*

şükela:  tümü | bugün
  • darbe sonrasi yillardi, komunizm buyuk dusman ve sovyetler birligi yeryuzundeki seytandi. trt'nin propagandasinda sovyet urunu hersey tu kakaydi. ama yine trt'nin yayinladigi avrupa futbol sampiyonasindaki sovyetler nedense final oynuyordu. biz henuz galatasarayin 88 89 sezonu kadrosu ile henuz tanismamistik bile, milli takim avrupa kupasinda ne arar. protosov vardi, idiatulin, mihailcenko vardi, rinat dasaev apayriydi. o zamanlarki cocuk aklimla kimselerin sevmedigi bu takima biraz da acizin yaninda olma durtusu ile gonul vermistim ben, finalde hollandaya yenildiginde cok uzulmustum. mahallede ertesi gun herkes rijkaard'ti, van brukelen'di, gulit'ti, ben ise top oynamak istemedim.
  • beyaz üzerine kırmızı şeritli, "cccp" yazılı formalarının sade güzelliğini futbollarına yansıtan, 70 li yıllar'dan günümüze kadar en büyük başarıyı kazanmış "sovyet ekolü" takımı.
    valerii lobanovskyi'nin kalbi henüz sağlamdı, belanov o milli takımdaki performansıyla birçok futbol dergisi tarafından "1988 avrupa'da yılın futbolcusu" seçildi ve rinat dasaev uçmaya devam ediyordu...
  • o formalardan istiyorum ben, adidas originals üzerinde cccp yazan, body, üç çizgili ve olduça oldskool görünümlü.
  • oynadığı takım oyunuyla bütün dünyayı kendilerine hayran bırakmış, portakalların belki de en sükseli yıldızlara sahip kadrosunu finalde boyun eğmiş, buna rağmen yıllar geçse de finalist gibi değil şampiyon gibi hatırlanagelen efsanevi kadro.
  • (bkz: vassili rats)

hesabın var mı? giriş yap