şükela:  tümü | bugün
 • heil hitler diyen o gereksiz entryi silip kaçmış..
  ama yiğidim öyle insanlık ayıbı şeyler yapıp ortadan kaybolmak yakışmıyor.
  şuraya ekran görüntünü bırakalım da herkes ne olduğunu bilsin:

  https://eksiup.com/15fc69c16686

  ekleme: bizim klavye yiğidini direk uçurmuş yönetim. şimdi burada olsa "ben korkmam, entry silmem lağn!" diye gürlerdi zaten.
 • insanı, insan olduğundan utandıran fotoğraflardan biridir.
 • "ben hep 50 liralik aldigim icin beni etkilemeyen fotograftir dedirten "fotograftir.
 • büyük insanlık, ne durumda olduğunu hatırlamayacak kadar küçük!
 • insanlığın minimum değerini gösteren fotoğraftır. her izlediğim holokost dönemi filminde hıçkırıklarla ağlarım, ama izlediğim hiçbir sahne bu denli değildi. hiçbir sahne gerçeğe yaklaşamamış meğer..
 • naziler dünyanin diger askerinden farkli degilmis.

  bu noktada ingiliz askerinden bile farklidir. orospu cocuklugunda da zirvedir. ingiliz askeri savasta asker ele gecirmez uyuyorsa da, berbat vaziyetteyse de öldürür. savas hukukundan bir haberdir. varostur, hintlileri askerler arslan cukurlarina atar. buldugu elmasi bicakla kazir cebe indirir ve mumyalari özensiz calar. (gecmisten)

  ama bu naziler tam bir orospu cocugudur. ele gecirdikleri kizilordu askerlerini gaz odalarina sokarlar. yahudileri 1 metrekareye sokup ayakta sekilde öldürürler. yanan insanlarin küllerinden altinlari ayiklayip deutsche bank'a aktarirlar.

  bunlarinki tam bir sapiklik ne soygunculuk ne savas hukuku bilmemek bu, kendi orospu cocuklugu tarihini yazmak. anlatabiliyor muyum sayin amina kodugum?

  naziler dünyanin diger bütün ordularindan farklidir. mogollar dahil. mogollara birkac fersah uzak bile olsa yine de en yakinidir.
 • korkunc. fakat soyle bi durumda var. savas sonrasinda almanlar ve ozellikle alman kadinlari da misliyle bu tur muamelelere kalmistir. ama tabii bu kimsenin umrumda degil.
 • bu nazilerin slav asıllı diye letonları tamamen imha etmeye çalışırken, stalingrad'da babayı alınca letonlardan ss tümeni kurması, tarihin garip cilvelerinden biridir.
 • korku filmlerinin en korkunç sahneleri bile bu fotoğraf kadar ürkütücü olmaz. gerçeğin ta kendisi. öylece bakakaldım, öyle çaresizce.
 • bu toplu katliamlar hakkında biraz okuma yapmıştım. nazi rejimi toplu katliamları ilk önce kurşuna dizme yoluyla başlatmış. aynı bu fotoğraftaki gibi. insanlar çırılçıplak soyulur, soyulmadan önce hendekler kazdırılır sonra hendeklere doldurulan insanların üzerine askler tarafından ateş açılırmış. bir süre sonra bu katliamlara katılan nazi askerlerinde intihar vakaları, ciddi sendromlar, savaşa elverişsiz hale gelmeler baş göstermiş. ayrıca mühimmat çok harcanıyormuş. bu fotoğraf büyük ihtimalle böyle bir katliam anından.

  sonra başka çözümler aranmaya başlanmış. yine mahkumlara büyük hendekler kazdırılmış, soyulmuş ve havan topuyla uzaktan üzerlerine ateş açılmış. amaç askerlerin maktüllerle yüzyüze gelmemeleri ve mühimmat tüketimini azaltmak. ancak tahmin edersiniz ki bu da çok iyi sonuçlar vermemiş. hedef sapması fazla olduğuna ve etkin sayıda katliam yapamadıklarına karar vermişler.

  işte son olarak ucuz, görece kolay ve cesetlerin deforme olup askerlerin psikolojisini bozmadığı (artık nasıl bir ortamsa) bir çözüm üretilmiş; “gaz odaları”

  peki bunları neden anlatıyorum? insanlık tarihini anlamanız için. bütün bu anlatılanların üzerinden daha 100 yıl geçmedi. bunları yaşayanlar babanızın dedesi olabilirdi. insanlığın içindeki vahşet doğuştan gelmektedir ve bugün tekrar yaşanmayacağı konusunda insan var oldukça kimse garanti veremez. bu tür tarihsel olaylar benzer döngüler içerirler, bunları önceden fark edemiyorduk ama artık bir şansımız var. bilinçli olup bir daha asla böylesine olayların yaşanmaması için insanlık olarak duyarlı olmalıyız.

hesabın var mı? giriş yap