• 20 gun once sevismeyen anne babamin bana yasattigi dram. ulan baba alacagin olsun.
  • ahmet davutoğlu'nun 2 aralık 2014 bedelli askerlik açıklaması ile yaşadıkları dramdır.
    muhtemelen bu durum arkadaşların kıl payı kaçırdıkları en büyük balıktır.
    ulan kıl payı aşk kaçar, mükemmel bir şarkı kaçar da bedelli askerlik kaçar mı? *
    neyse gençler. sağlık olsun. bir bedelli gelir bir bedelli gider. üzülmeyin.

not: askerliğimi yaptım.
  • benzer bi başlık vardı ama buraya da gelmeli:

7 senelik liseyi kaçırdık.
    öss'de sistem değişti.
    bedelliyi 20 günle kaçırdım amk bu saatten sonra ben mi yapayım.

süper dram.
  • bebeler bilmez, bir 1981 kuşağının dramı değildir.

(bkz: #400522)
  • bunların hepsi sokaktan bilgisayar başına geçen ilk azgın nesil olmamızdan kaynaklı... dial up modemler sayesinde donarak 31'in keyfini yaşadık lan! tam bir cenabet nesil sex&sex'iz doğumlular. wtf!
  • sarkazmın doruklarda olduğu biraz kara mizah sosu, biraz da bahtsızlığın acılığını ekle, üzerine de mum dik üfle.

ahanda sana dram. ölmüşüz haberimiz yok. ölsek gömenimiz olmaz. bu ülkenin her boktan dönemini ve saçmalığını yaşadık. üç farklı üniversite sınavı sistemini üç yılda gördük. dört yıllık liseyi kıl payı kaçırdık. yabancı dil eğitiminin vasat düzeyde olduğunu okullarda görünce; filmlerden, dizilerden, oyunlardan ingilizce'yi öğrendik. internetin emekleme çağından başlayıp bugün 4k video'ları akıcı bir şekilde izlemeye kadar geldik. teknolojinin nasıl da hızla geliştiğine ve bu hıza yetişemeyişimize hayret ettik. gençliğimizin en güzel yıllarından günümüze yirmi senedir değişen zihniyeti gördük, tanık olduk, yönetimden tiksindik. delirdik ama yılmadık. sinema, müzik ve bilimum sanat etkinliklerini kendi çabalarımızla araştırarak ulaştık. sokaklardaki tezgahlardan korsan filmler, müzikler edindik, hatta kitaplar.. keşfettiğimiz her yeniliği göğsümüzde karşıladık, değer bildik değer verdik.

sonuç ne mi oldu? toplumdan dışlandık, yadırgandık, işsiz kaldık, sokaklarda taşlandık, kimi zaman aç kaldık. serseri olduk; içtik, sıçtık.

suç ve lanet biz de öyle mi?..

hadi canım siz de. bizim dramımızı bu ülke yazdı, çizdi, yönetti. biz sadece oyuncularıyız.

fuck the ...
  • içtik sıçtık falan ama ben çalışıp para da kazandım yahu :)
  • 1 ocak 1988 doğumlu bir arkadaşımın dramına yakından şahit olduğumdan bir 87'li olarak çok iyi anladığım dramdır.
  • hakkaten anasını sikeyim böyle dramın.
    olm 18.000 de çok iyi fiyattı. ammına koyayım ya.
hesabın var mı? giriş yap