şükela:  tümü | bugün
 • c64'teki guzel bir shoot'em up.. sonra 1943 diye bunun devami cikti ama bunun kadar populer olmadi..
 • 80'li yılların sonlarında ve 90'lı yılların başlarında atari salonlarında en çok rağbet gören oyunlardan biri, uçak oyunu
 • street fighter'dan once capcom'a buyuk paralar kazandirmi$ me$hur shoot em up..

  belki inanmayacaksiniz ama oyun 1942 senesinde gecmektedir, altimizda bir amerikan sava$ ucagi, okyanus ustune du$mana mermiyi ver allah ver..
 • lidice'de gestapo'nun 170 küsur kişiyi katlettiği sene
 • 32 level'dan olu$an ve 32. level'dan 1. level'a dogru ilerlenerek bitirilmeye cali$ilan ve kontrolunuzdeki bir bombardiman ucagi yardimiyla saga sola ate$ acarak ilerlediginiz c64 oyunu. ilk level'larda fazla bir zorlukla kar$ila$madan engelleri a$mak mumkundu. ancak, yanilmiyorsam 13. level'da, birden, ekranin dortte ucunu kaplayan, sizin ucagin 20 misli buyuklugunde, hayvani bir japon bombardiman ucagi* peydah olurdu. surekli ekran duzleminde; yatay, du$ey, diyagonal manevralar yapip sizin ucagi ko$eye siki$tirmaya cali$an ve sagindan, solundan, kicindan, kenarindan* surekli bombalar yagdiran ayako'nun yaninda sizin ciliz kar$ilik ate$iniz, cakaralmaz gibi kalirdi. bu a$amada oyun, birden, ekstra zorla$irdi, ya da bu level'i bir turlu a$amadigimdan mi nedir bana oyle gelirdi.
 • sega genesis atari konsolunda da bulunan güzel oyun.

  şuradan bi güzel oynanabilir aynısı :

  http://www.breumelhof.nl/…ion=com_wrapper&itemid=57
 • (bkz: 14 temmuz 1942) atılay denizaltısı eğitim dalışı yapar ancak bir daha su yüzüne çıkamaz. 37 adet asker ölmüştür artık.
 • veletken tüm paramı yatırdığım atari salonlarının en popüler oyunlarından biriydi. uçak gemisinden havalanan avcımsı bombardıman uçağını bir sonraki uçak gemisine kıçınızdan terler aka aka götürmeye çalışıyordunuz. tabiki her shoot'em up oyununda olduğu gibi, daha iyi ateş etmenizi sağlayan up grade'ler (ama bunlar uçak patlattıkça çıkıyor), ekrandaki düşmanları bir anda patlatan bombalar elbet mevcuttu. fakat oyunun benim gibi bebeleri ağzını açık bıraktıran en güzel yeteneği, uçağımızın havada bir daire çizerek (bkz: loop) üzerine gelen ateşlerden kaçabilmesiydi (yamulmuyosam bu özellik sayılıydı). tabi 3 boyutlu grafik canavarı bir oyun olmadığından, tepeden bakılan 2 boyutlu bu güzel oyunda takla atma animasyonu epey ilginçti. hiç bitirememişimdir o ayrı, oyuna başladıktan bir kaç bölüm sonra, bölümün zorluğu benim yaşımı aşardı, zaten koca atari salonu hep benim yaşıtlarımla dolu olduğu için, oyunu bitirebilen birine hiç rastlamadım.
 • bu tarih 2. dünya savaşına aittir. nedenini çözemediğim bir biçimde beni 2. dünya savaşına dair tüm belgeselleri izlemeye zorlamaktadır. çünkü çok fazla kan döküldü, çok fazla hayaller yıkıldı ve çok fazla hayatlar kayboldu. bunu anlayabilmek ancak bu tarihi hissedebilmekle alakalıdır.

hesabın var mı? giriş yap