şükela:  tümü | bugün
 • bulgaristan göçmenleri türk, suriye kaçakları arap diyerek çürüttüğüm önerme.

  bulgaristan göçmenleri ana vatanlarına geldi. suriye kaçakları arabistan'a adım bile atamaz.
 • anneannem bulgaristan göçmeniydi. ama onlar cumhuriyetten önce göçmüş. annem 65 yaşında ve 40 kişilik istihdam sağlıyor ve sabah 7de kalkıp gece 10da eve dönüyor. anne tarafımda kaportacı da var polis emeklisi de. ama nargile kafede çekilmiş hiç fotoğrafları yok. hatta genel olarak tüm fotografları işyerlerinde.

  bi salın insanları da bokun içine attığınız memleketin ekonomik durumunu nasıl ayıklayacaksınız onu düşünün soyu sopu sağlam kişilikler sizi.

  edit: o kadar çok "bulgaristan göçmenleri dünyanın en cimri insanlarıdır." mesajı geldi ki... genellemelerle konuşan birine yanıt vermek bile öyle külfet geliyor ki ama ben annemin 1 kez dahi cimriliğini görmedim belki geneli öyledir, keza cimriliğin kişinin kendisi dışında kimseye zararı olmaz ama tembelliğin ve fırsatçılığın ülkeye çok zararı vardır, olur ve anlaşılan o ki daha da olacak.

  edit2: 'bulgar göçmeni', 'bulgaristan göçmeni' olarak düzeltildi.
 • ak parti başiskele ilçe yöneticisi, sivil toplum ve halkla ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı süleyman özkaraaslan 'ın yapmış olduğu paylaşım ;

  "1989'da gelen bulgarları, 1950'de gelen selanik dönmelerini, 100 bin kaçak ermeni'yi suriyelilerle birlikte gönderelim. var mısınız çomarlar"

  kaynak :burdan

  ülkede her problem çözüldü , muhacirler dert oldu galiba. kendi halinde yaşayan , vatanını seven , işinde gücünde kimseye zararı olmayan , türk ve müslumanlardır muhacirler.

  muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani “düşmanla sonuna kadar dövüşenler”. çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır. m. kemal atatürk .
 • 1989' da gelen bulgaristan gocmenleriyle buyudum (bkz: gebze). bolgenin en caliskan, en duzgun insanlari onlardi ortalama olarak. genel itibar ile diger balkan gocmenleri de oyledir (anne tarafim 1959 üsküp gocmeni). ayrica burayi da vatan bildikleri icin gelmisler, vatan bilip yasamislar&yasiyorlar. savas kackini suriyeli yamyamlar icin tanimda bulunmak istemiyorum.

  tanim: elma ile armutun kiyasini yapan cahil beyani.
 • bunların hep zaten iyilerle bir sıkıntısı var. nerede bir ortalama üstü görsünler uyuz oluyorlar. onu hemen gönderip kötüsünü talep ediyorlar.
 • süleyman özkaraaslan'a açık çağrıdır. bir bulgar göçmeni olarak gen haritasına bakalım daha az türk çıkan çeksin gitsin var mısın?

  edit: çok mesaj geldiği için düzeltme yapayım bizim köyde bulgardan göçtük dendiği için bulgar göçmeni dedim ağız alışkanlığı yoksa bildiğin bulgaristan göçmeniyiz
 • kendi vatandaşı ile suriyeliyi bir tutan geri zekalı sözleri. 1989'da gelenler kendi yurttaşlarımızdı. keşke suriyeliler onlar kadar görgülü ve çalışkan olsalar. ayık kafa ile söylenmiş bir laf olduğunu sanmıyorum. ne kullanıyor ki bu vatandaş?..
 • anasini siktigimin senin bulgar dediğin rumeli türkü onlar. çöl apacisi degil.
 • bulgar ve selanik dönmesi diye bir şey yok. bulgaristan ve yunanistana yerleştirilen türklerin mübadele ile ülkeye geri dönmesinin sağlanması var.
 • ak parti dıdısının dısının boş yapmasıdır.

  kaçaklarsa eğer gönderin amk neyin tatavasını yapıyorsunuz? onyüzmilyon suriyeliyi de gönderin. hatta istanbul'daki, izmir'deki ve ankara'daki yerli mültecileri de kendi şehirlerine gönderin (bunları gönderirken işe yararlıklarına göre ayırın.)

  artık kimi gönderiyorsanız gönderin de huzura erelim. aklınca atar yapıyor bebe.

  ayrıca
  (bkz: kocaeli ne ki başişkale ne olsun amk)