şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hanımefendiyi cesaretinden, beyefendiyi nişancılığından, camı da sağlamlığından ötürü tebrik ettiğim testtir.*

link
  • profesyonel bir ortamda profesyonel bir ekiple icra edilen bu deney ekran başındaki benim yüreğimi ağzıma getirdi. bundan dolayıdır ki korkusuzca bu performansı sergileyen ekibi ve soğukkanlılıklarını canı gönülden tebrik etmek istiyorum.
  • o yıllarda iq testi icat edilmiş miydi diye sordum kendi kendime
  • camın kurşun geçirip geçirmediğini test etmek için neden insana gereksinim duyduklarını anlayamadığım video.
  • o değil de videoyu çürütmek için bütün özgüvenimle icat edildiği yılı araştırmaya koyuldum. 1903 yılında icat edilmiş emenike. bazı şeylerin bu kadar eski tarihlerde icat edilmiş olması çok şaşırtıyor beni. lcd'nin 60'larda icat edildiğini öğrendiğimde de epey şaşırmıştım aynı şekilde.
  • kurşun geçirip geçirmediğini anlamak için neden insana gerek duyulduğu sorulmuş. eğer ki cam herhangibir yere konulup ateş edilseydi, bu kadar konuşulmayacak bir reklam olurdu. 57 yıl geçmesine rağmen hala merakla izlenen bir reklam olması bu hipotezi destekliyor.

günümüzde de başarısız olsa da bu tür izlenme rekorları kıran "kırılmaz cam" reklamları yok değildir.
    link
  • böyle bir geri zekalı mafya babası vardı, 1980 yılında aldığı çelik yelekle hava atmak istemiş, silahı kendine doğrultup, tetiği çekmiş ve niyazi olmuştu.
    abla niyazi olmadığı için dua etmelidir.
    http://www.gecmisgazete.com/…yelegini-denerken-oldu