şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle (bkz: haber)

propaganda yapmaktan gazeteciliği unutan yeni şafak, 77 yaşındaki ayık’ın “1946 seçiminde oy kullandım. chp vatandaşa oy bile attırmadı” ifadelerini chp’yi karalamak adına sayfasına taşıdı. ancak, ayık, 1941 doğumlu. 1946 seçimleri yapıldığında ise sadece 5 yaşında.

--- spoiler ---

77 yaşındaki üzeyir ayık, türkiye'nin millileşme hamlesinin özal ile başlayarak erdoğan yönetimiyle devam ettiğini söyledi. chp döneminde milletin esir olduğunu anlatan ayık, şunları söyledi: “1946 seçiminde oy kullandım. chp vatandaşa oy bile attırmadı. ben ve bir arkadaşım köy namına oy kullanmaya gittik. o yüzden erdoğan'ın kıymetini bilmeli.”
    --- spoiler ---
  • siyasal islam ve sözcülerinin ahlaksızlıkta ve iftiralarda sınır tanımadığını zaten artık herkes biliyor.sinek küçüktür ama mide bulandırır.
    t:gazetemsi şeyin şeyettirdiği şey.
  • o tarihte 5-6 yaşlarında olan bir amcanın beyanı.
  • bu çomarlar beni bir şekilde sürekli şaşırtmayı başarıyorlar. bundan başka daha ne yapabilirler diyorsun ve ilginç bir şekilde yapıyorlar.
  • tabiki de lan amcam. bırak 5 yaşındaki çocuğu, bugün ölülere bile oy attırıyolar.
  • pusulaya attırıp geçerli oy saydıracaklar bu seçim merak etme amca.
  • seçim kanununa uygun hareket ettiği için chpyi öven beyan...
  • ciddi ciddi bunlar alay ediyor insanlarla. tabi o alay ettiği insanlar okuma-yazma bilen,az da olsa zekasını kullanabilen insanlar. geri kalanlar için 5 yaşında oy kullanmış kullanamamış orası önemli değil. onlar "vay chp ye bak millete oy kullandırmamış" kısmını alıyor,doğru mu değil mi düşünmüyor ve ona göre car car ötmeye başlıyor. son zamanlarda popüler olan o dedeyi düşünün mesela,o dede muhtemelen bu haberi görse aha işte bunlar hep cehape kötülükleri diye düşünürdü. yani böyle haber yapmak tabi ki de gerizekalı seçmenin gazını almak amacıyla yapılıyor,yoksa onlar da bunun gerçekliğine inanmıyor. sadece ellerinde kalan o gözünü rte'den başka hiç bir şey görmeyen seçmeni sabit tutmak istiyorlar.
  • gazete düzeltme yayınlamış. vatandaş muhtemelen doğru veya yanlış babasından bir süre sonra duyduklarını aktarmış. oy kullandım değil de “ben 46 seçimini de biliyorum” demiş.
    --- spoiler ---
    şimdi kardeşim chp döneminde milleti esir ettiler. şuradan bir tane jandarma geçtiğinde kapının altında siniyorduk, köye jandarma çıktıktan sonra kapının altından çıkabiliyorduk biz. kaç yılı bu? 1950'den evvel. ben 46 seçimini de biliyorum. 46 seçiminde oy bile attırmadılar millete, bizim köyden berber ile bilal’in oğlu gitti köyün namına oy atmaya kardeşim.
    --- spoiler ---
  • "bana da akp 2007 senesinde oy kullandırmadı" diyerek karşı çıktığım açıklama.

not: 21 yaşındayım.