şükela:  tümü | bugün
 • atatürk'ün 15 yılda yaptıklarını özetlemiş çok kısa bir video.
  yaklaşık bir asır sonra tarihi geriye döndürmeye çalışanların son derece kindar bir şekilde cumhuriyete saldıracaklarını o zamanlar kim bilebilirdi ki?
  https://www.youtube.com/watch?v=ozxd3pyh77i
 • son kısım özetliyor her şeyi aslında

  (bkz: father of the turks)
 • siyaset şeytanı fırıldak ingilizlerin, atatürk ve cumhuriyet övgüleri çok tuhaf bir durum. konuya hepimize öğretilen tarihi boyuttan bakarsak ingilizler bizim en azılı düşmanımızdı, onlarla savaştık, binlerce ingiliz askerini öldürmüşüz, yok işte oyunlarını bozmuşuz, ülkeden kovmuşuz falan diye anlatılıyor ama bakıyorum adamlar kendilerine bu kadar kötülük yaptığı söylenen atatürk'ü öve öve bitiremiyorlar. bu işte bir tuhaflık var.

  buyrun, bbc türkçe: atatürk türklerin babası bbc birde ingiliz istihbaratından çok gizli!!! belgeler yayınlıyor, bu çok gizli!!! belgelere göre ''atatürk kendileri için tehlikeliymiş, engellenmeliymiş'' falan.

  ingilizler bir yandan müthiş bir atatürk övgüsü yaparken bir yandan da ''atatürk ingilizlerin çok büyük düşmanıydı'' diye herkesi ikna etmeye çalışıyor.

  ingilizlere bakın hele!!! yok baba, büyük devrimci, oooh bizi ne güzel kovdu, bizi ne güzel öldürdü falan, hayırdır? ne oluyor böyle?
 • türkiye'nin son 15 yılında yetişmiş olanların anlamayacağı en temel şey: tarafsız habercilik. mesela üstteki arkadaş inanamıyor.
 • atatürk'ün ne kadar saygıdeğer bir insan olduğunu gösterir. yazık ki ülkemizde bir çok insan bunun farkında değildir. neden bu hale geldik sorusunun cevabı çok uzun ama şunu söyleyebilirim ki bu yozlaşmada aşırı kemalist zümrenin tavrı, en az yobaz cemaat ve tarikatların propagandaları kadar etkili olmuştur.

  atatürk öldükten 80 yıl sonra ingilizlerin "bu adamın ajanımız olduğunu anlamasınlar, biz iyisi mi atatürk'ün tehlikeli olduğunu filan söyleyelim de ortaya çıkmasın." diye düşünüp belge yayınladığını zannedenler de varmış aramızda. aptal bir insanın kendini zeki zannetmesi, ve yanılgıdan ibaret olan "üstün zekasını" sergilemek için kurnazlık yapmaya çalışması nasıl bir felakete yol açar görmek isterseniz şu girdiye bakabilirsiniz: (#107655784). insanlar fikirlerini ifade etmekte hürdür ama belki de herkes fikir üretmemelidir.
 • kendini muhalif olarak tanımlama gereği duyan radikal islamcı selefi terör örgütü sempatizanlarının beğenmediği ve altında bir bit yeniği aradığı video.

  (bkz: kafa siken dinci zırvaları)
 • sanki kendi adamlarını övmüşler gibi bir his geldi.
  bir gün bu gerçek tarihimiz öğrenmek ümidiyle.
  sevgiyle kalın.
 • o dönemde yaptıkları yetmiyormuş gibi burada dahi ingiliz yardakçılığı yapanları gösteren videodur.
  hala akıllanmadılar medet ummaktan, neymiş övmelerinden işgillenmişler falan....
  bu topraklardan, bizden, benliğimizden atatürk’ ü atamazsınız, bilakis sizler yok olacaksınız.
 • anlamayanlar için. diyor ki " constantinapolis ismini istanbul olarak değiştirmiştir" evet değiştirmiştir. evet atatürk.