• bilgisayarda hatasiz en hizli yazilan yil..
  • bu yıl ne oldu ise artık bilemiyorum, büyülü bir yıldız mı girdi, marsla satürn mü yiyişti, birbirinden şahane ilah albümler piyasaya çıkmış.
    bu seneden daha iyisi yok gibi bir intibağ oluştu bende...albümleri isimleri bir hatırlayalım
    1.nirvana - nevermind (grunge i başlatan albüm, muazzam albüm ve sound, 15 mil kopya)
    2.metallica - metallica (metallica nın şüphesiz en başarılı albümü, olgunluğunun incisi, 15 milyon kopya)
    3.guns - use your illusions 1 2 (guns muazzam parçalarla süslediği albümüyle bizleri ordan oraya uçurmuş idi, 12 milyon kopya)
    4.r.e.m - out of time (losing my religiondan tutan da, shiny happy people ına r.e.m in diriliş albümü, devleştiği eser, 6 milyon kopya)
    5. pearl jam - ten (tüm zamanların en iyi debut albümülari arasında ilk ona girmiş eser, 9 milyon kopya)
    6.tori amos - little earthquakes (tori nin ortaya çıktığı ve en iyi albümü kabul edilen muhteşem kült albümü, bi dolu kopya)
    7. daha ne olsun?allah gözünüzü doyursun böyle bi sene bir daha gelmiş midir?
    sorarım.
    hepsi bir arada...
    saolasın 1991 !
  • bilhassa da bu seneki latin maymunluğunu cover ibişliğini göz önünde tutarak özgün eser sayısında ki patlamaya dikkatiniz çekmek isterim.
    hepsi yeni, hepsi farklı olmaz ki kardeşim?
    orjinal adamlar türemiş.
  • yazmayı unutmuşum red hot chili peppers ın blood sugar sex magic i de bu sene çıkmış idi.
  • (bkz: 1992)
  • korfez savasinin basladigi yil
  • bu yili ve getirdiuklerini omur boyu unutmiyayim diye sanki her kose basindan hayatimin en onemli donum noktalarini buluyorum bu yilla ilintili
    yine street fighter 2 - ki hayatima etkisi olmus bi oyundur, gulmeyiniz- bu yil uretilmis piyasaya sunulmus ogrendim deli divane oldum.
    beni 91 e goturun gomun gencler.
  • steffi graf'ın grand slam yaptığı yıl.
  • 10 sene öncesi
  • 91 yılı müzik tarihinin en üretken yıllarından biri olmuştur ki entryler yeterlidir ağzı bir karış açık bırakmaya...
hesabın var mı? giriş yap