şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aralarında efsanevi atatürk'ün arkasında şeftali yiyen adam'ın da olduğu, 1930'lu yıllara ait sıcacık görüntüler. sabah sabah yüzümde tarifsiz bir gülümseme ile, biraz da buruk halde izledim..

  https://www.facebook.com/…o.php?v=10204912537964751
 • insan olanın izlerken tüylerinin diken diken olduğu gerçek lider videosudur.
 • atatürk'ün şıklığının dikkat çektiği görüntüler. öyle böyle giymiyormuş adam, her giydiği ayrı güzel. görüntüler çok değerli. halkın liderinin nasıl halkla beraber iç içe olduğu görülebilir. o zamanlar bile o kadar düşmanı varken deniz kıyısında sadece bir çocukla denize girebilmek her lidere nasip olmaz. keşke o dönemlerde yaşayıp kendisiyle tanışma şerefine erişebilseydik.
 • o giyim tarzı o ihtişam izlerken mest olunacak görüntüler. 15 sene önce hasta adam denen parçalanmış bir ülkden modern bir ülke yaratan modern fikirli biri nasıl olunur hal mimik bakışlardan anlaşılıyor

  muhtemelen atatürk olmasaydı şuan suudi arabistan ile iran arası bir ülke olurduk
 • sabah sabah ağlatmış görüntüler. hazımsız olan izlemesin kardeşim, atatürk sevgisi bambaşka birşey. şu görüntüleri, şu güzel adamı bu kadar net izlemek, o günlere özenmek. bizdeki şansa bak gele gele şu dönemin ülkesine denk gelmişiz.
 • tarlada fötr şapkasıyla çalışan işçileri görünce spontanlığına, içtenliğine itiraz edemediğim görüntülerdir aynı zamanda.
 • sabah sabah izlediğim görüntülerdir.
 • başa sarıp sarıp izlediğim görüntüler.

  sonlara doğru kız çocuğu ile oynarkenki mutluluğu, denize girerken ve kumlara uzanırken yaptığı mimikler. abi adamın her tarafından samimiyet akıyor. aracına binmeden önce halkın kendisi ile kucaklaşmasına müsaade etmesi, onları dinlemesi, onlarla beraber yürümesi..

  daha önce ekşi sözlük'te işlenen arkasında şeftali yenmesi sonrası verdiği "ya noolacak ya, koy götüne gitsin" gülüşü, elini öpmeye kalkan birine elini öptürmeyip dinamik amca hareketi ile çakması. [bu stratejik hareketin altında yatan sebep halifeliğin kaldırılmasına kadar uzanır. tekke zaviyeler kapatıldı, laiklik kökenli değişimler yapıldı, dini temalar-şeyhler mümkün olduğunca devlet işlerinden uzaklaştırıldı. el öpme devri bitti ulu önder ile birlikte] keşke o dönemleri yaşasak, ülkenin kurucusu bu nezaket timsali beyefendi ile görüşebilseydik.

  bir de bugünkü liderlere, hareketlerine, koruma ordusuna, aşağılayıcı sözlerine ve en önemlisi de yüzünün her tarafından akan samimiyetsizliğe, "sikecem sizi rahat olun" bakışlarına bakıyorum. yok ağa, kesinlikle yanlış devirde doğmuşuz.

  gideyim de baştan izleyeyim paşamı :/
 • atanın yüzünün üst kısmına doğru gamzelerinin olduğunu gördüğüm güzel görüntüler. bu gamzeler nedeniyle dudak hareketleri ve konuşmasında bir karizma havası esinleniyor. nadir insanlarda görülür bu özellik. kendimden biliyorum.
 • atatürk'ün yemek biter bitmez sigaraya abanmasıyla içimi gıcıklamış güzel görüntüler...