• ak parti başiskele ilçe yöneticisi, sivil toplum ve halkla ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı süleyman özkaraaslan 'ın yapmış olduğu paylaşım ;

"1989'da gelen bulgarları, 1950'de gelen selanik dönmelerini, 100 bin kaçak ermeni'yi suriyelilerle birlikte gönderelim. var mısınız çomarlar"

kaynak :burdan

ülkede her problem çözüldü , muhacirler dert oldu galiba. kendi halinde yaşayan , vatanını seven , işinde gücünde kimseye zararı olmayan , türk ve müslumanlardır muhacirler.

muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani “düşmanla sonuna kadar dövüşenler”. çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır. m. kemal atatürk .
  • anneannem bulgaristan göçmeniydi. ama onlar cumhuriyetten önce göçmüş. annem 65 yaşında ve 40 kişilik istihdam sağlıyor ve sabah 7de kalkıp gece 10da eve dönüyor. anne tarafımda kaportacı da var polis emeklisi de. ama nargile kafede çekilmiş hiç fotoğrafları yok. hatta genel olarak tüm fotografları işyerlerinde.

bi salın insanları da bokun içine attığınız memleketin ekonomik durumunu nasıl ayıklayacaksınız onu düşünün soyu sopu sağlam kişilikler sizi.

edit: o kadar çok "bulgaristan göçmenleri dünyanın en cimri insanlarıdır." mesajı geldi ki... genellemelerle konuşan birine yanıt vermek bile öyle külfet geliyor ki ama ben annemin 1 kez dahi cimriliğini görmedim belki geneli öyledir, keza cimriliğin kişinin kendisi dışında kimseye zararı olmaz ama tembelliğin ve fırsatçılığın ülkeye çok zararı vardır, olur ve anlaşılan o ki daha da olacak.

edit2: 'bulgar göçmeni', 'bulgaristan göçmeni' olarak düzeltildi.
  • 1989' da gelen bulgaristan gocmenleriyle buyudum (bkz: gebze). bolgenin en caliskan, en duzgun insanlari onlardi ortalama olarak. genel itibar ile diger balkan gocmenleri de oyledir (anne tarafim 1959 üsküp gocmeni). ayrica burayi da vatan bildikleri icin gelmisler, vatan bilip yasamislar&yasiyorlar. savas kackini suriyeli yamyamlar icin tanimda bulunmak istemiyorum.

tanim: elma ile armutun kiyasini yapan cahil beyani.
  • bunların hep zaten iyilerle bir sıkıntısı var. nerede bir ortalama üstü görsünler uyuz oluyorlar. onu hemen gönderip kötüsünü talep ediyorlar.
  • açık
    apaçık
    açık ve seçik
    kurgulanmış bir şekilde
    kasıtlı
    bilinçli bir türk düşmanlığının tohumları atılıyor.

ben bunu görüyorum.

bu ülkede iç karışıklığın adımlarıdır bunlar.

bir anda balkan göçmeni türklere karşı bir taarruz başlatıldı.

dahili ve harici düşmanların olacaktır.

bunu anımsadınız değil mi ?

tomris kağan ruhu ile selamlıyorum sizleri .

başlıkçılar dizilin bakalım klavye ile yiğitlik olmaz

çıkın er meydanına.
  • halkı anlamadıkça dertlerini dinlemedikçe, (bkz: haliç kokuyordu) kafasıyla yaşadıktan sonra gerçekten bir gıdım ileri gidemezsiniz. bakın ben yapıcı eleştiri yapacağım.

halk suriyelilerden rahatsız. neden? çünkü türk halkı ve suriye halkında kültürel, sosyo-ekonomik, kişisel birçok sosyolojik farklar var. bir çoğu nargile kafalerden ayrılmıyor, türk kadınlarını gözleriyle taciz ediyor, ülke adına bir katma değer üretmiyor dahası ülkenin katma değerini sömürüyor. her ay yüzlerce para veriyorsun her birine, kendi geleceğin olan gençleri ise kredi bataklığına gömüyorsun. sigortasız çalışıyorlar, zaten işsizlik oranlarımız tavanda bir de bu insanlarla birlikte iyice ayyuka çıktı. asayiş problemlerini saymıyorum.

bunun dışında, içlerinde iyi, kaliteli insanlar var mı? elbette var! bize kapılarını açtılar diye minnettar olan, gerçekten bir şey yapmak için çalışan insanları bulabilirsin ama bunların oranı çok düşük. o tip insanlar zaten kendilerini belli etmesini biliyorlar.

şimdi sen, sınır kapısını sonuna kadar açmışsın ve ülkeye elini kolunu sallayarak giren, uyuşturucu satıcısından, kapkaççısına kadar olan tüm suriyelileri suriye sınırından edirne sınırına kadar gezdiriyorsun. bir taraftan da eski osmanlı topraklarında yerleşmiş, farklı anlaşmalarla birçok sıkı denetim altında gerçekleşen mübadelelerle kıyaslıyorsun. gerçekten aklı olan insan bunu yapar mı?

artık biraz sağ duyuya, gerçekleri anlamaya ve ülkenin geleceğini düşünmeye davet ediyorum. herkesi.
  • bulgar göçmenlerinin ne zararı var ülkeye
  • pes diyorum .
  • kendi vatandaşı ile suriyeliyi bir tutan geri zekalı sözleri. 1989'da gelenler kendi yurttaşlarımızdı. keşke suriyeliler onlar kadar görgülü ve çalışkan olsalar. ayık kafa ile söylenmiş bir laf olduğunu sanmıyorum. ne kullanıyor ki bu vatandaş?..
hesabın var mı? giriş yap