• fotoyu gorunce bir tuhaf oldum

anilar insanlar arkadasliklar guzel insanlar yavas hayat temiz hayat

eskiden cok guzeldi turkiye
  • minareden
  • sinanpaşa cami'nin minaresinden çekilmiş gibi duruyor.
  • o karşıda görünen yer beykoz ormanları olsun lütfen
    (bkz: iki damla göz yaşı)
  • araçlar yaya geçidinde insanlara yol mu vermiş yoksa ben mi yanlış görüyorum?
  • beni en çok binanın tepesindeki halıfleks reklamı etkiledi. çok karanlık günlerdi lan halıfleksli günler. ne yaparsanız yapın temizlenmeyen, sürekli yanan, günden güne rengi koyulaşan lanet bir parçasıydı evin onlar. belki teknik olarak temizlenmeleri mümkündü ama kimsenin bir evi baştan başa o kadar eforla temizlemeye mecali yoktu o zaman. hele şimdi hiç yok. viledalamaya üşeniyor insan yeri geliyor.

iç mimari minimalist akımlara yöneldi de hepsini söküp attık türkiyeden şükürler olsun.

bir bu, bir de kristal küllük.

he bir de vitrin.

televizyon sehpası.

avize.
  • pek bir şey değişmemiş gibi geldi bana. günde defalarca gördüğüm alan, hatta beşiktaşta pek fazla değişmeyen tek yer gibi geldi bana.

zannederim sinan paşa camii yakınındaki -kimin medfun bulunduğunu unuttum- türbeden çekilmiştir.
  • siyasal islamın olmadığı güzel eski türkiye'den bir enstantane.
  • osmanlı bankası tabelası hayattan çıktı çıkalı eski tad yok. bir de arçelik'in logo değiştikten sonra artık tutturamadık hayatı.
  • bir şey değişmediğini iddia edenlerin bambaşka bir evrende yaşadığını görmemizi sağlayan fotoğraf.

en basitinden, bu fotoğraftan en az 35 sene sonra ben, kız arkadaşımla orada gezindim. bizanslı âşıklarla aynı havayı soluyarak.*
hesabın var mı? giriş yap