şükela:  tümü | bugün
391 entry daha
  • dunkirk'i izlemiştim ve nolana rağmen beni çok içine çekememişti bu filmde ise sıfır ilgi kaybıyla bitirdim.herkes söylemiş ama bi daha söyleyelim çünkü hakediyor: çekimler çok çok iyi.
  • özellikle filmin sonlarına doğru harap olmuş şehirdeki sahnelerde sinematografinin inanılmaz başarılı olduğunu düşünüyorum. aynı zamanda savaşın bazı çarpıcı gerçeklerinin filmde sıradanlaşmış şekilde seyirciye sunulmasından çok hoşlandım. savaşın asıl korkunç yanlarından biri de bu değil mi? alışmak. filmde beni en çok rahatsız eden şey ise almanlara karşı kara propagandanın yapılmasıydı.
  • savaş güzellemesi yapmayıp tam aksine bu dehşeti mükemmel bir çekimle anlatan sam mendes filmi.

savaşın yıkıcılığının boyutlarını gösterdiği, acımasız doğasına rağmen insani değerlerin o vahşet anlarında bile ortaya çıkabileceğini düşündürdüğü ve acının evrenselliğini hissettirdiği için okullarda izletilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.
  • mükemmel film. ama böyle önemli mektubu iki tane çocukla yollamak komik. gerçekte de böyle mi olmuş merak ettim.
  • hakkında oscar gecesi en iyi 1. dünya savaşı filmi denmiş ve bu başlıkta en beğenilen entryler arasında... şahsen ben all quiet on the western front, paths of glory, lawrence of arabia (ne yazık ki güzel filmdi) la grande illusion, war horse varken ilk 5'e bile koymam ama genede siz bilirsiniz...
  • az önce bitirdiğim mükemmel ötesi bir film.
    son dönemlerde izlediğim en iyi film diyebilirim.

bilgisayar platform oyunu gibi. sahneler, mekanlar, cepheler olağanüstü.
    en iyi savaş filmi demiyorum dikkat 2020 nin en iyi filmlerinden biri bu.

film bittikten sonra şurdan behind the scenes yapıp adamlar ne iş çıkarmış lan dediğim film.
9 entry daha