şükela:  tümü | bugün
  • alcatraz hapsihanesinden kaçmaya çalışan bir mahkumu oynadığınız bir adventure oyunu. daedalic entertainment'ın diğer oyunlarıyla karşılaştırıldığında bulmacaları daha kolaydır.

http://store.steampowered.com/app/255280
  • daedalic entertainment in diğer adventure oyunları yanında sesi soluğu çıkmamış güzel bir oyunu.

hoş bir hikayesi var. soygun işleri yolunda gitmemiş çiftten erkek olan alcatraz hapisanesine düşer. fakat iş bununla bitmemiş başları da mafya ile beladadır. esas oğlanımız bir an önce hapisten kaçıp işleri düzeltmelidir. fakat bunu tek başına yapamıycağı için sevgilisiyle beraber hareket edip hapisten kaçmaya çalışmaktadır. esas kızımız da dışarda özgürlüğün tadını çıkaramıyor, sevgilisine yardım etmeye çalışırken bir yandan kendi sorunlarını çözmeye çalışmakta.

hikaye gerçekten çok zevkli. oyunda istediğiniz an karakterler arası geçip, biraz da bununla takilayım demek hoş.
    grafikler zaten daedalic standartlarında, gayet güzeller (point and click denilen oyun türüne göre tabi).
    kötü yanları da var tabi. özellikle oyunun en başlarında hatun karakterle oynarken, ben bunları niye yapıyorum ki hissi gitmiyor. bilmeceler epey kolay. gerçi bu, bu tarz oyunlara yeni başlıycaklar için gayet olumlu ama kaşar oyuncular için çok keyifli bir durum yok. bir bilmecede takılırsanız, anlıyorsunuz ki, ya bir yerden bir eşyayı almayı unutmuşsunuz ya da biriyle konuşma yapmayı atlamışsınız. aynı şekilde çok hoş karaktelere sahip olsa da, yer yer iç bayacak konuşmalara giriliyor, neyseki çok yok.

oyunun en başında, karakterimiz hücreden çıkarken bir bug yaşadım (hücreden çıkamadı). oyunu kapatıp açtım ve oyun bitene kadar da bir daha herhangi bir bug la karşılaşmadım.

adventure krizi tutarsa güzel bir seçim. yine bu tarz oyunlar nasıl oluyor diye soranlara tavsiye edilebilecek bir oyun (kolay olması da bonus). grafikler ve yer yer giren müzikler çok hoş, hatta 1954 moduna geçerseniz yine yüzünüzü gülümsetecek ayrıntılar düşünmüşler.

steam kış indiriminde arkadaş sağolsun 4 liraya alıp yollamış bana. malum ortamları bilmiyorum ama indirime denk getirirseniz alın, sıkılmazsınız. adventure oyun bana uzak allaha yakın olsun diyorsanız, dokunmayın.