*

şükela:  tümü | bugün
  • daha önce gazi mustafa kemal’in istasyonda halide edip ile yaptığı sohbetin görüntülerini bizle paylaşan tarihçi saadet özen içimizi ısıtan bir film kaydı daha paylaştı. bu sefer kayıt sesli ve dikkatli dinlenirse ne konuşulduğu gayet iyi anlaşılıyor. nargile ustası dayının samimiyeti göz yaşartan cinsten. kim bilir kimdi, torunları nerededir şimdi merak etmemek elde değil.

link
  • pazar sabahıma adeta keyif katmış rahmetli güzel insanlardır.

muhabbetler, ses tonları, hep mi aynı olur bir milletin.. özellikle 5.15’te ağzının kenarında sigarasıyla muhabbetini yapan dedemize dikkat.

bana sorarsanız video’yu tamamen izleyin ancak esas izlenmesi gereken kısım 4.30’dan sonrası.
  • eski videoları izleyip eski insanların konuşmalarını dinlemek nedense huzur veriyor.
  • videoda 10:41'deki çocukların salıncaktaki performansları türk insanının nasıl da cesur yetiştiğinin kanıtıdır. günümüzdeki çocukları salıncakta hafiften iki salla hemen basıyorlar yaygarayı.

10:32'deki küçük kızların (ninelerimizin) ''tarlalara çiçeklere konarlar, kuzucuklar taze çimen ararlar...'' şarkıları ise gözlerimde kalpçikler oluşturdu...
  • izlediğim kadarıyla çocuğundan yaşlısına mutlu insanları içerisinde barındıran videodur.
  • eski türkiye.mutluluğun sebebi sanırsam atamın yaşıyor olması.
  • perşembeye 100 tane nasıl yetiştirecekler onu diye derde girdim burda
  • evet farkedemediğimiz asıl gerçek ise insanların ne kadar mutlu olduğu.

şuan şu mutluluğa sahip insan sayısı ne kadar azdır..
  • koy bugün trt ye haber sunarlar diğer spikerlere de ders verirler.bir garip oldum.