şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
  • fotografta suriyeli de yok gordugunuz gibi. vay amk herkes fit yanliz ha:)
  • ilk fotoğrafta şişman beylerin plaja gitmelerinin hoş karşılanmadığı yıllara şahitlik ediyoruz zannedersem.

şimdilerde plajlar dev göbekli, kıllı ve selülitli insanlarla dolu.
  • sağdaki mavi mayolu ablayı arkadan dikizleyen genci , yerde oturup hülyalı hülyalı ablayı seyreden ergeni ve ablayı markaja almış çapulcuları bir ben mi gördüm? bana göz tacizi açısından pek de farkeden bir şey yok gibi geldi
  • - mavi mayolu çocuk ne kadar tatlı değil mi?
    + hangi mavi mayolu?
    - şu fit olan canım.
    + hangi fit?
    - şu ayakta gezinen işte?
    + hangi ayakta gezinen?
    - :(((
  • üzen nostaljik fotoğraftır. ailemden çok kişi o dönemde oralarda olduğundan iyi biliyorum, onlar da hep anlatırdı bunu. artık çok farklı bir toplum olduk, güzel günler geride kaldı.
  • bu fotoğraf yaratılmış gerçekliktir. kuzey kore rejiminin paylaştığı kuzey kore halkını mutlu, sağlıklı, huzurlu gösteren fotoğraflardan farkı yoktur. gerçeği görmek isteyenler 1930-1980 yılları arasında çekilen yabancı prodüksiyonlu belgesellere veya istanbul fotoğraflarına bakabilir. türkiye'de gelir adaletsizliği , sefalet ve kültürel dezenformasyon her dönem görülmüştür. günümüzün tek farkı dezenformasyonun yüceltilmesidir.
  • çekilen fotoda 1968 yılında sahilde hiç kilolu insan bulunmamasının, o zamanlar obezite sorunumuzun olmadığına yorumlandığı fotoğraf. belki de o zamanlar şişmanlar şimdiki kadar özgüvenli değildi?
1 entry daha