şükela:  tümü | bugün
  • çoğu günde 3-5 çekime gidip öyle büyük paralar kazanamadı ama yıllarca izlenecek eserlerde oynadılar. senelerdir ana akım & uydu kanallarında her oynadıkları film için çok değil 100er lira bile telif ödenseydi çoluk çocukları hiçbir şey yapmadan milyonerdi belki de.
  • konuyla çok alakasız bir çıkış olacak ama emel sayın çok güzel be arkadaş
  • 35 yaşındayım. şu yaşımda dahi hâlâ açıp yeşilçam izlerim. payı olan herkese nitelikli eserleri için teşekkür ederim.
  • içimizden biri oldukları masanın dekorasyonundan belli. sen ben ne yiyorsak masada o var. o zamanlar yeşilçam'da yevmiye usulü çalışılırdı. büyük paralar almazlardı. halk ile iç içeydiler.

ekleme: (bkz: #68035151)
  • bugün öyle çok çıktı ki bu filmin hikayesi karşıma. bu filmden sonra emel sayın ve tarık akan'ın 4 yıl aşk yaşadığını ilk kez öğrendim. 12 eylül olaylarında tarık akan'ın gerekçesi sağlam olmaksızın 12 yıl hapsinin istenip, 2.5 ay işkencelerle dolu hücre hapsinde kalması da emel hanıma duyduğu aşkın acı meyvesiymiş. söylentilere göre emel sayın 12 eylül komutanlarından biriyle büyük bir aşk yaşamış. kenan evren sık sık inkar edince top ikinci komutanlarda kalmış. komutan beyin kıskançlığı sebebiyle tarık akan anlamsız çileler çekmiş.
    tarık akan'ın gerçekten ilk aşık olduğu kadın olduğunu. yıllarca unutamadığını hatta hayatı boyunca bir defa evlenip sadece 3-4 yıl evli kalabildiğine şaşırdım. aşkının saflığına hayran oldum. bu fotoğraf karesindeki emel sayın'a bakışı nasıl da doğruluyor aşkını. elinde sigara masasında alkolle nasıl dertli bakmış. yıllar sonra tarık akan vefat ettiğinde emel sayın kimseden çekinmeden son bir not yazmış ardından "hoşçakal sevgili.......tarık".
  • gayet mütevazi bir sofraya ev sahipliği yapan mutlu insanların fotoğrafları. eskiden bir çok şey daha ucuz ya da daha kalitesizmiş. insanlar dışında...
  • salat marka yağın yeni nesil fason yağlardan olmadığını öğretmiş fotoğraftır.
  • harika bir kare dir. mumir özkul'un duruşu biraz hüzünlendirsede de tarık akan ve zeki alasya'nın gülümsemeleri çok pozitif. masada sanırım tekel birası, salat zeytinyağı ve şarap var. old gold days..

edit : çay bardağında ki rakı ve viski de hoş detay, kimse kimseye karışmıyor hayatın keyfim çıkarmaya çalışıyorlar mış, tabi o dönem oyuncular için şartlar da zor ve kazancın az olduğu yıllar.
  • fotoğrafta oyuncuların dışında masada duran detaylar da dikkat çekmektedir.

münir özkul'un önündeki kelebek bıçak

muhtemelen mürüvvet sim (oturan) veya nermin özses'in (ayaktaki) evde yapıp getirdiği, masada da tabaklarda yer alan zeytinyağlı biber dolmalarını barındıran tencere.

kişi başı yaklaşık yarım şişe şarap

elle bölünmüş ekmek

salat yağı
  • sırf alkol şişesi var diye “portre” olarak nitelendirilenler fotoğraf karesi.
    arşivi taratırsanız böyle binlerce fotoğraf karesi bulabilirsiniz.

hesabın var mı? giriş yap