şükela:  tümü | bugün soru sor
 • o zamanlar şekilli formalar çok modaydı. böyle çubuklu ya da parçalı formalar yerine garip garip desenleri olan formaları tercih ediyorlardı futbol takımları. yakası, kolu falan da bir tuhaf oluyordu. işte galatasaray'ın da o yıl böyle bir forması vardı. kırmızı ağırlıklı bu formanın göğüs kısmı şimşekliydi. ortada beyaz bir boşluk vardı. biz çocuklar çok severdik o formayı.

  şöyle bir şeydi: http://www.bjk.com.tr/…php?adi=gs_bjk2-3.jpg&tipi=k
 • http://www.omuz.net/hutku/resim/asyen003.jpg adresindeki gazete küpüründe arif erdem'in giydiği forma. kendisinin aynı maçta penaltı yaptırtmış olması da (bkz: #17972) ayrıca ilgi çekici.
 • galatasaray'ımızın giydiği, değişik tasarımlı, ülkemizde öncü olarak nitelendirebilecek tasarıma sahip, umbro'nun oldukça başarılı çalışmalarının ürünü olan formalar... küçüktük, formalar konusunda da ilgili ve bilgili idik, içimiz giderdi.
 • gerçekten şık bir formaydı, 2 sezon sonraki önünde çirkin bir şekilde show tv reklamı olan diğer formadan daha güzeldi. aynı sezon * fenerbahçe'nin forması da çubuklu sarı-maviye çalan bir lacivertti hatta direkt maviydi desem yalan olmaz.
 • aşağıdaki videoda da net bir şekilde, adec saat reklamıyla birlikte görülebilecek olan forma.

  http://www.youtube.com/watch?v=oi357wal8tu

  videoyu izlerken diğer muhabbetlere dalıp formaya bakmayı unutmayın tabi. eheh
 • bu forma icin alınan ilk reklam opel reklamıdır... opel reklamlı forma tanıtımını 15 gün sonra galatasaray'dan ayrılıp fenerbahce'ye gecen tanju colak yapmı$tı. tanju 5 haziran günü galatasaray'dan ayrıldı, temmuz ayı icerisinde opel ile forma reklam anla$ması bozuldu ve galatasaray sezona reklamsız forma ile girdi. daha sonra yapılan anla$ma ile adec saat reklamı alındı formaya. reklamın bez afi$inin at sikinde kelebek gibi durmasının tek sebebi beklenmeyen bir sponsorluk anla$ması olmasından ileri geliyordu...
 • uzunca bir süre adidas'ın parçalı ve klasik tasarımlı düz renkli formalarını giyen galatasaray'ın, umbro ile yaptığı sponsorluk anlaşması ile tamamen galatasaray'a özgü olacak şekilde, iki adet tasarlanan (biri neredeyse hiç giyilmeyen sarı bazlı, diğeri herkesin bildiği kırmızı bazlı) formalardır.

  buyrun bu da bu ayki galatasaray dergisinden scanlenmiş, tanju'nın tanıtımından bir fotoğraf (sezonu yanlış yazmışlar gerçi): http://img366.imageshack.us/…2tanjuyeniformamw8.jpg
 • bu forma sanılanın aksine galatasaray'a özgü bir forma değildir. aynı forma 1991-1992 sezonunda parma tarafından da kullanılmıştır.

  http://www.storiadelparmacalcio.com/…glie-parma.htm

  forma koleksiyoneri pek sevgili calibra'yı telefonla uyarsamda bunu yazmayı bir borç biliyorum kendime.
 • herhangi bir yerde sitede vs bulsam ne olursa olsun fiyatı alacağım hayalimdeki forma çocukluk aşkım, keşke gs store retro formasını yapsa bari.
 • başlıktaki tüm linkler gebermiş.

  tanım: göremediğimiz forma.