum. amacım arabamı yenilemek tabii ki değildi. her gün binlerce kişinin ulaştığı ekşi sözlükte bu duruma dikkat çekmekti. en azından görenler bir daha herhangi bir yerden bakliyat alırken şeffaf paketten içeri bakarlar ve böceklenmiş bir ürünü benim gibi tüketmezler. migros'tan da tek talebim para iadesi olacaktır.

edit3: şubeye gidildi ürün iadesi alındı. ürünün incelenmek üzere analize gönderileceği söylendi. sonrasında bilgi verilecekmiş.
  • olay doğru olsa bile migros’la ne alakası var onu anlamadım. neden “noba makarna rezaleti” diye belirtilmiyor? çünkü o zaman başlık dikkat çekmez.......... bu arada videodan açılmamış olduğu anlaşılmıyor....... yine de yazılanların doğru olduğunu kabul etsek de konunun migros’la alakası yok...... noba makarna’nın pirincinin içinden böcek çıkmış........ olan bu........

rezalet puanım: rezalet kısmına 6 sözlüğe bu şekilde taşınmasına 1
    overall puanım: 4
  • bu kadar aptal seyler için götünü yırtan neslin, ayakta çarıkla kurtuluş mücadelesi vermiş bir ecdadın torunu olduğuna inanamıyorum.
  • böcek orada o kadar süre yaşadıysa o pirinci hic dusunmeden tuket guzel kardesim.
  • bence pilav yemek rezalet böcekli ya da böceksiz, puanım eksi 5
  • afiyet olsun bacım.
  • küçük böcek ya ne zararı var. milyonlarca insan zaten böcek yiyor asya'da. kaldı ki ortalama bir insan hayatı boyunca bir sürü böcek yiyor diye biliyorum ben(yanlışıkla ya da fark etmeden.) o depolarda o besinlerin üstünde ve içinde fareler geziyordur şimdi. biz daha nelerden bihaberiz. bence o kadar da rezil bir şey değil, küçük bir böcek ben afiyetle yerim pilavı.gerçi yazar da afiyetle yemiş. rezalet puanım 1/10
  • millet organik diye paralar kendini, arkadaşa piyongodan çıkmış beğenmiyor bide rezalet başlığı açmış. ayıp çok ayıp
  • ürünün depoda korunmasını sağlayan ve satan migros olduğu için migros'u ilgilendirir. migros kendisi övünüyor ürünleri en iyisini seçip kontrol edip satıyoruz diye. bu da migros'a güven yaratıyor ve satın almaya yönlendiriyor.

iğrenç. böyle ürün satmaları insanı düşündürüyor. başlık açacak kadar büyük bir rezalet değil, migros'a götürüp iadesini isteseniz verirlerdi belki de. vermezlerse de şikayetvar.com'a yazarsanız kısa sürede dönüş yaparlar ve o ürünü sizden alıp incelerler. daha sonrasında da size özür mahiyetinde birkaç ürün yollarlardı veya isteğinize göre paranızı iade ederlerdi.

ben de ülkeri'in çokonatı ile ilgili sorun yaşamıştım ve aynen böyle ilerledi süreç. ama ben bir bakkaldan aldığım için ülker'i şikayet ettim.

siz de hem migros'a hem pirinç markasına şikayet yazabilirsiniz, ama bence migros'a yazmanız daha doğru ve yeterli olur.
55 entry daha
hesabın var mı? giriş yap