• bu bir yardım çağrısıdır, bilemiyorum sözlük kurallarına aykırı mı ya da nedir ama çok sevdiğim bir arkadaşımın kız kardeşi kaçırıldı ve neredeyse evine kadar bildiğimiz halde yardım etmiyorlar zeytinburnu polis karakolunda sabaha kadar bekledik bir ekip bile çıkarmadılar hatta gbt ye bile girmediler ismini. ben burada sesimi duyurmak için uğraşıyorum azıcık olsa yardım ederseniz sevinirim. kızın ismi ve şahsın ismini paylaşamıyorum sadece yetkililer sesimi duysun istiyorum umarım dikkat çekebilirim.

aşağıda bir tweet yazdım onuda koyacağım umarım sesim duyulur kalbi delik birine uyuşturucu kullandırmış ve korkusundan saklıyor diye düşünüyoruz lütfen yardım. bahsettiğim tweet

edit1 böyle saçmalık olamaz yaşı 19 diye ekip çıkaramıyorlar bizi evlerimize yolladılar. lütfen yardım edecek birilerine ulaşın.

edit2 evet savcılığa gidildi ama hala haber yok yaşı 18 den büyük olanın sanırım kaçırılma özgürlüğü var.

edit3 güzel ülkemim güzel insanları gereken her yere başvurulduğu halde bi çözüm bulamadığım için buraya yazma gereği duydum. kendi rızasıyla olduğunu bilsem yine yazmazdım tün samimiyetimle söylüyorum. sadece kaçıran kişilerin bizim tehditle kıvulmamıza bile ses etmemesihatta polislerin bile çekindiği kanaatindeyim yoksa kardeşimi aldılar diye hebele hübele yapacak biri değilim. ki onu yapan bile canı yandığı için yapıyormuş o ayrı dava. tek istediğim sesimin duyulması kızın kalbi delik en ufal bir uyuşturucu bile onun kalbinin durmasına neden olabilir rahatsızlık veriyormuşum hissi uyandırmayın, uyandırmayın yok yere duyar kasılacak bir şey değil bu.
    lütfen biraz saygı biraz sağduyu...
  • bulunmama özgürlüğü mü?

dünyanın her yerinde, yaş sınırlaması olmaksızın kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçtur. ne saçmaladığınızın farkında mısınız acaba?

kızın zorla alıkonulduğunu düşünüyorsanız savcılığa gidin kardeşim. şikayetinizi göz ardı etme gibi bir şansları yok.
  • ''..zeytinburnu polis karakolu bir ekip otosu bile çıkarmadı..'' cümlesini içeren bir tweet ile yardım istenen olay.

çok acayip değil mi? vatandaşı korumakla yükümlü olan bir kurum var. sizi korumak için maaş alan bu kuruma bağlı kişiler var. gidip yardım istiyorsunuz ve işlerini yapmıyorlar.

sırf bu tweet'le alakalı değil bu yazdığım. belki bin tane örneğini gördük.

çok üzücü..
  • bir insan 17 yaş 364 günlükken son 1 günü de geçirip 18 yaşına geldiğinde sihirli bir değnekle kamil insan olmuyor. bu günkü şartlarda bir genç kız için 19 yaş kandırılmaya ve kaçırılmaya müsait bir yaştır.

kimse de can sıkıntısını gidermek için karakola gidip kızım kardeşim kaçırıldı demez. madem böyle bir durum var, ekip olmasa bile hiç değilse iki polisin gidip, kızı bularak bi konuşup durumu anlaması lazım. muz cumhuriyeti olmayan bir ülkede bu böyle olmalıydı. şaban’ın 45 yıl önce çekilmiş postacı filminde bile vardı bu sahne.

illa kızın başına bir şey mi gelmesi gerekiyor gitmeleri için? öyle bir durumda da zaten “emniyet” gücü olarak değil, olay yeri inceleme memuru olarak giderler.

bu 155’i arayıp “çabuk gelin cinayet çıkacak” diye aradığınızda “gelmemiz için o cinayetin çıkması lazım” şeklinde cevap vermelerine benziyor.

ayrıca buradan yardım çağrısı yapmak çok iyi bir şey. “savcılığa git, buradan ne gibi bir yadım alacaksın” demek kusura bakmayın, hıyarlık oluyor. sen yol yordam bilmiyorsun diye hiç kimse bilmiyormuş gibi davranmak nedir? sonra kız allah korusun tecavüze filan uğrarsa gelip burada araplara atarsınız.

savcılığı tabiiki herkes akıl eder, ama belki daha etkili bir çözüm bulan bilen olur. hiçbir şey olmasa polis medya gücünün etkisiyle harekete geçer ve bir facia önlenir belki.

geçmiş olsun. inşallah hayırlı bir sonuç alınır.
  • yaşı onsekizden büyük olan insanların bulunmak istememe özgürlüğü olduğu gibi, anadoluda bunları bulup öldüren kendi aileleri de var.

devlet bu yüzden yardımcı olmuyor olabilir.
  • kadın istemedikten sonra ona istemediği bir şeyi zorla yapan veya yaptıranların hakkında yasal işlemlerin veya gereği neyse onun yapılması insanlık adaleti için şarttır. yapmayanlar o.ç.dur.
    up
    up
    up...
  • geçmiş olsun ama buradan ne gibi bir destek beklendiğini anlamadım. yine de konu hakkında fikri olabilecek birilerine ulaşması için up.
  • oncelikle gecmis olsun.savciliga gidip suc duyurusunda bulundunuz mu?
  • gözlerinin sımsıkı kapat tan bir bölümü aklıma getiren bir olumsuz bir olay
  • başlığın üstte kalması elzemdir.
hesabın var mı? giriş yap